Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa eto moje iskustvo je ok sa ovakvim folijama: i napred i pozadi ista od 30%, mada su meni staklamalo tonirana vec, a skroz pozadi sam stavio 80%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam dosta automobila sa stranim tablama, nemacka, svajcarska, austrija, koje je radio jedan lik iz Cuprije ... svi kod njega rade, a tamo voze normalno, ima raznih i 100% tamnih i 30% i tako redom ... ko sta voli 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam beli. Meni je iskreno od 30-50% dodatnog lepo sve preko toga mi se ne svidja. To je moj ukus. :)

Videću, hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^

 

A kako izgleda tih 30%? Providi se spolja? Pitam jer ja sutra imam zakazano da idem na zatamnjivanje, a jos se nisam odlucio kako cu i koliki procenat...Nazad bih naravno tamnije, a za vozacko i suvozacko se dvoumim... 

Da. Providi se. Gledano sa spoljne strane. Ja imam 30% ukupno napred, sto je samo malo jace nego sto je fabricki bilo. Pozadi je sve 80%. Zbog zakona sam se odlucio da tako uradim, inace da se ja pitam isao bih sve 80%. Ovako, nije ceo u tonu, ali se bar ne bojim reakcije drugara u plavom. Ne znam kakve su sankcije za prekoracenje zatamnjenja. Ni ovde ni preko grane. Isao sam u HUN odmah po zatamnjenju i nisu me cimali. Od papirologije mi sledi upisivanje folija u saobracajnu, kako mi je objasnio majstor folijas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

30% je providna folija zato sto staklo vec ima oko 20% a ukupno zatamnjenje ne sme da predje 30%. Uv zastita je kod svih lumarovih folija 99% ali sto je tamnije to vise odbija sunceve energije i prijatnije je u kolima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Hjuu vec fabricki 30%, tako pise na onoj deklaraciji u uglu stakla... a skroz su providna... sad ako stavim neku foliju od 30% hoce li to ukupno onda delovati kao 60%? Nikako ne mogu da skontam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Hjuu vec fabricki 30%, tako pise na onoj deklaraciji u uglu stakla... a skroz su providna... sad ako stavim neku foliju od 30% hoce li to ukupno onda delovati kao 60%? Nikako ne mogu da skontam...

Nece biti kao 60%. Izgledace kao da su stakla vise tonirana. Drugim recima, ko ne zna da imas folije nece ih ni primetiti ;)

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kako to da su prednja dozvoljena 30% a svaki drugi zatamljeni auto ima više od 30% i to se vidi, koliko su vaša kola zatamljena?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kako to...

 

Tako što uglavnom niko ne poštuje tu odredbu jer ona faktički znači da napred nema stavljanja folija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na autu koji sad cale vozi zatamnio  sam sva stakla na 67% (mereno uredjajem) ja sam tako vozio 1.5-2 god i cale vec godinu dana i niko nas nikad nije cimao zbog folija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavite SU table i dodjite tu u septembru, vozajte se par dana, da vidite kako diraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te dira znaci da je glada i da hoce pare. Ni jedan pandur ne zna koliko je 30%. On samo zna da trrba vozac da se vidi i to je to. A sa npr 65% se vozac vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno su oni upoznati, 30% je prozirno staklo... Na fabricka stakla moze jedino totalno prozirna folija da se zalepi da bi se zadrzao u granicama od 30% jer i ta prozirna je koliko sam ja upoznat 5%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih sada zatamnio svoja kola, ružno mi je kada su samo zadlja zatamljena, a pred lja bih oko 50,60% zatamnio, e sad pojma nemam šta da radim, raspitivao sam se jedni kažu ma zatamni niko te ne dira drugi kažu treba ti doplata za atest za prednja ako ih do 30% zatamniš, a ako ih zazamniš preko 30% ne možeš dobiti taj atest i to radiš na sopstvenu odgovornost, sad pojma nemam šta da radim??

Share this post


Link to post
Share on other sites

lako se skinu ako krenu sa testerima da proveravaju itd... a i makar jedno leto da ih vozis isplati se ne-przenje leve ruke i obraza  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, imas te koje imaju samo UV zastitu, mozda oko 5% imaju zatamnjenje kad se stave 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stigle folije, cim uhvatim vremena lepim. Policija me nece dirati jedino tehnicki, pa nek traju do februara ko ga shisha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...