Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kad se pravis pametan i neces da slusas, stavi tu pijacarsku od 70% i pri losijoj svetlosti (uvece) ces shvatiti zasto su druge folije skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam. Necu nista videti...ali brale 80e za stakla...mnogo mi je. Odustajem od tamnjenja za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja imam na 100e komplet alarm sa sve daljinskim otvaranjem gepeka :D

Lik mi trazi 3500din da mi odradi ceo auto. Nije ni neka profi folija a nije ni neka pijacarska. Neki šljam izmedju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene 7 godina folije na svim stsklima kao prvog dana, naravno nisu pilicarske..... Toliko o kvaliteu a jesam platio cini mi se 90€ ili 100 ne secam se ali nijednom nisam zazalio zbog tih 100 jura.

S razlogom sve to kosta koliko kosta a i mislim da nije skupo uopste ali to je relativno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako da prelomim da stavim folije a sad vidim da pored COMFORT llumar-a se pojavila i AVANGARD serija, ima li neko iskustva sa tim novim folijama i vredi li tih para....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta serija je vise za sluzbena vozila, mislim da ona kad se razbije staklo drzi da se ne raspadne i prospe po kolima tako neka varijanta.

 

Svako ce ti reci da nema potrebe da stavljas na svoj privatni auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto digresija apropo price iznad, bas jutros povezao kolegu na posao, on skoro stavio te neke folije od par stotina dinara koje je hvalio, kao takodje 65%.

Posle 50 metara je prokomentarisao, jbt, kako se ove tvoje folije extra provide iznutra. Isto 65%, samo Llumar. Mogu misliti kolika je to razlika po mraku, plus bolja UV i svetlosna zastita, kvalitetnija folija koja se lepo oblikuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko koštaju te Lumar folije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta serija je vise za sluzbena vozila, mislim da ona kad se razbije staklo drzi da se ne raspadne i prospe po kolima tako neka varijanta.

 

i ova ce folija zadrzati dosta stakla....sale nacionale je imao obijanje, kradju, kada mu razbili zadnje staklo , jedva su savili posle razbijanja, uspeli samo neku malu deciju torbicu da mu ukradu. Pola stakla su savili na spolja pola na unutra, mislim.....u sutini je folija zadrzala sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko koštaju te Lumar folije?

Ako pitas sa ugradnjom, zavisi kako i gde naletis. Od 50 do 100 EUR za ceo auto velicine 3v Stila ili Punta (mislim, taj broj i velicina staklenih povrsina). Vidi i gde imas popuste (npr. bilo je 20% na Eko karticu u Black Glass, ja sam preko kolege Stefana radio kod Nikole u Autostyle Lajkovac)...

 

A imas i da uzmes Llumar na malo pa da se sam bakces ako imas zivaca. Pricao mi je kolega, prodaja im je negde oko Kluza (stare okretnice tramvaja u Ustanickoj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kod kluza je dark glass. Ulica je mislim Ariljska ( ugao bulevara i mite ruzica se skrece pa prva levo ) . Ja koliko sam upucen ne bave sa maloprodajom folija. Raspitivao sam je sa jednom prilikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah pa oni su generalni uvoznici lumara za srb, prodjes kroz dvoriste pored ovih sto ugradjuju dark iliblac nznm tacno ko su i gore na spratu.

Uzimao do sad 4-5 puta.

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta serija je vise za sluzbena vozila, mislim da ona kad se razbije staklo drzi da se ne raspadne i prospe po kolima tako neka varijanta.

Svako ce ti reci da nema potrebe da stavljas na svoj privatni auto

Ja nemam tu seriju folija jer sam folije stavljao pre 7 godina, nesrecnim slucajem je jedna budala isla prema meni pa sam morao da reagujem i da skrenem desno da bi ga izbegao uspeo sam donekle i samo mi je zakacio levi retrovizor koji je udario u staklo i celo je puklo ali je sve ostalo na foliji do zadnjeg komadica stakla imam negde i fotku postavicu je kad je nadjem mislim da mi je jos uvek na starom fonu.

