Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

GDE SAM I KAKO KUPIO AUTO

Auto sam uzeo na placu NET sistem u NS kod najlon pijace i to iz više razloga : konstantno imaju preko 200 kola u ponudi i najpovoljniji su sa cenama, više mojih prijatelja uzelo je kod njih kola ( uglavnom Seicento, Panda vanove) i svi su ekstra zadovoljni, kad više puta obiđete plac shvatite da se kod njih snabdeva pola autoplaceva iz Srbije, jer konstantno pazare po više komada, pa ja nisam želeo da budem ovca i kupujem iz druge –treće ruke, već sam tu uzeo moj PUNTO 2004 koji je prema satu presao 152 747 km (verujem da je prava kilometraža, što mi je i potvrdilo više iskusnih fiat mehaničara), malo ogreban sa strane površinski i bio je sluzbeni- služba obezbeđenja prevoz novca ili tako nečega, uzeo sam ga sa nalepnicama, pa sam se malo više napatio tražeći perionicu gde ljudi hoće i znaju da skinu iste, a naravno pri tom da me ne oderu i ne upropaste kola, i to me je koštalo još oko 20€, jer je za skidanje same nalepnice neophodan poseban fen koji ne oštećuje farbu, dok za skidanje lepka koji ostaje po skidanju same nalepnice ode dobrih 4-5 lit benzina (može i med. alkohol).

Konačno da nebude da samo hvalim prodavce jer stvarno sam zadovoljan autom, ali sam odnos prema "malim" kupcima (koji kupuju 1 auto ) je više nego očajan, jer prvo kad tamo dođete vidite uvek gomilu kola, masu likova koji nešto sa vrzmaju svugde, ali niko da vam priđe sa izvolte, uvek ima tu neki šleper koji je parkiran na sred placa i onda skapirate da treba sami da se uputite među kola ( koja su uglavnom sva otvorena) i zagledate šta vas zanima, kad fokusirate auto koji vam se sviđa nastaje problem, jer vam treba buster da bi ste upalili auto (jer svi auti stoje dosta dugo prvo u Italiji, pa Sloveniji i onda kod nas dok ih ne ocarine), a isti ima samo 1 prodavac za ceo plac koga onda treba navatati da vam upali auto- koji je uglavnom prljav prašnjav, pun đubreta, i nekih papira – dakle nije sređivan za prodaju krajnjem kupcu već za preprodavca koji će ga kasnije srediti i to debelo naplatiti.

Prodavci su prilično neljubazni – i u fazonu oćeš nećeš- ne smaraj me, jer uvek imaju pun plac kupaca, i teško im je da poveruju da ne kupuješ kola radi preprodaje već za sebe.

Kad odabereš auto onda ga isparkiraju – upale i daju da ga provozaš samo unutar ograde pijace, jer ako izađeš napolje praviš carinski prekršaj za šta će oni da plate debelu kaznu i zato ti nedaju da ideš u saobraćaj.

Dakle možeš dovesti svog mehničara , dijagnostičara, - koga oćeš samo da auto neide sa placa...

Dalje kad platiš auto, sa svim papirima lepo prošetaš do Supa gde platiš osiguranje, i izdaju ti privremene table

( oko 1000din, mada se ovo može izbeći po uslovom da si spreman da rizikuješ da te panduri ne zaustave jer mene niko nije zaustavio sve do kuće u BG ( išao sam starim putem) ali me je zato sutra na putu za tehnički zaustavio pod rotacijom),

i dalje pravac svoj grad da registruješ auto...

to je moje iskustvo u nabavci kola, ako neko ima druga nek postavi u ovu temu da objedinimo na jednom mestu ... pozz :welcome:

Edited by Dovla
udaranje entera

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaxa na tom placu je drugar uzeo pre 5 dana seicento van 2003, jos sa nalepnicama telekoma italy, za 2300e :blink: :blink: :blink: :blink:

auto je super, presao 70000km pravih, na placu ih ima od toliko pa do 200 000 sa naravno razlikama u ceni

tako da jos jedna preporuka za njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naleteo recimo na InterAutomobili (ima ih na ovom linku). Zvao sam i kažu u svakom trenutku imaju 10-15 puntića i do 10 stilo-a na stanju, malo su im jače cene ali i autići izgledaju ok. Čisto da napomenem nisam od njih ništa pazario niti sam stigao da odem lično i vidim kako stvari stoje na terenu, samo sam zvao i pričao s njima...

