Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dulegti

Marea 1.9 JTD - puklo crevo

Recommended Posts

Evo ga i prvi ozbiljniji problem...Naime,od pre neki dan osetim kako auto slabije povlaci i turbina pocela da zvizdi kao luda...Kad sam pogledao,vidim da je pocelo ulje da izbacuje napolje i vidi se rupa sa strane...Kaze kolega da je on to isto crevo menjao (od turbine do protokomera)...

E sad je problem..Tog creva nema nigde...Ni na otpadima ni po radnjama..Gde god sam pitao,svi me nesto belo gledaju....Da li je jos neko imao slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mareama redje, a na stilu ga bocna plastika prosece zbog vibracija dosta cesce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega imao isti problem,narucio u radnji u NS-u...I ja otisao i meni narucili,stiglo sledeci dan,cena je bila oko 4000 din..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga odneo kod lika u mom gradu koji pravi creva (crevar hehee :question: ) ili ti tako nešto i on ga zakrpi ladno za 500 din pre jedno godinu dana. Zar kod vas niko ne pravi ili popravlja creva hidraulična obična itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma popravlja ali se nisam hteo igrati sa tim..Ipak prelazim puno km i vozim malo brze i to sam zanemario skroz..Ostavio sam ovo staro jos u zivotu pa cu njega popraviti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Siroko crevo koje se nalazi izmedju akumulatora i poklopca plasticnog na motoru iznad kucista termostata mi je puklo curi mi iz njega ulje ne puno ali zamasti. To crevo ide iz gornjeg dela motora i mislim da ide dole na inter kuler e sad interesuje me da limoram hitno da ga zamenim da lismeta motoru predpostavljam da kroz njega se vraca hladan vazduh u motor posle rashladjenja u kuleru i gde moze da se kupi koliko para. ako neko je vec to menjao neka pomogne UNAPRED HVALA MOTOR JE JTD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je crevo kroz koje se ubacuje vazduh u motor a u zavisnosti od pukotine deo tog vazduha koji gura turbina ne stiže do motora pa se može desiti gubitak snage i cak da prijavi gresku rada motora.

DEJAN 064-12-993-05 ti je covek koji pravi kvalitetno ta creva a dosta je jeftiniji od prodavnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala reci mi samo kako se zove to crevo da znam da objasnim coveku. cini mi se kao da je puklo na sastavu valjda los kvalitet ne pokazuje mi nista zasad na displeju ali mi se cini da slabije vuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na istom autu puklo debelo rebrasto crevo koje ide od protokomera dole pa u donjem delu se racva na jos dva mesta. Nemam pojma kako se to desilo, verovatno od savijanja prilikom menjanja vazdusnog filtera. Da li ima neko ideju gde bi se moglo naci novo ili polovno. Zvao sam par brojeva za polovnjake ovde u ns i nissam nasao.

Pretpostavljam da to nije isto crevo o kom pricate gore?

Edited by gari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto.

Creva pre turbine nisu kritična, jer se lako mogu zalepiti (začepiti) spolja, zato što u njima vlada podpritisak. (Turbina usisava vazduh). Kad je neko od ovih creva napuklo dešava se samo to da ulazi vazduh koji nije prošao kroz filter. Snaga motora se ne gubi.

Creva posle turbine su kritična jer je u njima povećan pritisak, tu je turbina "napumpala" vazduh. Teško mogu da se srede običnim samolepljivim trakama, jer iz njih izbija vazduh pod pritiskom. Ipak mogu teoretski da se "srede", ali je preporučljivo da se kupi novo crevo. Kad nastane pukotina, vazduh odlazi, i motor ga nema dovoljno za punu snagu.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na istom autu puklo debelo rebrasto crevo koje ide od protokomera dole pa u donjem delu se racva na jos dva mesta. Nemam pojma kako se to desilo, verovatno od savijanja prilikom menjanja vazdusnog filtera. Da li ima neko ideju gde bi se moglo naci novo ili polovno. Zvao sam par brojeva za polovnjake ovde u ns i nissam nasao.

Pretpostavljam da to nije isto crevo o kom pricate gore?

Najbolje je da zoves deltu,pre 2g.je kostalo oko 4000,i cekas 10 dana ako nemaju na lageru.Uglavnom je bilo jeftinije nego sto traze na otpadima.coffee.gif

Edited by Transporter131

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je crevo kroz koje se ubacuje vazduh u motor a u zavisnosti od pukotine deo tog vazduha koji gura turbina ne stiže do motora pa se može desiti gubitak snage i cak da prijavi gresku rada motora.

DEJAN 064-12-993-05 ti je covek koji pravi kvalitetno ta creva a dosta je jeftiniji od prodavnica

narucio crevo danas kod Dejana stize mi sutra 1500 dinara kosta plus dostava 300din pa sutra ga montiram

HVALA NA PREPORUCI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj da možda na fix nije 5 nego 2 ili sad po najnovijem 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz,Imam lybru 1.9jtd 116ks.U poslednje vreme slabije vuce i dimi vise,medjutim danas sam je pustio da radi malo izbacena iz brzine i kada sam izasao napolju cuo sam neko sistanje kod motora,jel to znaci da je puklo crevo za vazduh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...