Jump to content
FAS Goran
Guest 9322

Farbanje automobila - iskustva i preporuke

Recommended Posts

Situacija je sledeca: na sred vrata oguljen lak u vise-manje kruznom obliku. Boja ispod je dobra, samo se lak ogulio i to u precniku 5-6 cm. Dakle jedva je primetno, ali zanima me kako se ovo sanira i da li bi neko to uopste hteo da radi?

Je l' bi tu trebalo samo prelakirati falicni deo ili se skida i boja, pa se farba, pa tek onda lakira...?

Da li se sanacije ovakvih detalja rade, koliko lak moze uspesno da se pokrpi (tj. da se ne primeti da je nesto radjeno) i koliko moze sve to da kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice radova sa lakom,obrati se ovde :coffee:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44072

svojevremeno sam bio kod Dache,na nekim konsultacijama :whistle:

i tada mi je rekao da moze parcijalno da prelakira odredjena mesta,gde je lak ostecen,

ali verovatno i to zavisi od slucaja do slucaja,to jest morao bi da vidi tvoj auto.

Koliko sam ja shvatio lakiranje je moguce odraditi :yes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, hvala za link! Uslikacu falinku i priloziti fotku, pa da vidimo sta strucnjak kaze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošto sam extra zadovoljan kako je čovek odradio moj Punto, evo posle skoro 6meseci od farbanja haube & branika red bi bio da ostavim njegov broj 064/2828-739 Slaviša Vrčin iza Bubnja, Avala

branici trpe redovno gradsko čukanje, češanje bez naprslina, napuklina itd čak i na ovim minusima :thumbup: naravno nije do mene već komšinice ne znaju da uparkiraju kola, pa redovno češu moj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proslo je skoro 4 mes od kako mi je neko izgrebao auto, cela leva, desna strana, gepek... :veryangry: ostecena je farba, da se polira :no , jer ogrebotina nije povrsinska. Zatim, cela hauba je u tackama, verovatno od kamencica(takvog sam ga kupio), zadnji branik je malo matirao. Auto cu voziti jos neko vreme, pa da li bi bilo bolje ostaviti ga takvog, ili farbati celog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...udarena su mi vrata, kasko ce da plati :) a moje pitanje je gde da radim farbanje i ispravljanje, Delta, Bogunovic ili?

Jel ima neko neka iskustva?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ikako mozes bezi od tih ovlascenih servisa jer imaju majstore koji rade kao nogama!!! :realmad:

Nikad mi nece biti jasno kako takve majstore mogu da zaposle jer privatnici rade mnogo bolje.

Pre neki dan sam isao da kupim jedan Grande Punto koji je presao 20k km i cim sam prisao na 3m video sam da je radjena cela desna strana i to sva kriva i sa suzama.Razocarano sam rekao vlasnicima da to nije to i kroz pricu saznao da su radili u ovlascenom servisu.Isto je par drugara imalo kasko i za te radove je u NS ovlascen Stojanov a kad sam video kako su uradili -nisam imao komentar.Mom kumu su popravljali auto u Novusu u NS i morao je ponovo da ide kod majstora kod koga sam mu rekao odmah da ide.

Ako ikako mozes vidi sa nekim proverenim privatnikom da ti odradi jer ces 100% biti zadovoljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jee..... sad si me polupao skroz :-) ... a smor.. ne mogu kod bilo koga.. auto je pod garancijom i osiguranje ima ugovore samo sa par ovlascenih za FIATA da bi ishlo bez placanja.. a ja nemam da platim pa da mi oni refundiraju nego ide sve bez para sa fakturama .. a josh gore ja bash imam losha iskustva sa privatnicima dok sam jugica vozio i bash ne znam kod koga bi ishao i da mogu :(((

ajd ako neko ima bash iskustva sa deltom, bogunovicem, ak vozdovac ili ko vec nek pishe ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djole moras biti malo konkkretniji da bi znali kako da ti pomognemo...najbolje je da okacis sliku ili bar opisi kakva su ostecenja....da li su risevi na laku ( deblji ili tanji) ili je mozda farba ostecena na par mesta...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pozdrav, aj reko da se javim ..

Posto nisam bas dobio odgovor kojem sam se nadao tj. necija iskustva sa zvanicnim i ovlashcenim servisima, samoinicijativno sam odlucio da odvezem auto u Bogunovic i tamo uradim vrata.

Da skratim pricu, sve pohvale za njih, docekali su me ljubazno, preuzeli auto, isposhtovali rok u dan, i shto je najvaznije vrlo korektno odradili posao. Boja je potpuno pogodjena, razlike nema, vrata funkcionisu kao da su izashla iz fabrike juce... josh su mi usput sredili i shto mi je cvileo fan u kabini neshto.. i josh par ogrebotina ispolirali i zashtitili jedan deo ispod kola koji sam izgrebao bez da ishta naplate za te stvari :) !!! stvarno sve pohvale sa moje strane.. to je moje iskustvo.. eto ..

..a da..popravka je kostala neshto vishe od 16000 din, verovatno jeste jaka cena gladajuci privatnike.. farbano u komori naravno, a i platio je kasko tako da nisam mnogo brinuo o ceni, vise o kvalitetu..

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal bi meni neko mogao da preporuci farbara, ali nekog koji garantuje da ce da ubode nijansu?

Vise mi to znaci, pa makar i platio 30-40e vise, nego kod nekog ko ne moze da mi garantuje da idem, ne bi li prosao jeftinije i na kraju da prodjem skuplje, jer ako omasi, reci ce da nije garantovao.

Pa tako mogu i sam da ofarbam.