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo gospodo gde ste pazarili kola - pa nisam valjda ja jedini auto uzeo na placu, a svi vi ostali ste kupili na marsu, od komšije... :rant:

dakle ISKUSTVA, MIŠLJENJA i eventualne preporuke ako ste zadovoljni uslugom i kolima sa placa... !!! :cool::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svog stila uzeo od nekog coveka iz sapca, nasao ga u oglasu, nema sad bas plac, ali u principu uvek ima 2-3 auta, koliko se secam zet mu u italiji trazi kola i stavlja na sleper. Moj je bio u perfektnom stanju stvarno, stvarno kao nov, ljudi se cudili kad sam ga dovezao, cena korektna, a sto se tice naknadnih investicija, osim velikog servisa koji ide obavezno za svakog polovnjka imao sam da promenim sve diskove i plocice i imacu sada nakon vec godinu dana koliko je kod mene da uradim set kvacila i zamajac sto je sve skupa cca 400-500€ (mislim samo na ovo poslednje). Naravno kilometraza je spustena za jednu jedinicu i bila je kad sam ja kupio simptomaticnih sabackih 93.000. :)

Eto, zadovoljan sam autom, nisam imao prevelike investicije, i sve sam ih lepo vremenski rasporedio, tako da se ne osete bas, a inace od opreme bas ima dosta, alu felne, digitalna klima, i ostalo brdo koje standardno ide uz stila... :) E da u pitanju je jtd 80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkako znam za sebe, moj otac, stric i tetak kupuju kola od drugog strica iz Nemačke (koji rekreativno dovozi automobile u Srbiju i BiH po potrebi) i jednog lika iz Bijeljine koji dovozi automobile iz Italije i ima dva placa u Brčkom i Bijeljini i mesečni promet ~60-70 automobila mesečno.

Obojica kažu - uzmi ovo ili - nemoj da uzimaš ovo jer naravno znaju šta su dovezli i kakav je koji auto. I zaista je uvek bilo tako... svaki auto koji smo uzimali po njihovoj preporuci je svima (meni, stricu i tetku) trajao baš puno bez ikakvih problema... tetak je jednom zapeo da kupi Mercedesa i ovaj italijan je imao nekog na placu i rekao mu - nemoj ovo da uzimaš ne valja imam jednog u Italiji baš za tebe stiže za 3 nedelje... međutim ovog mrzelo da čeka i Merdža produva posle par meseci... što se tiče papira, zaista nikad nikakav problem...

Što se Brave tiče... u to vreme tražio sam ''bilo šta'' za određenu svotu novca. Ta svota je bila baš šugava jer nije moglo ništa da se uveze pristojno, a ovde je moglo da se kupi nešto iz 92-96god. I tako posle 3 meseca lutanja i razmišljanja, zove me ovaj Italijan i kaže da ima neku Korsu 1,2 za mene sa 3 vrata kaže FULL... odem ja do Brčkog pogledam je i stvarno dojajna... prešla je bila ispod 100kkm imala neke perverzije od opreme i zaista bila jeftina i uklapala mi se u novčane mogućnosti. I ja već onako odlučio da je uzmem, ali me bode to što ima slab motor... i ugledam Bravu kako stoji pored nje, vidim 1,9 reko' to mora biti bolje i jače od Korse... pitam ga za Bravu kaže... eeee pa vidiš možeš i to, ja sam te razumeo da ti treba mali gradski auto, pa sam rekao Korsu, ali Brava je sasvim kul... a bila je skuplja svega par stotina EUR.

I tako ja stigoh u ovaj klub :) Od troškova nisam imao čak ni filtere ni kaiševe jer mi je on garantovao da je to zamenjeno pre nego što je krenuo iz Italije pa nisam ni menjao, ali je set kvačila bio propao tako da je tu spiskano 300eur, ali ništa strašno to bi ionako bilo potrošeno na servis tako da je to sve ok.

Dakle, kod kupovine auta nemam problema jer imam dva pouzdana čoveka na dva različita tržišta (nemačko i italijansko) i kad god mi treba nešto dobro, poručim od njih i uopšte ne razmišljam da li će me carinik cimati ili preprodavac zavrnuti, smanjiti kilometražu itd... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj je kupljen na Vidikovcu, pored Fordovog servisa, onaj mali uzdignut autoplac. U principu pre 2.5 godine nije bio neki izbor Stilića, uglavnom su bili loši, 2001 i 2002. Iz nekog čudnog razloga se tamo pojavio ovaj moj beli, 2004. godište, reklo bi se sa pravom kilometražom, za koplje bolji do svih koje sam probao pre (i posle), a oko 1000 jeftiniji od proseka - verovatno zbog boje, koja mi je i omiljena sasvim slučajno.

Mogu samo da nagađam u čemu je štos, jer prošlo je već puno vremena, a od vanrednih troškova sam imao samo kvačilo, sve ostalo redovno. Nikad nisam otkrio zbog čega je ovaj auto bio ispod cene, ali veoma sam im zahvalan, jer 2.5 godine posle, gotovo da mogu da ga prodam za isti novac koliko sam ga i platio.

