Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ivane, u pravu si..ti si čekao da ti doteraju pravi auto..ali ja nisam i pokajao sam se... Imam drugare koji povremeno doteruju auta iz namačke, jednom mi je trazio stila i nije nasao, a ja taman prodao punta i ostao bez auta, pa kupih sa placa da ih ne čekam. Doduše, ja i nisam loše prošao čega sam se sve nagledao na placevima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu reci nista novo, znas i sam kakav je odnos Svaba prema zabarskim kolima,naravno da ih tamo ima proporcionalno manje. A i to sto se nadje kosta vise zbog generalno boljeg stanja tih polovnjaka.

Opet, iz Italije veci izbor generalno neodrzavanijih i izakanijih vozila, prodaja na metar... Zato sam i isao na varijantu kupovine sto boljeg vozila od privatnog lica, ako je vec iz Italije. Malo skuplje i sporije, ali... Evo vec ulazim u 6. godinu kako ga posedujem i jos uvek uzivam u bukvalno svakom metru voznje u njemu, iako vrlo cesto imam priliku da vozim dosta novijih kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako vozilo ide na pranje,poliranje,itd,plus kilometraza......,naravno ne kod svih i ne na svim placevima..

Moj kolega i dobar prijatelj zna vlasnika (Kucni prijatelji) firme prvi trag,kupio je do sada tri vozila,oba su bila preko 15000e,hvali ih....,ali hvali ih verovatno,jer je do sada bilo sve ok,ne bi covek lagao ,bez obzira sto mu je neko prijatelj,pa da te zezne.

Danas je jako tesko naci dobar auto i dobar plac i shvatite da bez dobre cene, u 80% slucajeva,nema ni dobrog auta!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Citam dugo ovaj forum ali sam morao da se registrujem zbog ovih hvalospeva koji se pisu o raznoraznim placevima, a izmedju ostalog, i firmi "Prvi trag" tj. Waycle (ili kako se vec pise) iz Zemuna i Goranu sa Altine...

Sve je to lepo i krasno ovde na forumu ali u praksi i nije bas...

Da krenemo sa pitanjima (ja znam odgovore a vama savetujem da ih potrazite):

1. koji se delovi ugradjuju kod Gorana i koja im je cena?

2. Garancija? FYI ona obuhvata ( da, smesno):

  • - Motor (bez pratećih agregata)
  • - Menjač
  • - Karoseriju

3. gde mozemo videti taj spisak sa kojima Prvi trag ima poslovno – tehničku saradnju?

4. pozovite Prvi trag i pitajte ih za ovaj besplatni tzv. veliki servis da vidite sta ce vam reci

Sve u svemu, dosta su poradili na marketingu (sto se i na ovom forumu moze videti) a automobili su im prosecni. I da, nista im ne verujte na rec-sve trazite napismeno ili da odrade pre kupovine!->ovo vazi za svaki plac!

Sve ovo govorim i pisem na osnovu iskustva koje imam sa njima ( gledao nekoliko automobila a jedan Bravo kupio drugar...).

Od ostalih placeva gde sam gledao/gledam automobile, moja iskustva su sledeca:

- MB na Ledinama: korektan a kola u ok stanju. Drugar kupio nekog Stila i za sad (da kucnem o'drvo) sve ok. Drzi malo jacu cenu ali... cenkanje je zakon :)

- plac na ulazu na Ledine (sa leve strane posle brda): bezite-video sam par primeraka pre sredjivanja... kuku zivote!

- plac na Bezaniji blizu Maksija: cini mi se ok. Gledao sam neke Bravo-e i utisci su ok ( odnos cene i ponude). Mada, moram da se ogradim jer nisam nijednog vozio kod majstora.

- Dva "placa" sa Dedinja-samo cu reci da kada sam sa njima razgovarao da sam imao utisak da sam u 90-ima... savet-zaobilazenje u sirokom luku!

- plac kod Bogoslovije (preko puta stadiona): stekao sam utisak da nisu skrivali falinke... malo su tezi na cenkanju ali ok-ni cene nisu visoke. Moze da se probere ponesto... ali tamo nisam video dovoljno dobar primerak za sebe.

