Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Нико нема право да издаје атесте, а то што винча издаје није атест већ уверење о материјалу да је прошао контролу мерења, то и блек глас издаје. Човек из каменице сарађује са блек гласом и ради са лумаром. Ако мислимо на човека који се зове лајош зову га лаци

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 5godina radio stakla na kombi, ovde u Nisu, neka firma koja se bavi uglavnom zatamnjivanjem banki i velikih portala, lokala, pa su poceli i vozila da rade. Oni su mene ubedjivali da je to atest sa vrednostima folija i kvalitetom istih i da je to dozvoljeno. Pokazivali mi razne fascikle sa zigovima papira i.ostalim cusima. Mada i tada je bilo maximalno dozvoljeno napred do 35%(ukljucujuci i fabrickih 12%) a pozadi do 80% Tada sam dosta skupo platio to zatamnjivanje i dobio plastificirano kartonce sa njihovim pecatom... Meni je to bilo najbitnije, da ako me zaustava da napisu da ne mogu da mi napisu kaznu. A ukoliko napisu reko sam im da cu sa sve kaznom da dodjem kod njih da je plate. Nikad nisam imao problema sa milicijom, pogledaju kartonce i kao ok je, malo cudno gledaju ali ok.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нико нема право да издаје атесте, а то што винча издаје није атест већ уверење о материјалу да је прошао контролу мерења, то и блек глас издаје. Човек из каменице сарађује са блек гласом и ради са лумаром. Ако мислимо на човека који се зове лајош зову га лаци

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Sta on naziva atestom? To ne znam, ali ako cu s tim papirom ili kartoncetom sa kakvim  i Buca prolazi kod pandura, da budem lisen maltretiranja od strane policije-onda je po  mom misljenju ok. Inace, ne znam kako se lik zove. Dobio sam njegov broj od kolege koji je radio Smarta kod njega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz' fals da odradite ako hocete. Mene nije interesovala da l je kartonce ili sta. Cak sam molio boga da mi napisu kaznu i da odem da mu se slatko naj....m ali mi nikad pisali nisu...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovu sto je Bogisha zakacio. Ako je kao sto je napisao decko onda se isplati... Sa jednom rolnom od 3m ja sam uspeo sva bocna na mercedes 123 da zatamnim. A za zadnju mi je trebala sira, bese x0.7...

htc evo 3D

A evo ti i link. http://www.kupindo.com/Folije-i-nalepnice/13403013_Folija-za-stakla-u-rangu-Lumara-0-5m-X-3m-50-

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam nesto mislio tu da uzmem...ili mozda ovog lika da nazovem.

napred mislim da stavim 30% a pozadi i na zadnjem staklu 50% ali se plasim nocu kako se vidi kroz tu od 50% zbog rikverca u kombinaciji sa mrakom...

Edited by salevs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo zvuci kako je napisan text, text zvuci kao da je llumar u pitanju ?? :D u pocetku ce ti biti tesko ali kroz par dana se navikne oko :D ja sam kod sebe stavio llumar 80posto i super se vidi, sve dok ne padne kisa... :D i iskreno stavi sve 50% moj savet... :D

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam pozadi Llumar zatamnjen za 85% + staklo koliko je fabricki tamno.

Jedini realan problem imam kad u mrklom mraku hocu u rikverc jer em imam folije, em imam i crne folije na stopovima tj rikverc svetlu :D

Ali sto kaze Buca, vremenom se naviknes ;)

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

plasim se da 50% ne bude jako tamno nocu zato sam mislio najminimalniju 30%. a llumar je 2300 manjih dimenzija tabla, nekako mi je mnogo da dajem toliko para a da ne govorim da oteram auto kod likova koji uzimaju po 100e za postavljanje folije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

plasim se da 50% ne bude jako tamno nocu zato sam mislio najminimalniju 30%. a llumar je 2300 manjih dimenzija tabla, nekako mi je mnogo da dajem toliko para a da ne govorim da oteram auto kod likova koji uzimaju po 100e za postavljanje folije....

 

 

Racunaj na to da pored zivaca koji ti trebaju,preciznos (ako ne skidas stakla) treba ti i FEN onaj industrijski bez kojeg nema sanse da oblikujes lepo foliju i naravno malo iskustva ...