Svi automobili na tom placu su delovali JAKO dobro. Auto inače nisam ja primetio, nego sam se sprijateljio sa tadašnjim direktorom servisa Honde, jer sam mu dovozio neke druge Stiliće na dijagnostiku, koji su, već sam rek'o, bili daleko ispod mojih očekivanja. Prosto plac nije u mom kraju, pa retko zalazim, ali kad god sam prolazio video sam da ima lepih autića. Tehnički pregled ima odmah pored, Ford Gaga, tako da je i taj deo priče krajnje opušten, samo treba sačekati u redu u MUP-u za table ili dati papire agenciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOgu da potvrdim NIdzine reci, bar sto se tice izgleda automobila. Na tom placu definitivno automobili deluju da su u najboljem stanju. Kada se uporede se raznoraznim prodavcima...

Koliko sam skapirao iz razgovora, uvek uvoze veci br. vozila u paketu.

Na plac dodju vrlo ulickana, temljno oprana sredjena volzila. Sva vozila imaju nove koze oko rucica menjaca i rucne.

Nove gume na pedalama, opran motorni prostor. Sto sa druge strane moze da oteza da objektivno sagledate stanje vozila.

Ipak ostaje zakljucak da deluju ozbiljno, lepo izgledaju automobili i najvaznije prodaju ih.

Pomenuo bih i autoplac strong, u kumodraskoj kod autokomande.

Automobile prodaju kako ih dobiju, ne krpe ih mehanicki i limarijski.

Dva puta sam video kako rasprodaju kamion-prikolicu stila, gotovo sa kamiona, iako su bili prljavi i iscukani automobili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza - taj na Vidikovcu je maltene iza Tim-a na brdašcetu-skretanju ka Ibarskoj pored neke perionice ili servisa ???

kad sam prošle godine ja uzimao kola taman je stigao šlep sa 6-7 Stila 1.8 2004 svi pandurski ...

i naravno - prvo idu u radionicu iza, na malo šminkanja i tek onda na prodaju- što mi se nije svidelo ...

a jel neko imao neka iskustva sa Janke placom u Požarevcu ili Auto system u Kraljevu ??? :welcome::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i šta bi niko nije čuo za ova dva placa?? ili neki drugi gde prodaju dobre kola i rade kolko-tolko pošteno ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "Nidžin" plac nije kod Tim-a, nego kod Auto Gage pored pijace na Vidikovcu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoj auto kupio na auto placu Caruso u Novom Sadu i zadovoljan sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako si ga proverio (znas nekog mehanicara u NS ili si ga vuko iz BG ili si uzeo auto na "sluh") ???

jesi ga do BG vozio na probe ili si uzeo papire registrovao u BG i vratio se na plac po kola...

jel taj plac dozvoljava proveru auta u nekom servisu u NS ??? neke garancije itd ??? jel rade zamene uz doplatu ...

uopšte iznesi neke utiske -mišljenja ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ga skoro bez ikakve provere, ne znam da li je moguce oterati auto kod majstora, uzeo sam probne tablice do Bg-a, i na kraju kada sve pogledam imao sam srece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, znači obojca smo se kockali- rizikovali i za sada smo zadovoljni ... :cheers::cheers:

izgleda da svi ti placevi imaju istu priču ... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče me je put naneo pored novosadskog najlona, pa sam svratio na plac o kome je KGB govorio.

Sve je kako je napisano.

Bio sam zainteresovan da pogledam dva Stila Mjeta 6500, 7000 EUR.

Oba su bila ne našminkana, relativno prljava, moguće bez vraćanja km.

Za oba važi priča rešite se vibracija jtd motora u potpunosti.

Ne znam dal je standardna procedura da se prodavac potpisuje u prvoj i drugoj pred potencijalnim kupcima kako bi prikazao vozilo? Tek reče da to nisu bili neki obrtaji pa to što je bio hladan motor nije problem.

E da cena je: take it or leave it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.moscow.rs/

Skoro sam primetio ovaj plac i ako gledamo aktuelne cene ovi su 500 do skoro 1000 evra jeftiniji od vecine.

Konkretno su me zaintrigirale Maree 2.0 B HLX koje imaju u ponudi. Postavili su dosta slika i na njima ne mog da uocim vece nedostatke.

A cena je od 3100 do 3400 za 2002.god. Na terenu ovo znaci sigurno 100-200 nize cime dolazimo do cene koja je 1000 evra niza od

proseka kod nas.

Nemaju ugradjen gas tako da je verovatno da nisu presli neku ogromnu kilometrazu, a i po stanju unutrasnjosti se to ne bi reklo.

Cak i sa ugradnjom pristojnog sekvent uredjaja opet se isplati.