- plac na Vidikovcu: izgledaju ok ali prodavca nikako naci a cene digao u nebesa... mozda to sto nudi i vredi ali dzaba mu. Neki automobili mu stoje skoro po godinu dana. Utisak? 'bem li ga.

- placevi na C.Padini: onaj srednji izbegavati-tamo sam naleteo na jednog od vecih shabana. 1. i 3. : losa kola, mada im je takva i cena.

- Plac Ljuba u Pancevu: lik koji ga zna i koji sa njim saradjuje mi se kune da su modeli korektni i da ne vraca kilometrazu i da ne skriva falinke... nesto slicno mi je rekao i za onog Petrovica... ovih dana planiram tamo da odem-javicu.

- Balkan (kod sajmista): deluje ok mada mi je jedna alfa pobegla-planirao sam da je teram kod majstora i vidim o cemu se radi...

Toliko... ovo su placevi gde sam se zadrzao i malo bolje pogledao sta nude (ostale u prolazu necu ni spominjati).

U svakom slucaju, gde god da kupujete-trazite da vozite auto kod SVOG majstora ( ako ne moze doci auto moze da se odveze sa probnim tablicama ili slepom-vredi cekati i cimati se). Ako nemate majstora, mogu preporuciti Deshu ( meni odrzavao dve alfe) a onu prevaru sa tzv. ovlascenim servisom sa Altine-izbegavati!

Jos jednom: ne verujte im nista, dovedite svog majstora i sve trazite napismeno. Ako imate nekog pozudanog da vam auto doveze iz inostranstva (sto cu izgleda ja na kraju i uraditi) ili da kupite od drugara-najbolji izbor!

Nadam se da sam bar malo pomogao poucen svojim mukama sa raznoraznim salabajzerima.

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo i krasno ovde na forumu ali u praksi i nije bas...

Da krenemo sa pitanjima (ja znam odgovore a vama savetujem da ih potrazite):

Ocekivao sam konkretne odgovore/iskustva kad sam video velicinu upisa. Niko nije bezgresan pa ako smo kao klub pogresili dogovarajuci tu saradnju molim te da izneses konkretne zamerke na plac i servis koji si pomenuo.

Da li Desha odrzava i Fiate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije prica ,da li je neko pogresio to sto je klub napravio saradnju ili ne,to se ne spominje !

Osim sto ova pitanja i odgovori,nemaju bas mnogo "stvari" koje su jasne(ima pitanja,a nema odgovora,bar ne mogu da ih najdem,ne bi bilo lose kada bi nam odgovorio ujedno na pitanja,evo ja ne znam odgovore)

Jedino sto je jasno i ok,jeste sto je napisano iskustvo o nekim placevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plac ko plac, prodavac ko prodavac, sve je to slicno male su razlike. Svaki auto na svakom placu mora da se gleda isto, isto vazi i za placeve po inostranstvu( gde su cene za nas odgovarajuce). Koliko puta su probali u Nemackoj da me zeznu, da promene akumulator, izvade opremu muziku i sl. samo dok sam isao po col table, a desavalo se da nadjem i po 20e u kaseti od auta..Nema pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da krenemo sa pitanjima (ja znam odgovore a vama savetujem da ih potrazite):

1. koji se delovi ugradjuju kod Gorana i koja im je cena?

Potrebno je precizirati pitanje.

Uopšteno, možete i Vi sami doneti delove, pa će Vam se ugraditi, ali...ovaj odgovor ništa ne važi dok se ne precizira pitanje u smislu da li se misli na vozila kupljena sa placa za koja će važiti garancija, ili se misli na bilo koja vozila?

2. Garancija? FYI ona obuhvata (da, smesno)

Da li bi ste bili ljubazni da navedete neku drugu firmu (link ka njihovim uslovima Garancije) koja prodaje polovne automobile iz uvoza i koja daje sveobuhvatniju pisanu garanciju na automobile kupljene kod njih?

3. gde mozemo videti taj spisak sa kojima Prvi trag ima poslovno – tehničku saradnju?

Već je to napisano ovde:

http://www.fiat-lanc...showtopic=54973

4. pozovite Prvi trag i pitajte ih za ovaj besplatni tzv. veliki servis da vidite sta ce vam reci

A, šta će reći?