 

Do duse iskustvo mozes da peces sa folijama sa bubanj potoka od 500 kinti pa kad naucis uzmes lepo LUMAR i cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ni mislio ja da je postavljam vec komsija, covek ima iskustva s tim stvarima  :smoke:

ja se ne bi upustao u tako nesto ni pod tackom razno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni malo jednostavno postavljanje folija. Ja sam radio gde i Jankovic i par nasih drugara sa foruma,i zadovoljan sam.

Nikada se ne bi usudio sam da lepim.

Inace,momci su zalepili sva stakla za od prilike sat vremena. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ja za sat vremena mogu da zalepim rukama ona 2 zadnja bocna na Puntu, ako su skinuta naravno, samo sto to na kraju izgleda kao da je nogama radjeno :D

 

i posle odredjenog vremena ono sto sami zalepimo moze da se odlepi i pri otvaranju i zatvaranju prozora suska i nervira 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato i kazem,treba iskustvo za to. Doduse,meni su uradili za sat vremena,ali njih trojica,jedan se zezao sa zadnjom soferkom a ova dvojica po strani auta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene kad smo lepili, ja sam lepio zadnja bocna stakla, nije bilo tako lose, poznavali se tragovi neiskustva, ali nista mnogo strasno, prednja je radio drugar i kad smo vratili prozore valjda nismo vratili kako treba pa sad suvozacev prozor ide malo napred nazad kad se dize i spusta, a zadnje staklo jos uvek ima foliju ali je izbledela, to mi je lepio drugar iz 2 dela, muski smo se namucili i ostalo je samo par linija i baloncica ...

 

Sledeci put kad radim, radicu kod nekog profesionalca, da bude bas kako treba 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na picassu sam lepio , kostalo me je 1100din plus 2 piva dok sam namestao. Nisam imao ni jedan baloncic ali sam na dva tri mesta zasekao krivo ali za 1100din me bas zabo..... da li je perfektno, jbga za 500L sam dao 180e i opet dva piva dok su lepili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na picassu sam lepio , kostalo me je 1100din plus 2 piva dok sam namestao. Nisam imao ni jedan baloncic ali sam na dva tri mesta zasekao krivo ali za 1100din me bas zabo..... da li je perfektno, jbga za 500L sam dao 180e i opet dva piva dok su lepili.

180e? Nisu li ga ti majstori malo preterali?

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 сата заа алфу 147? Ххахах па тај ауто се ради макс за сат времена. Кад поскидаш кереде који се иначе лако скидају, немаш никаквих препрека. А и шоферка се лако пегла

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Radi se za sat vremena ako radiš za gazdu, imaš iskrojene folije... Ovo je bila relax vikend varijanta, bez presinga. Osim toga, ako folije stavljam jednom dok je auto kod mene, nešto ne volim da žure. Bolje da ga radi tri sata, ali da bude kako treba i jeste tako :thumbup:

Btw za 500L sam čuo da je problem sa folijom na onom malom prozoru iza zadnjih vrata jer je navodno od pleksiglasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže za sat vremana sam iskrojiš folije i montiraš jer krojenje ide brzo. Upravu si za 500l. Zadnja dva stakla su od pleksija i ne može folija lepo da legne pa čak ni lumar. A kad bi grejao sa fenom istopio bi te prozore. Rešenje je jedino crna sjaj folija sa spoljne strane pa da ti se slaže sa zadnjim delom. A ateste ili papiriće, kartončiće i ostalo svi panduri imaju da prihvate, jer oni niti znaju zakon do kraja niti ga tumače pravilno, svako na svoj način. Tako da šta god imali prolazi, mada ja na mom autu imam ceo 65% i moj ćale isto godinama nas niko ne dira niti pita. Tako da nemojte da se cimate ljudi već slobodno stavljajte folije. Info iz prve ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znai neko koliko kosta zatamljivanje 5stakala (2fiksna u gepeku) na nehih 80-90-100%?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa veliki su, Ulysse 2003. god, trazili su mi 80 evra za 5stakala sa garancijom 2-6 godina ne mogu tacno da se setim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče Žorž, priocenat zatamljenja nema veze sa cenom.

Ne utiče toliko ni površina, tj. veličina stakala koliko njihov broj. Što ih je više, to će biti skuplja ugradnja jer ima više posla. Više puta ukraja foliju, meri, seci, lepi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...