Jump to content
FAS Goran
Semi

Fiat Doblo - iskustva / mišljenja / saveti

Recommended Posts

Cenu ubijaj maximalno :D

Sto ne bi terao? Falinke neke ne znam da ih ima. Oteraj ga do Ice pa neka ga pretalaska. Dijagnostika i sve ostalo, sta razbijas glavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa doblo ko i 1.9d jedino sto je multijet isto ko i drugi multijetovi...tako da nema sta da se prica boljke motora kao i ostali.Ja sam vozio jedan dok sam radeo u Telekom sa taj motor glanc nov je stigo i moguvda kazem da nedopipa asvalt znaci leti i treba da se pazi kad je prazan oce da baci,a motor nosi sasiju kao perce,nikakav problem nije imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolko vredi 2006, 240000 na km satu!? :) a od ulaganja ima kvacilo, zadnji amortizeri, vozaceva brava i granicnik, i nesto u prednji trap, ili je radjen a nije reglaza ili nesto drugo, nisam lepo obratio paznju. A da l je moguce za `06 da je volan ocajan, pojeo se bukvalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pojeo se jer je preso minimum 300000 jos pa hladnjaca...sta da pricamo...;)

Pa vidi na net kolko se krecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znamo sta je termoking,ali taj sa to ulaganje sto si reko nije nimalo pazen i tovaren malo.

Kolko trazi taj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu imas ulaganje bar 500e sa to sto si nabrojao plus servis.


Daj mu 3800 ako oce ili 4500 ako odradi to sto ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,hteo bih da kupim Dobl a(ali putnicku varijantu) uzeo bih samo dizela,do 2006god.

Zanima me da li je bolje "lezi" u Doblo-u,1.3 multijet ili 1.9jtd?Da nije 1.3multijet preslab za tu karoseriju?Sa vremena na vreme koristio bih ga kao teretno vozilo(Do Bg-a,nista dalje)Cuo sam i o jednim i o drugim motorima pozitivne kritike(za 1.9 jtd znam da je odlican,drugar ga ima u autu, prezadovoljan je)
Zanima me takodje okvirno potrosnja ova dva motora u Doblu. Mozda bih ga kasnije i chipovao,ali to je jos pod znakom upitnika.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bolje da ides na 1.9 zbog tereta. 1.3 je ipak slab 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini auto ce 80% da se vozi po gradu,kao putnicki,a za robu idem jednom u 3-4 meseca( to jedino kada nosim cevi,pa su one malo teze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen 1.9 jtd 101ks , Sa Malibu opremom..Za sada sam zadovoljan,ima puno mesta,ja sa 1.90m sednem pozadi opusteno.Jos cekam tablice,posto broj motora ne moze da se ocita,tako da mora novi broj motora da se kuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada imam samo ovu jednu sliku :construction:

 

10818995_10203326350701097_1375831628_n.jpg


Treba da mu radim veliki servis,treba da mu zamenim drzac motora,i vidim da kada ga upalim,jedno 30-tak sekundi treperi lampica za grejace,prepostavljam da je crkao neki grejac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je crko nel grejac, aj kad lepo sve to odradis, otvori temu u predstavljanje automobil, i predstavi nam auto, sa malo vise slika ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TestAutomobila video: Polovni Fiat Doblo Maxi 1.3 MultiJet

 

Na testu je Fiat Doblo druge generacije sa motorom 1.3 MultiJet dizel, snage 66KW/89KS iz 2010-e godine. Maxi duga verzija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se pokazao doblo 1 dizel 1,9 d ?

Treba da nabavim neki dostavnjak a doblo 1 mi se dopada a i za njega imam para.

Pitam jer me interesuje kakav je to motor.Znam da je jtd odličan a sa ovim nemam neka iskustva .Hvala unapred

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neuporedivo je bolji jtd :D ali j taj D moze da prodje..ako je dobar...a tesko moze da bude dobar sa toliko godina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 9 godina vozio punta 1.9 jtd 63kw presao sa njim 150000km na sajtu imao 297000km kada sam se rastao od njega. Sa puntom prezadovoljan ...sitni kvarovi senzor radilice i bregaste  i redovno odrzavanje Sada vozima bravo 1.9 mjt 88kw i za sada prezadovoljan presao 30000 za 2 godine...

Imam iskusta sa 1.9 motorima ali sa 1.6 i 2.0 nikakvog...citao sam malo po forumu o mogucim problemima i kvarovima...Brat kupuje dobla pa bi uzeo sa jednim od ova 2 motora.... Napatio se sa Opel Merivom haos (1.7cdti 74kw) , prosle godine je spucao 1400€ na odrzavanje i kvarove. I opet je stala pre par dana i odlucio je da je tu kraj. Zanima jel se moze otkriti nekako da li curi voda na usisnoj grani...stanje ti klapni sto upadaju u klipove otd itd...bilo kakav savet je dobar...zahvalan unapred

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kakashi

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o kupovini Dobla.

O 1.6 i 2.0 motorima se bas dosta pisalo i u drugim temama. Pored tehnickih, uglavnom vezano za kupovinu/eksploataciju Nuova Bravo i Delte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...