Evo, ja baš bio pre neki dan kod njih, tamo kod Bubanj Potoka, pričao sa čovekom, sve ok.

Ako ima nekih zamerki, mnoooooogo je korisnije da se to kaže...onda ja to proverim...i onda ovde napišemo da li je svaki radnik Prvog Traga obavešten o ovome, ili još uvek nije baš svako od njih jer je prošlo tek 7 dana od kako je saradnja počela. Ukoliko i nije još uvek stigla informacija do svakoga od njih, to je sve normalno u kratkom početnom periodu od uspostavljanja saradnje.

U svakom slučaju, svaki član Kluba ima broj telefona Kluba i NE POSTOJI mogućnost da u praksi ne dobije sve ono što piše na forumu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pocetku da se izvinim ekipi sto mi neke recenice nisu bile konkretnije i detaljnije (brzo se pisalo). Daleko bilo da vas nesto krivim, cak sta vise, mislim da odlicno radite svoj posao-pa na kraju krajeva ne bih bio na forumu da je drugacije. Takodje, samim tim sto mi niste obrisali post, pokazuje da ste ozbiljni i profesionalni. Samo, moj bi savet bio da se ogradite nekom recenicom (to mislim na sve prijatelje i sponzore) jer ne mozete vi snositi odgovornost za neki njihov propust. Tako je i kod mene u firmi i, dok to nismo uradili, znali smo imati negativnih komentara/reklama zbog takvih stvari.

Nego, da probam odgovoriti na neka od pitanja...

Da li Desha odrzava i Fiate?

Jos ne videh fiata kod njega... ali mozes ga nazvati i pitati-ne vidim razlog zasto ne bi pogledao kada je sve to slicno ( referisem se na motor). Sto se bas fiata tice, cuo sam za nekog lika na Altini da je bas dobar, nekih 2-3 km od Gorana, ali nije me zanimalo pa nemam kontakt (ako bude trebalo-lako cu naci).

Potrebno je precizirati pitanje.

Uopšteno, možete i Vi sami doneti delove, pa će Vam se ugraditi, ali...ovaj odgovor ništa ne važi dok se ne precizira pitanje u smislu da li se misli na vozila kupljena sa placa za koja će važiti garancija, ili se misli na bilo koja vozila?

To je i moj savet-doneti svoje delove. U toj varijanti ok. Ali, kada oni ugradjuju svoje delove i sipaju ulja, ne idu originali a cena je kao da idu... btw, znam za nekoliko ljudi koji posle servisa nisu dobili fakturu, zasto? E sad, moram da ih pitam i proverim da li su insistirali na istoj... mada, ona mora biti izdata kupcu bez obzira na sve.

Da li bi ste bili ljubazni da navedete neku drugu firmu (link ka njihovim uslovima Garancije) koja prodaje polovne automobile iz uvoza i koja daje sveobuhvatniju pisanu garanciju na automobile kupljene kod njih?

Upravo to, sve su slicne ili iste ali sve su "mrtvo slovo" na papiru u praksi... Treba, pored ostalog, pogledati sva ona ogranicenja i klauzule u tim garancijama. Zato i smatram da je sve to jedan obican marketing.

Ja ne mogu naci te firme sa kojima je potpisana poslovno – tehnička saradnja... ako nije problem, zamolio bih te za c/p.

A, šta će reći?

Evo, ja baš bio pre neki dan kod njih, tamo kod Bubanj Potoka, pričao sa čovekom, sve ok.

Ako ima nekih zamerki, mnoooooogo je korisnije da se to kaže...onda ja to proverim...i onda ovde napišemo da li je svaki radnik Prvog Traga obavešten o ovome, ili još uvek nije baš svako od njih jer je prošlo tek 7 dana od kako je saradnja počela. Ukoliko i nije još uvek stigla informacija do svakoga od njih, to je sve normalno u kratkom početnom periodu od uspostavljanja saradnje.

