Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ajde bas uslikaj kad se prolepsa pa da vidimo.Mozda ja odradim sa 50% pa cemo uporediti.

Znas da nisam u fazonu fotkanja, ali se setih tebe jutros kad sam natankovao Mambu i sunce mi odjednom opici u glavu :) .

Znaci 65%, a najsvetlija varijanta kada sunce bas odnapred ulazi kroz "nezasticenu" soferku i obasjava unutrasnjost auta. Uporedi sad sa onim kada nije bilo sunca i kad sam kukao da sam se (za moj ukus) zaje*ao i da je previse tamno, pogotovo kad se gleda odnazad :) :

 

030420152517.jpg  270320152513_Copy.jpg

 

Tako da je prilicno nezahvalno za fotkanje i komentarisanje - zavisi i od folija, kolicine svetlosti i polozaja Sunca... Sto ja kazem, kao kad ljudi uhvate i slikaju xenone spolja nocu. Uzalud, nema sanse da se vidi pravi efekat kao uzivo - tako i ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno ima razlike,ali kao sto kazes za neki konacan sud mora uzivo da se vidi.

Moguce da je za nijansu tamnije od onoga sto si ti zeleo(neka fabricka varijanta) ali opet na osnovu ovih slika.Moguce da se uzivo razlikuje.

 

Treba da se obidje oko auta,pogleda iz vise uglova...slika ne moze to da docara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resih da zatamnim stakla na Cromi, zbog dece da se ne peku letos. Zovnem Black glass i oni kazu 90 evrica sva stakla iza vozaca. Pitam za atest, kaze za zadnja stakla ne mora. Pitam ga jel siguran, kaze jos nije donesen taj zakon i ne mora atest za zadnja stakla. I sad vise nista ne znam. Izgubi sam sate citajuci ovde 41 stranicu o folijama ( :laughing:) i mislio da treba atest sad ovaj kaze da ne treba. Kad cemo mi postati normalna drzava pa da se zna sta mora a sta ne mora, a ne da svako tumaci zakon kako hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise se ne izdaje atest :)

Ranije je to bilo zatamnis koliko hoces auto ako imas atest ok si,ne dira te niko. Sad moras da zatamnis po zakonu ako hoces ,pozadi nema ogranicenja a napred do 30%

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim sto ti je verovatno fabricki vec tonirano jedno 15-20%...

Tako da ti treba gotovo folija od 10-15% max po zakonu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim samo zadnji deo vozila. Jel to nesto novo u zakonu da ne treba atest ili je samo trenutno? A sta je sa refleksijom folija itd, itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema ko da "testira" i da dobije odobrenje da bi dao atest, kad to srede onda ce se cuti , kao sto je bilo za tng.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada citam pravilnik o motornim vozilima iz 2012 (valjda je to poslednji). Kaze: 

 

Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна окна у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 30%. Остала стакла на возилу могу бити накнадно затамњена без ограничења укупне вредности пригушења светла при чему на возилу морају бити уграђена два бочна ретровизора.

Степен рефлексије стакала на возилу не сме прелазити 15% како не би дошло до заслепљивања других учесника у саобраћају. 

 

I pazi sad. Niko ne radi atest a refleksija ne sme da predje 15%. Pa ko ce da ustanovi kolika je refleksija? Znaci eto nacina da policija uzme neke pare u dzep. Zaustavi te i kaze cini mi se da je refleksija veca od dozvoljene. Da skidam tablice ili da se dogovorimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci eto nacina da policija uzme neke pare u dzep. Zaustavi te i kaze cini mi se da je refleksija veca od dozvoljene. Da skidam tablice ili da se dogovorimo. 

 

I ti njemu kazes vazi,vidimo se na sudu i ponesi dokaz kojim si utvrdio da mi je refleksija veca od dozvoljene.

 

On ode tamo i kaze sudiji nemam dokaz al mi se cini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja se dugo lomim oko zatamnjivanja... Sve mi je cim oko policije i to... Medjutim pre par dana upoznam brata od drugara koji je pripravnik sudije... I bas ga pitam u vezi ove teme, ono sto mi je odgovorio jeste da ti kod nas niko nista ne moze... Broj jedan je da oni nemaju instrumente sa kojima bi merili refleksija ili procenat zatamnjenosti odnosno propustljibosti suncevih zraka... On je i sam tamnio svog golfa, tako da sam ja zakljucio da dok se ne nabave ti instrumenti i uvede zakon o atestu nama je potpuna sloboda na tamnjenju... Naravno ne treba preterivati ali opet ni ne treba postojati strah od policije jer oni prvi nemaju cime da dokazu da ti krsis zakon... Takodje sam upucen i da ams ne radi atest za stakla... A sto se tice tehnickog, valjda ne smaraju ... Ja sam skoro registrovao i proveravalo su samo rucnu i noznu kocnicu...