Kad smo menjali staklo u komadu je izvadjeno zalepljeno naravno brendirana folija.

Mozda ta folija eventualno drzi staklo kad bi neko bacio neki veci kamen iz blizine pa si mozda u pravu.

A onaj mamlaz je isao oko 120-150km/h po mojoj proceni jer sam ja u tom trenutku isao 60 km/h pa cisto da imas eto neki reper koja je to snaga udarca na staklo bila.

Slazem se da nema potrebe da se kupuje ta nova serija osim ako nekog nisi prevario za nesto pa cekas naplatu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poboljšane folije, tj. nove generacije, mislim da pre svega imaju bolje rezultate u UV i toplotnoj zaštiti.

Ja se polako spremam za zatamnjivanje, pre svega iz klimatskih razloga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazovi te lumar uvoznike i dobicete sve informacije.

Cak i najjeftiniji lumar radi taj posao sa lomom sto je naveo kolega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko koštaju te Lumar folije?

Ako pitas sa ugradnjom, zavisi kako i gde naletis. Od 50 do 100 EUR za ceo auto velicine 3v Stila ili Punta (mislim, taj broj i velicina staklenih povrsina). Vidi i gde imas popuste (npr. bilo je 20% na Eko karticu u Black Glass, ja sam preko kolege Stefana radio kod Nikole u Autostyle Lajkovac)...

A imas i da uzmes Llumar na malo pa da se sam bakces ako imas zivaca. Pricao mi je kolega, prodaja im je negde oko Kluza (stare okretnice tramvaja u Ustanickoj).

Sam cu. Makar kupio 4 rolne. Videcu za tog u Ustanickoj pa sam da ga tamnim. Hvala svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dva auta do sada zatamnio u black glass-u, punto je imao te starije folije (50%) a sad na octaviu sam stavio ove nove (85%) tj. skuplje ,osim u zastiti od sunca razlika je i u vidljivosti,mnogo se bolje iznutra vidi sa ovim novim folijama iako je dosta veci % zatamnjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Koliko koštaju te Lumar folije?

Ako pitas sa ugradnjom, zavisi kako i gde naletis. Od 50 do 100 EUR za ceo auto velicine 3v Stila ili Punta (mislim, taj broj i velicina staklenih povrsina). Vidi i gde imas popuste (npr. bilo je 20% na Eko karticu u Black Glass, ja sam preko kolege Stefana radio kod Nikole u Autostyle Lajkovac)...

A imas i da uzmes Llumar na malo pa da se sam bakces ako imas zivaca. Pricao mi je kolega, prodaja im je negde oko Kluza (stare okretnice tramvaja u Ustanickoj).

Sam cu. Makar kupio 4 rolne. Videcu za tog u Ustanickoj pa sam da ga tamnim. Hvala svima :)

 

 

cile lumar ti se krece od 17-18 evra kvadrat pa ti vidi da li ti se isplati da je bacas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane on prica o buvljakusama, one se prodaju na rolnu u kutiji za 200 din i q ne valjaju, samo dok ih namestis izglrebes ih najstrasnije a o ostalom, da i ne govorim. Ne kazu dzaba ovi iz lumara da to niju folije, nego kesa najlon :laughing:

 

U lumaru se prodaje na 1kvm, cene idu od 8 do 12-13 e najskluplja  (mnogi ovi servisi sto to rade stavljaju najjeftiniju znaci 8e) rolna je 1.5 metara duzine i ne sece se na kocke neko na dole po duznom metru, i jako bitna stvar samo na dole se i razvlaci jer su vlakna u tom pravcu.

 

Znaci ako se uzima za zadnju soferku ne mozete kupiti tih 1.5 pa puta visina soferke ( jer ne moze da se obilkuje u tom pravcu) nego 1.5m pa na dole puta sirina soferke

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...