Znaci treba mi neko, ko ce za naplacen novac da garantuje da ce nijansa biti dobra, tako da ako ne ubode, mogu da reklamiram lepo, i ima da farba dokle god ne ubode nijansu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto ti Bki trazis nema nigde.niko ne moze da ti 100% garantuje za nijansu.ima 1000 faktora za to.samo stanje auta,da li je pre farban,da li se farba samo jedan deo ili moze da se 'udje' u drugi itd.samo sreca i nista drugo.desetak sam ih farbara sam promenio i svaki je imao svojih 5 minuta

Edited by pozarevljanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi...ima farbara koji hoce da garantuju da ce da se poklapa nijansa, te i trazim.

Da ima 1000 faktora znam, ali ima onih koji mesaju boju, pa prvo probaju da vide da li je ok, pa ako nije, koriguju i tako sve dok ne ubodu nijansu, pa tek onda farbaju potreban deo.

Isto tako, znam da ima i onih koji ako nije dobra nijansa, farbaju opet o svom trosku, posto jelte, nisu uboli nijansu.

E takav meni farbar treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ces jako tesko da nadjes, ako se nijansa ne pogodi to nije do farbara nego do onoga ko mu pravi boju, a veoma tesko je pogoditi boju iz mnogo razloga, a prvi razlog je ako je auto vise puta farban pa ti pogodis nijansu prema jednom delu, a prema drugom se razlikuje.

Vecina farbara pre nego sto pogode posao kazu da ce se boja verovatno malo razlikovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uvek se mora razlikovati jer auto naprimer 2004 godiste farba je lepo izbledela za 7 godina i niko tu ne moze ubosti istu nijansu zato obicno farbari preporucuju ako se farba hauba branik i jos nesto da se posle toga bar izvoskari ili ispolira ceo auto radi ujednacenja inace nova vozila od 2008 pa nadalje moze se cak fleknovati a da se ne poznaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

savet:

ne mora se razlikovati boja samo bude razlika u sjaju laka mada i to se resi a nijansa se uvek ubode kako treba ako se koristi pravi materijal i da znate dosta zavisi i do majstora kako farba kako nasteluje pistolj i sa kojim pritiskom farba a to sto zovete flekovanje {uspricavanje} nije bitna godina automobila bitno je samo da je 2k boja akril ili metalik u uspricava se bez problema a sa koriscenjem kvalitetnih baispric razredjivaca i aditiva za uspricavanje postize se jako veliki kvalitet rada da se cak prelazi ne moraju ni polirati.

Ako vas zanima jos nesto slobodno pitajte, POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora se uvek razlikovati boja, to je glupost.

Kao sto gosn. bajic kaze, razlikuje se lak, posto je na ofarbanom delu nov, svez, bez ogrebotinica sitnih, pa se zato najcesce vidi razlika.

Zato i savetuju poliranje ostatka kola, ili dela oko farbanog, kako bi se stari lak osvezio.

Da je losa nijansa ne bi vredelo poliranje, posto se poliranjem skida tanak sloj laka, i ne dopire se do samo boje nikako.

Zato ja i trazim takvog majstora kakvog trazim, koji ce da garantuje u smislu da ce da garantuje dobro ocitanu i izmesanu boju, i ako zezne, da ispravi o svom trosku.

Hvala onima koji su mi poslali kontakte na pm, obicicu par majstora.

Mozes na mom avataru da vidis koja je boja u pitanju (nebo plava). I ja bih razumeo da je malkice promasena nijansa, pa bih u svojoj reziji kvalitetnim poliranjem to sredio, ali kad neko tu boju zafarba metalik sivom, onda shvatis da ga je neka teska budala farbala, koja ne bi me cudilo da nije uopste pokusala da ocita nijansu boje i izmesa novu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko preporuku za dobrog farbara u Novom Sadu?

Treba da se srede dve duboke ogrebotine na vratima, i jedno ostecenje na pragu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff sad jedno tesko pitanje:

Zna li neko nekog dobrog (odličnog) farbara ali na relaciji Kraljevo - Vrnjacka Banja - Trstenik - Krusevac?

Sve koje ja znam nemaju komore pa mi nije to to :wallbash:

Hvala

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smurin i Vlada Terza, to su preporuke za ljude iz našeg kraja, e sad ja sam farbao komplet ceo auto(stari) kod Terze, imalo je malo pomorandžine kore i strvki, ali šta znam, hvale ga ljudi...

A sad ja da pitam... Planirao sam da na proleće kada prodje sneg i kada na ulicama više ne bude soli, da ofarbam branike pošto su svi ćoškovi izgrebani od strane prethodne vlasnice, pa me zanima, koliko to može da košta okvirno i da li se više isplati to ili da kupim polovne dobro očuvane branike? Njih mogu da nadjem nadam se 60 do 100 eura oba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima farbara koji hoce da poprave ako promase nijansu .ja u komsiluku imam jednog takvog.covek ima svoju aparaturu za boju tako da sam sebi miksa nijansu.problem moze jedino da bude ako je neko pre farbao auto drugom nijansom od fabricke pa nema polaznu recepturu nego mora da nagadja koliko cega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko farbao celog Punta u metalik boju i koliko ga je koštalo?

Edited by neshaoct
isključi CAPS LOCK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre jedno 4 godine pitah za tadašnju moju Bravu, plava metalik, bilo je 650 eura. Imaš ovde na forumu farbara, pa ga možeš pitati preko teme, PP-a, ili telefona. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao svima, treba mi preporuka nekog dobrog autolakirera u Novom Sadu

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...