U svakom slučaju, svaki član Kluba ima broj telefona Kluba i NE POSTOJI mogućnost da u praksi ne dobije sve ono što piše na forumu. :thumbup:

Drugar ( onaj sto ga spomenuh za Bravo-a) je zvao i rekose mu da ne znaju nista o tome ( bas sam ga sad zvao da mi jos jednom potvrdi i potvrdjuje mi da je tako bilo). Ok, mogu prihvatiti da su bili neobavesteni, ali cu zvati u ponedeljak i licno proveriti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li Desha odrzava i Fiate?

Jos ne videh fiata kod njega... ali mozes ga nazvati i pitati-ne vidim razlog zasto ne bi pogledao kada je sve to slicno ( referisem se na motor). Sto se bas fiata tice, cuo sam za nekog lika na Altini da je bas dobar, nekih 2-3 km od Gorana, ali nije me zanimalo pa nemam kontakt (ako bude trebalo-lako cu naci).

Ja znam da Desha odrzava samo Alfe ali sam te pitao jer sam pomislio posle tvog upisa da je mozda prosirio posao.

Nemoj da se ljutis ali ispada neozbiljno da savetujes ljude ovde da idu kod servisera koji ne odrzava Fiat i Lanciu.

Cini mi se da sve sto si napisao nije potkrepljeno argumentima i da je za ovako ozbiljnu kritiku potrebno malo vise od informacija ojima ti raspolazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto smo, kako ste rekli:

...pokazuje da ste ozbiljni i profesionalni.

...onda moram da insistiram da precizirate pitanje oko delova, kao što sam gore već napisao. Naime, nastavili ste priču dalje, a niste odgovorili...a, odgovor na koji ste se osvrnuli je lepo označen sa ''ništa ne važi dok se ne precizira pitanje''.

sve su slicne ili iste ali sve su "mrtvo slovo" na papiru u praksi... Treba, pored ostalog, pogledati sva ona ogranicenja i klauzule u tim garancijama. Zato i smatram da je sve to jedan obican marketing.

Opet moram da ponovim pitanje jer niste konkretno odgovorili, tj. da li bi ste dali, naveli neku drugu firmu koja se bavi uvozom i prodajom automobila iz inostranstva koja daje iste ili bolje uslove pisane garancije?

Sva, kako kažete ograničenja i klauzule, su jasno navedene:

http://www.fiat-lanc...showtopic=54973

Ja ne mogu naci te firme sa kojima je potpisana poslovno – tehnička saradnja... ako nije problem, zamolio bih te za c/p.
Sve ostale popravke i servisi koji se obavljaju u okviru garantnih uslova, a nisu pokriveni garancijom se moraju obaviti u servisima sa kojima Davalac garancije ima poslovno – tehničku saradnju. U suprotnom, garancija prestaje automatski da važi. Spisak Spisak ovlašćenih servisera dat je u prilogu garancije i čini sastavni deo iste.

http://www.fiat-lanc...showtopic=54973

Kao što vidite, kupac tačno zna koji su servisi u pitanju.

I za vas koji niste kupac, nije problem...zamolićemo ljude iz Prvog Traga da nam dostave info iz pomenutog priloga Garancije.

-----------------------------------

Samo, moj bi savet bio da se ogradite nekom recenicom (to mislim na sve prijatelje i sponzore) jer ne mozete vi snositi odgovornost za neki njihov propust.

A, na koji konkretan propust ste ukazali?

Da li je neki član Kluba pokazao karticu, hteo da kupi auto, a oni mu nisu odobrili pogodnost koja piše ovde na forumu?

Da li je neki član Kluba kupio auto kod njih, ostvario uslove za garanciju, ali mu ona u konkretnom slučaju nije priznata?

Prosto, na što to Vi konkretno ukazujete, koji propust? Ja samo vidim paušalne, uopštene priče. ;)

Inače, ljudima iz Prvog Traga sam jasno naglasio da nikome ko pita za pogodnost za članove Kluba tu pogodnost ne odobravaju ukoliko nema karticu kod sebe. Dakle, nikakve priče ''video sam na forumu'', ''ja sam sa Fiat Foruma'' ili sl. Jedino, samo i isključivo važeća kartica Kluba kao uslov ostvarivanja ugovorene pogodnosti.

Sa Partnerima Kluba imamo potpisane Ugovore u kojima su precizirane međusobne obaveze.