E sad obicno kod nas ako nesto zvuci previse dobro da bi bilo istinito onda i nije istinito iliti postoji neka caka.

Da li je neko imao iskustva sa ovim placom i ako postoji jos neko zainteresovan sa foruma mozda da organizujemo neku grupnu

posetu. Vise ociju vise vide pa mozda i provalimo u cemu je caka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana moj rodjak je pazario Forda Focusa na placu Moscow. Cene jesu nize u odnosu na druge, mozda je razlog sto im svake nedelje stize sleper vozila iz Italije, a nemaju bas puno prostora na placu. U svakom slucaju, vrlo su profesionalni. Na placu je bilo sigurno 5-6 Focusa, prodavac je cak dozvolio i kracu voznju po kraju kako bismo probali nekoliko modela koji su nam se najvise dopali... Na kraju smo odabrali model koji je izgledao najocuvanije, nekima je, iako su bili mladji po godistu, unutrasnjost bila uzas, motori masni... I da, obavezno pogledajte koje su cene na sajtu, posto su izlozene cene vece za oko 300-400 eur. Mi smo se cenkali pola sata i na kraju nam je spustio cenu sa 4700 na 4400, kad kasnije vidim na internetu da je cena i bila 4.400 na sajtu!! Posle kupovine oni su zavrsili i registraciju, sutradan smo samo dosli po saobracajnu i auto.

U svakom slucaju, Focus je odlican, pre neki dan sam ga vozio do Crne Gore i nazad. Motor (TDdi) iako ima samo 90 konja vuce ko nenormalan, ogibljenje izvanredno, prosto lepi za put, bas sam uzivao u voznji... Posle kad sam seo u Lybru smorio sam se kako slabo vuce iako je 30 konja jaci od Focusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodje obisao ovaj plac kao i mnoge druge. Pored toga sto je imao naj ocuvanije automobile od ostalih, takodje je razlika u ceni u poredjenju sa njegovim oglasima je bila u njegovu korist.

Ako iko kupuje na njegovom placu, naoružajte se informacijama.

Motor (TDdi) iako ima samo 90 konja vuce ko nenormalan, ogibljenje izvanredno, prosto lepi za put, bas sam uzivao u voznji... Posle kad sam seo u Lybru smorio sam se kako slabo vuce iako je 30 konja jaci od Focusa

Po svim specifikacijama koje mozes da nadjes i na netu u poredjenju ova dva modela ubrzanje i maksimalna brzina Lancia ima daleko bolje karakteristike :thumbup:

Edited by gaggi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio Fiat Bravo na placu Moscow

Samo, kada sam ja jurio auto, a hteo sam Stila, imali su automobile koji nisu bili bas u najboljem stanju i predloze mi Bravo koji je bas bio ocuvan, a nisam ni zna kako mu se krece cena. Na placu mu je stajala cena 4100, spustio sam im na 3800, a posle video da je na sajtu cena za moj auto bila 3900. I kupio sam auto zbog ocuvane unutrasnjosti, nisam ga ni provozao iako su mi dozvolili voznju. Posle dva dana sam video da im je stigla gomila automobila. ..

Sve u svemu, nisam nezadovoljan, mada imam mali problem sa grejanjem motora u guzvi, ali i to cu srediti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj auto uzeo na placu Trendmobile u Novom Sadu kod Druga Ade. U pitanju je Fiat Brava 2001. godiste i cena za nju je bila 3700, i auto je uzet na nevidjeno. Sve pohvale za doticni plac jer su ljudi koji rade stvarno fer i korektni i hoce da izadju u susret. Ja sam autom prezadovoljan osim sto sam imao malih problema sa ler gasom jer je auto stajao 3 meseca, i riknuo mi je termostat. Auto je dovezen iz Ns-a do Kg-a bez ikakvih problema.

Jos jednom, svaka preporuka za Trendmobile plac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kako se zove onaj plac na obilaznici prema Loznici što drži samo BMW i Audi i tako te jače mašine?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa nije Sabac bas toliko mali grad da moramo svi da se sretnemo :p ... A nije bitno na kom auto placu da ih ne reklamiram uostalom ne razlikuje se ni jedan nesto preterano od ostalih ( osim mozda Holiday)...

Pa nisam ja rekao da je Sabac mali, samo mi cudno da nisam video auto, posto sam ja stalno u gradu tamo `vamo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ nenad: ma verovatno nisi obracao paznju, posto i ja non stop zujim po gradu

@dovla : ima tri cetiri placa na obilaznom putu prema loznici ne znam na koji mislis tacno, znam da Holiday prodaje malo novije (2004 i mladje) i da su uglavnom kod njih francuzi + (malo skuplji BMW, Audi i Mecke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...