Jump to content
FAS Goran
Guest 13292

Aditivi za dizel/benzinske motore & za zaptivanje motora

Recommended Posts

Ima logike stvarno...Ko zna sta cuci u sistemu za gorivo.

Mi imamo filter. U vožnji non-stop gorivo bućka-šeta na sve strane tako da je sva štroka na dnu.

Ja sam posle zaleđivanja zimus krenuo sipam Castrol-ov aditiv protiv smrzavanja koji može da se koristi i preventivno za dizne (oni preporučuju).

http://www.castrol.c...ntentId=7038739

Castrol_TDA_aditiv.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh juče ovaj aditiv u prodavnici

2013_01_22_174.jpg

Valja li ovo čemu?

Šta biste preporučili za JTD motor, osim Wynns-a?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo Wynss sipao, to ima na Mol pumpi. Sonax je u principu dobra firma, nemam iskustvo iz prve ruke. Šampon im je bolji od Turtle Wax, recimo, takođe su moji drugari zadovoljni sa voskom - nisam probao. Tom logikom ni aditiv nije loš, ali bolje neka kaže neko iz prve ruke. Moj neki trip je da je to sve isti đavo, bez obzira ko ga je potpisao. Na bazi je nafte i jak je rastvarač, za razliku od ED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije nekih 4-5 mjeseci mi se desilo da mi se na ravnici (gdje sam vozio bas jednakim gasom) upali lampica injektora i izgubi vucu, tj vuce ali slabije. mora mnogo jace da pritisnem gas da bi sto isao. malo ga tu isturiram i nagazim malo u obrtaje i izgasim i kasnije kad ga upalim bude sve ok...prije neki dan mi se opet to ponavlja...pa pretpostavljam da je problem do malo losijeg goriva ili zaprljanosti sistema dizni i ubrizgavanja goriva...pa dajte predlog sta da koristim kao aditiv? i kod proizvodjaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh juče ovaj aditiv u prodavnici

2013_01_22_174.jpg

Valja li ovo čemu?

Šta biste preporučili za JTD motor, osim Wynns-a?

Likvi moli ima dobre proizvode

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije nekih 4-5 mjeseci mi se desilo da mi se na ravnici (gdje sam vozio bas jednakim gasom) upali lampica injektora i izgubi vucu, tj vuce ali slabije. mora mnogo jace da pritisnem gas da bi sto isao. malo ga tu isturiram i nagazim malo u obrtaje i izgasim i kasnije kad ga upalim bude sve ok...prije neki dan mi se opet to ponavlja...pa pretpostavljam da je problem do malo losijeg goriva ili zaprljanosti sistema dizni i ubrizgavanja goriva...pa dajte predlog sta da koristim kao aditiv? i kod proizvodjaca

trazih diesel aditiv za ciscenje dizni i dadose mi ovaj...je li to taj koji treba da procistim dizne jer mi je gusio i palila mi se lampica injektora... jer pise za odrzavanje na aditivu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wurth je ozbiljna firma, jedino njih i Liqui Moly mogu uvek da preporučim.

Castrol TDA koristim zimi kao aditiv za gorivo i čisto ga po malo sipam tokom cele godine. Pogodan je za vozila sa CR , katalizatorom i DPF-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam koristio te aditive pa sad ne znam dal da probam, nemam problema al ajd da kao da procistim dizne malo,pa kako se to koristi koliko se toga sipa u rezervoar ,na koliko litara,unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja s vremena na vreme "sunem" po jedan Wynns u rezervoar. Da li ima efekta i da li bacam pare, jbm li ga :) , nemam nekih problema pa da zbog toga sipam, cisto preventivno...

@silenci

U principu najcesce ide jedna bocica na pun rezervoar. Na Wynns-u cini mi se da na deklaraciji stoji u slucaju vece zaprljanosti dve na pun rezervoar.

E sad to pise, a ti mozes to i malo drugacije da miksujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome zatreba sveza informacija od jutros - bocica "Wynn's Injector Cleaner" za dizel je 772 din na Mol pumpi na Medaku.

Tj. ova stvarcica:

wynns_injector_cleaner_fuel_additive_for_diesel.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao Sonax Diesel System Cleaner (na pun rezervoar) i mogu vam reci da je uradio posao kako treba. Pre sipanja korekcija prve dizne mi je bila + 1.8, pre par dana sam kacio auto na dijagnostiku i ta vrednost je pa + 0.2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, za moj punto 1.9 mjtd dajte neki predlog koji aditiv da sipam za ciscenje dizni, cisto preventivno, sace cale da mi uzme punta za put, ima oko 700 km auto putem u jednom pravcu pa kontam da je sad zgodno da turim neki aditiv cisto preventivno....

Izvolte preporuciti :D

Fala

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav euro, narokam lozak, pa onda dodam aditiv, da se do iznivelise :D

Sprdam se, nego picice se auto putem , konstatan veci protok goriva, pa zbog toga tripujem da ce to kao biti efektivnije nego po gradu :D

Ako efekat uopste postoji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj slobodno Sonax, Winns, Liqui Moly i sl. ako nista drugo, barem nece da skode, a i naravno da prelistas temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao Wynns injector cleaner i ništa nisam primetio, a vožen je auto jedno 800km ~ 140km/h i sa 2-3 pauze od najviše pola sata. Barem znaš da ne škodi  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta si hteo da primetis? :D Ako ti je sistem u dobrom stanju bio nemas sta da primetis onda, sipas ponekad cisto preventive radi a mozda i radi placebo efekta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadao sam se nekom cvetu iz auspuha  :rofl:

Šalim se, ali mislim da nema nekog velikog efekta od sipanja tih zezancija. Meni je auto stigao sa malo zaprljanim diznama što se videlo i po potrošnji. Posle tog aditiva i par dužih tura autoputem je malo pala potrošnja, ali ipak je veća nego što bi trebalo za jtd i to se samo primeti na brzinama preko 110km/h tako da ću uskoro kod Mikija na sređivanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima li smisla upotreba aditiva za ciscenje i ojacavanje dizni koji ide u gorivo, ispirac antifriza/hladnjaka, zatim onaj za ciscenje motora koji ide u ulje i koji zapusuje da ne curi i sl? Mislim na preventivnu i jednokratnu upotrebu a ne stalnu!
 
http://www.ap-sport.rs/ prodavnica/index.php?dispatch= products.view&product_id=33061
 
http://www.ap-sport.rs/ prodavnica/index.php?dispatch= products.view&product_id=32941
 
http://www.ap-sport.rs/ prodavnica/index.php?dispatch= products.view&product_id=33178
 
http://www.ap-sport.rs/ prodavnica/index.php?dispatch= products.view&product_id=33185
 
http://www.ap-sport.rs/ prodavnica/index.php?dispatch= products.view&product_id=33184

 

Da li je za JTD motore normalno da pri jacem gasu ili vecem broju obrtaja bace taman/crn dim (mozda i garez od auspuha)? Jel to zavisi od goriva?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...