Hvala na savetu koji ste pomenuli, ali pored potpisanih Ugovora nije nam neophodno bilo šta drugo, nikakve ograde ili šta već pominjete. Princip je jednostavan: firme rade, potpišemo Ugovor.

Postoje teme na forumu koje služe za iskustva (kao što je ova na kojoj smo) i članovi foruma slobodno pišu lična iskustva. Upravo ta iskustva služe kao povratna informacija i tim firmama šta da poprave u svom radu. Svi imaju korist od njih. :thumbup:

Kao što napisah, u ovakvim temama praktikujemo lična iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam kod Deše Fiat 500 i Doblo na dizalici.

Mogu reći da je najozbiljniji majstor kod koga sam do sad odvezao bilo koji automobil. Neke sitnice je sredio na Alfi, koje drugi nisu ni smatrali problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se bas fiata tice, cuo sam za nekog lika na Altini da je bas dobar, nekih 2-3 km od Gorana, ali nije me zanimalo pa nemam kontakt (ako bude trebalo-lako cu naci).

Mislis na Nesu, koji je ranije radio kod Gorana: http://www.autoservisnesaas.com ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da Desha odrzava samo Alfe ali sam te pitao jer sam pomislio posle tvog upisa da je mozda prosirio posao.

Nemoj da se ljutis ali ispada neozbiljno da savetujes ljude ovde da idu kod servisera koji ne odrzava Fiat i Lanciu.

Cini mi se da sve sto si napisao nije potkrepljeno argumentima i da je za ovako ozbiljnu kritiku potrebno malo vise od informacija ojima ti raspolazes.

Pricao sam o pregledu i dijagnostici, i sigurno da nekom ko odlicno poznaje Alfe nece biti problem da isproverava i Fiata.

A o dokazima? Vidi, meni nije cilj nikoga da pljujem (bas me briga i za PT, i za Gorana, Milana, Zorana...) nego sam zadnjih par meseci na placevima sirom BG-a video sve i svasta i hocu ljudima da skrenem paznju na neke stvari. Sve sto pisem sam video/doziveo/cuo iz prve ruke. Zelim samo ljudima da naglasim da otvore cetvoro ociju kada idu na plac da gledaju auto i da nikom ne veruju (naravno, osim sebi i svom majstoru). Takodje, sve sto sam napisao ljudi mogu da provere a ako mi ne veruju-neka samo obrate paznju na stvari koje sam potencirao.

...onda moram da insistiram da precizirate pitanje oko delova, kao što sam gore već napisao. Naime, nastavili ste priču dalje, a niste odgovorili...a, odgovor na koji ste se osvrnuli je lepo označen sa ''ništa ne važi dok se ne precizira pitanje''.

Da ne bi bilo rekla-kazala, zamolio bih nekoga ko je skoro bio kod Gorana i radio npr. veliki servis, da nam skenira i postuje ovde fakturu (ako je istu uopste dobio) pa da vidimo o cemu se tu radi...

Opet moram da ponovim pitanje jer niste konkretno odgovorili, tj. da li bi ste dali, naveli neku drugu firmu koja se bavi uvozom i prodajom automobila iz inostranstva koja daje iste ili bolje uslove pisane garancije?

Sva, kako kažete ograničenja i klauzule, su jasno navedene:

http://www.fiat-lanc...showtopic=54973

Da, jasno su navedene ali... neka sad svi npr. procitaju deo oko korozije tj. dela "VAŠA ODGOVORNOST PRI SPREČAVANJU KOROZIJE"... pogledajte koje su vase odgovornosti i zamislite kako biste se odbranili od optuzbi da se istih niste pridrzavali...?

Ko poznaje novi zakon o zastiti potrosaca zna da po zakonu, ima garanciju od godinu dana na polovne stvari.

p.s. zasto ne garantuju za predjenu kilometrazu? To bar ne bi trebalo da je problem kad je sve bajno i sjajno.

Kao sto rekoh, ta garancija meni nista ne znaci ali kad vec insistiras, malo sam proguglao ...

http://www.integra-motors.rs/#O%20nama

Na papiru, kao kod svih, izgleda zanimljivo. Ne bi bilo lose videti i raspitati se o cemu je tacno rec.

