Jump to content
FAS Goran
nidza

Distanceri & brezoni

Recommended Posts

Malopre sam izmerio kod mene, sraf uhvati tri kruga sa 5mm distancerom. 3x1,25=3,75mm :D. Ali imam dva brezona i dva srafa po tocku.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 punih krugova je da uhvati kroz glavcinu...Merio i brojao.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo mi trebalo da se nakanim da povratim sirinu trapova posto sam uzeo felne sa drasticno vecim ET.Na srecu,firma VRACAR mi je to resila.

Fotke i ostalo na temi.Kacim dalje kad budem zamenio srafove brezonima.U zaru borbe nisam slikao kako se montira i kako izgleda bez tocka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari.

zanima me dali je kod montiranja distancera bitno da prednji i zadnji par budu iste sirine recimo 20 mm?

ili zadnji Mogu biti recimo 20mm a prednji 16 mm? 
 

interesuje me dali to Ima veze sa optikom auta u koliko nisu iste širine prednji i zadnji. 
 

Hvala! 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraju biti iste debljine i nema uticaja na optiku. Tj nema uticaja u smislu da se podesava na druga parametre, a ima uticaja na to da pri podesavanju treba uzeti u obzir tu razliku, ali to je u sklopu posla onome ko podesava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ovo mi je prvi post, ne razumem se bas u automobile i treba mi pomoc oko distancera. Koliko velike distancere da stavim da izgleda dobro, a da mi ne struzu rubovi kad su 4 osobe u autu? U pitanju je Grande Punto sa troje vrata (sportska verzija) i trenutno su 17" (ET 35, 7J) sa 205/45 gumama, bio bih zahvalan kad bi neko mogao da pomogne :lol: .

 

Edited by Ivan
Spojeno i sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavis 4 osobe u auto i jednu letvu na tocak i odmeris od nalegajuce povrsine letve do ruba koliko imas mesta, skines 5mm od te dimenzije i tu debljinu kupis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@StefanS

Pozdrav i dobrodoslica na forum.

Nepotrebno otvoren topic spojili smo sa postojecim. Ako te malo detaljnije zanima tematika - mozes da pogledas i do sada napisano, na prethodnih 19 strana ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavio sam distancere od 10 mm,pa sad moram naruciti duze srafove,i to najmanje 40mm sama duzina navoja

nasao sam firmu two fingers u pazovi,covek pravi srafove svakakve i 180 dinara je po srafu,pa da narucim 8 komada

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde bi mogao sto jeftinije da nabavim distancere sa srafovima za Bravca, stavio bi nazad 20mm a napred 15mm jer mi se uopste ne svidja koliko su tockovi unutra...
Btw koji je precnik centralne rupe kod Nuova Bravo?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

CB (central bore - centralna rupa) 58.1, a distancere vidi na kupujem prodajem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na oglasima, jer ima neko da pravi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koje max. debljine mogu distanceri na bravo sporta sa fabrickim 18icama i gumama, a da ne zakacinje nigde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na fordu mi je otisao jedan brezon i moram da ga zamenim. Kupio maticu, kupio brezon ali ne znam gde da ga odvezem da mi to odrade.
Jel ima neko neku preporuku za Novi Beograd?
Hteo sam sam da odradim u dvoristu, skinem klesta, skinem disk i cuknem brezon van... Ali zima je, ja imam obicnu dizalicu i cenim ga da se ne petljam do lepseg vremena sa tim.. A ne rizikuje mi se da vozim na 4 srafa.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno laičko pitanje, ne zamerite :-)

 

Iz glavčine točka mi vire dva šrafa koja pretpostavljam drže disk i vođica su za montažu felne?

Ovako izgleda kod mene:

1442567077_kodmene.thumb.jpg.6f45ef65ff83e5770102a1e8011c76d4.jpg

 

A stavio bih distancere koji imaju samo 4 rupe. Savetuju me da skratim šrafove, ali je možda bolje da stavim šrafove kojima ne viri glava?

Ili da izbušim dve rupe na distancerima?

 

Ovo su distanceri:

dist.thumb.jpg.ff8c8239bef9171ee1682199045b61c9.jpg

 

Šta je pametnije?

Edited by dennnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam duze, jer su distanceri 16 mm. I jesu alu 17".

 

A kako mera za rupe da se uzme?

Edited by dennnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema mogućmosti za drugim šablonom(drugi disk sa istim promerom rupa ili nešto drugo), skinuti čeljust, odviti zavrtnje i skinuti postojeći disk pa sa njega prekopirati rupe. ;)

Edit:

Još jednu stvar. Ubušio bih konusnu rupu pa uvrnuo ravne konusne zavrtnje. Mnogo lepše i praktičnije.

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala mnogo! Kupicu za napred (kupio sam samo dva za pozadi), ali cu onda da trazim sa rupama i prema njima cu izbusiti i ove :-)

To za konusne je odlicna ideja, to bi resilo ovo sto hocu + drzace i distancere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...