E da, jos nesto, preporucite nekoga da odem da zatamnim stakla a da bude korektna cena , posto me je fobija oko toga prosla nakon sto sam pricao sa tim likom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da im bodeš oči, da tamniš 100%, ali tamni slobodno i nemoj ih se plašiti. On pare može da uzme na tvoj strah, a ne na kršenje propisa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

........no comment vise u vezi zakona i folija.....ne stavljajte na soferku i niko vas nece dirati. (tacka) Ako na tehnickom bude pitao, spomenuo, samo kazi da ides na drugi teh.pregled. (jos jedna tacka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da kazem da u Makedoniji je zadolzitelen atest za folije, pravila su isti ko u pravilnik gore, 30% napred 100% so to sto na atest imaju instrumente i ti mere procent zatemnetost... Hocu i ja da montiram na stilo ali mi previse da dam 90eur za zadnje stakla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nedelju dana resih cvrsto da tamnim stakla, i rekoh sebi to je to... Sakupim jos malo para i gotovo...

I evo skupim pare i odjednom se u meni stvori neki strah... Jos nadjem neke clanke iz 2011. Gde su skidali tablice svima kojima su bila zatamnjena stakla...

Jel ima neko neki savet ???

Jer ni taj hir zatamnjivanja nije jeftin da bi mi se nasao neki policajac i da mi kaze skidaj a sve odradjeno u profesionalnoj radionici...

Tamniti (u okviru zakona) ili ne tamniti...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ajde bas uslikaj kad se prolepsa pa da vidimo.Mozda ja odradim sa 50% pa cemo uporediti.

Znas da nisam u fazonu fotkanja, ali se setih tebe jutros kad sam natankovao Mambu i sunce mi odjednom opici u glavu :) .

Znaci 65%, a najsvetlija varijanta kada sunce bas odnapred ulazi kroz "nezasticenu" soferku i obasjava unutrasnjost auta. Uporedi sad sa onim kada nije bilo sunca i kad sam kukao da sam se (za moj ukus) zaje*ao i da je previse tamno, pogotovo kad se gleda odnazad :) :

 

030420152517.jpg  270320152513_Copy.jpg

 

Tako da je prilicno nezahvalno za fotkanje i komentarisanje - zavisi i od folija, kolicine svetlosti i polozaja Sunca... Sto ja kazem, kao kad ljudi uhvate i slikaju xenone spolja nocu. Uzalud, nema sanse da se vidi pravi efekat kao uzivo - tako i ovo.

 

 

 

 

I boja enterijera utice da deluje jos tamnije ili svetlije gledano spolja auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nedelju dana resih cvrsto da tamnim stakla, i rekoh sebi to je to... Sakupim jos malo para i gotovo...

I evo skupim pare i odjednom se u meni stvori neki strah... Jos nadjem neke clanke iz 2011. Gde su skidali tablice svima kojima su bila zatamnjena stakla...

Jel ima neko neki savet ???

Jer ni taj hir zatamnjivanja nije jeftin da bi mi se nasao neki policajac i da mi kaze skidaj a sve odradjeno u profesionalnoj radionici...

Tamniti (u okviru zakona) ili ne tamniti...???

ja vozim od septembra sa tamnim staklima, nznm koliko puta su me zaustavili pajkani zbog rutinske kontrole, nijednom mi nije receno bilo sta vezano za folije, eto, da ti pripomognem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nedelju dana resih cvrsto da tamnim stakla, i rekoh sebi to je to... Sakupim jos malo para i gotovo...

I evo skupim pare i odjednom se u meni stvori neki strah... Jos nadjem neke clanke iz 2011. Gde su skidali tablice svima kojima su bila zatamnjena stakla...

Jel ima neko neki savet ???

Jer ni taj hir zatamnjivanja nije jeftin da bi mi se nasao neki policajac i da mi kaze skidaj a sve odradjeno u profesionalnoj radionici...

Tamniti (u okviru zakona) ili ne tamniti...???

ja vozim od septembra sa tamnim staklima, nznm koliko puta su me zaustavili pajkani zbog rutinske kontrole, nijednom mi nije receno bilo sta vezano za folije, eto, da ti pripomognem
Dosta pomaze kada tako procitam ili cujem... Hvala :)

Koliko su tebi zatamnjena stakla...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u planu 30 napred i do 80 verovatno i manje nazad... Valjda nece smarati... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta vise ocekujes da ti kazemo, nego - tamni :) .

A i sto uvek kazem - i da krenu atesti i kontrola, puci ces citavih 30 EUR (i to najvise, opcija Llumar kod nekog od poznatijih) da zamenis folije na prednjim staklima. Ako bi hteo da stavis neke providne i ispostujes zakon, ako u opste i krenu da ga primenjuju vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...