Kao što vidite, kupac tačno zna koji su servisi u pitanju.

I za vas koji niste kupac, nije problem...zamolićemo ljude iz Prvog Traga da nam dostave info iz pomenutog priloga Garancije.

Na sajtu nema tog spiska,a bilo bi lepo da ga posalju/postave na sajt, sa kojima je potpisana poslovno-tehnicka saradnja a drugar koji je kod njih kupio auto istu nije dobio. E sad, kako ja to da dokazem? Nikako. Ovde je poenta da ljudi koji kupe od njih auto-da insistiraju na toj listi (ako je ne dobiju).

Postoje teme na forumu koje služe za iskustva (kao što je ova na kojoj smo) i članovi foruma slobodno pišu lična iskustva. Upravo ta iskustva služe kao povratna informacija i tim firmama šta da poprave u svom radu. Svi imaju korist od njih. :thumbup:

Ovo je poenta i ako su u pitanju samo propusti-odlicno za sve.

Mislis na Nesu, koji je ranije radio kod Gorana: http://www.autoservisnesaas.com ?

Sutra cu se raspitati pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih samo da faktura o tome sta je sve zamenjeno na autu nista ne znaci, jer sam ja imao fakturu iz ovlascenog servisa sta je sve "zamenjeno", a pola od toga nije uradjeno a sve je naplaceno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na Nesu, koji je ranije radio kod Gorana: http://www.autoservisnesaas.com ?

Jeste, to je taj.

Srecno svima bilo u potrazi a ja odoh da vidim sa bankom oko nekih kesh kredita-poznanik prodaje dobrog Puntica i valjda ce sve biti kako treba.

Pozdrav

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo i mojih iskustava...imam GP 1.3 mjet 90ks 2008.god...sa emotion opremom ima i hillholder cak....kupljen u Tehnodromu u Bulevaru kralja Aleksandra..za sada sam zamenio samo jednu sijalicu za levu poziciju....a vozim ga evo 6 meseci....

-kada sam isao da kupujem bio je jedan isti takav na vidikovcu,jedino mi se nije svidelo sto mu se gepek malo teze zatvarao i nije imao onu nalepnicu guigaro na zadnjim vratima,a i auto nije hteo da vuce uzbrdo,a i prodavac je delovao mnogo nadmeno,

- gledao sam jedan 2006. u kaludjerici koji je bio sasvim ok,pri nasim "forenzickim" pregledima kola bez prodavca utvrdili smo da je auto verovatno vozila zena,i nekim naknadnim ispitivanjima u perionici gde je auto pran saznao sam da je smrdelo u kolima zestoko,e sada kada sam pricao sa prodavcem on mi rece da je neka zena vozila auto i u njemu kucice,znaci relativno posten prodavac i covek nije hteo da spusti cenu,pa je posle cekao par meseci i prodao ga jos jeftinije,

-u prvom tragu je bio jedan,ali mu je menjac nekako cudno odzvanjao pri saltanju sa ugasenim motorom,koliko sam video ima neka polugica sa nekim gumicama na menjacu koja je veza sa motorom i sahkeblom,koja je propala,ali nisam hteo da se zezam i dovodim majstora da pregledava auto.

...e sada kako sam se ja vodio pri kupovini,s obzirom da nemam nikog u inostranstvu,a da ja idem mnogo je skup put,a i tamo vise nema postenih,da dam tolike pare i da me zezne neki turcin,neka hvala

kada sam dosao da gledam auto na pomenutom placu,iako je receno da je auto perfektan,bas nije bilo tako,soferka je bila napukla prednji branik je bio naprsnut malo jer se vidi da je auto negde bio prislonjen i na desnoj sajtni je bilo malo udubljenje kao da je naseo na nesto...i po krovu i haubi je imao na nekoliko mesto sitna udubljenja verovatno od grada,prodavci su ok,relativno opusteni,auto bas nije delovao kao iz fabrike,tj nije glancan i hemijski opran,

provozali smo auto....lepo je palio,menjac fijatovski precizan,i sto me je najvise privuklo auto je nas trojicu od po 80 kg zalepio za sediste kada smo presli 2000 obrtaja

uz razgovor sa gazdom i malo cenkanja oborio je cenu 5% sto smatram da je ok....ima i on zarade od par stotina evra....a ja sam dobio dzaba registraciju i mali servis,uz gazdino obecanje da cemo srediti soferku na nacin kako se to u Srbiji radi,sto je i uradjeno i dobio sam novu pilkington soferku.....branik cu srediti za neke sitne pare max 30 e,jer mi drugar radi branike,a kada sam otisao kod majstora,da radim mali servis majstor je bio zadovoljan ukupnim stanjem kola,sto mi je dovoljno.

na kraju...za sada sam zadovoljan kolima,videcemo kako ce se ponasati dalje u koriscenju

pozdrav svima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo vise , bar za mene , znači ova ili ovakva garancija koju daje Prvi Trag nego li usmena garancija koju daju kobajagi svi drugi prodavci polovnih vozila.

Prvi trag : Godinu dana ili 15000 km.

- Garancija na moror bez agregata

- Garancija na menjac

- Garancija na kilometrazu i legalnost

-----------------------------------------------------------

Ostali :

- Garancija na legalnost

-----------------------------------------------------------

Jeste da sam ja kupio auto u Prvom Tragu , ali to mi je ipak MNOGO SIGURNIJE I POVOLJNIJE od svih ostalih koji daju usmene garancije. To me je odmah privuklo i dalo sigurnost i smirenost pri kupovini. A nagledao sam se krševa i koje kakvih vozila skoro 3 meseca koliko sam trazio auto. Laganja i slatkih prica sam se naslusao a skoro da sam se i potukao sa nekima koji su toliko lagalli da mi je pukao film kad sam dosao i na prvi pogled se uverio sta mi je kreten sve napricao.

O delovima koji se ugradjuju ista vam je prica . Bilo sta da se desi sa udradjenim delom garanciju ostvarujute preko prodavnice odnosno prodavca. Znaci kupili vi deo ili servis isto vam je , stim sto serviser ima verovatno neki popust prilikom kupovine tog dela a vi ga nemate. I jos nesto : KO misli da je meni laca da kupim neki krs deo i da ga ugradim pa posle moram taj isti da skidam i vracam u prodavnicu pa opet da kupujem skuplji i kvalitetniji a da pri tome placam i razliku u ceni na moj teret GRDNO SE VARA. Zasto bi iko ozbiljan radio o svom trosku tako nesto.???

Prema tome lako vam je zakljuciti , samo uporedite ove gore dve stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik koji drzi TEHNODROM mi je komsija i bar u privatnom zivotu korektan lik. Kada sam kupovao auto, imao je samo jednu Cromu, za koju mi je odmah rekao da nije ono sto ja trazim, inace ista je imala podobru kilometrazu u oglasu, nesto preko 250000, a on se kune da ne vraca sat ni na jednom autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako nije plac koji prodaje Fiat vozila, moram ovde da pohvalim ozbiljnost i kvalitet garancije od 1 godine koju daje Autocacak na polovna vozila. Dakle, Skoda Octavia A5 1.9TDI/105 KS, kupljena u januaru ove godine u Autocacak polovnim vozilima - prilikom kupovine, o trosku Autocacka, zamenjen je set kvacila i zamajac, diskovi i plocice i uradjen mali servis. Tokom jula smo primetili da auto teze pali kada je ugrejan - odvezen u Autocacak servis u BGu i tamo je zamenjeno:

- anlaser

- gumice dizni

- bregasta

- akumulator

Sve ovo je opet uradjeno o trosku Autocacka (cak i akumulator) bez ikakvih problema, rasprave ili pokusaja izvlacenja od ispunjavanja garancije.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja nisam mogao da verujem, posebno ovo za akumulator...Da li je ovo samo posledica toga sto jos uvek nemaju jasne cifre koliko ih kosta garancija na polovna vozila ili su jednostavno resili da se drze zakona - pokazace vreme...

Ne znam kakvi su Fiatovi dileri po ovom pitanju, ali svakako da onaj ko planira kupovinu polovnog vozila treba da nazove i pita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto je auto cacak uadio ne mozes dobiti tako lako ni za novi auto u garanciji. :unworthy: :unworthy:

Svaka im cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...