Jump to content
FAS Goran
Semi

Fiat Doblo - iskustva / mišljenja / saveti

Recommended Posts

Zanimaju me neki osnovni podaci o ovom autu, dimenzije, nosivost, motori u njemu itd...

Ja sam pokusavao da nadjem gde sam znao ali nista!

Jos ako je neko imao prilike da bude duze vreme sa njim, voleo bih da cujem iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ePER-u imaš o Doblu baš ovo što ti traziš i još mnogo toga ostalog. :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doblo 1.3 MJ je cudo na tockovima.Kupljen za firmu gde ga svi klinci voze,1 patos,2 patos....i tako redom.Vuce metalnu dvoosovinsku prikolicu sa rampom i komplet zatvorenu plehom.Kad na carini stede pare za parking,parkiraju prikolicu a Doblo u nju.To cudo je jadni zabar vukao bukvalno od vardara pa do triglava,svim mogucim drumovima bivse Juge.Uz redovan servis auto je istrcao 250kkm i dalje ide ko nov.Treba li ti bolja referenca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj dobar prijatelj ga ima, autić je ekstra. Motor je 1.2 kao u puntu - mada ja mislim da je njemu i platforma punto, tako da je verovatno nešto od delova zajedničko.

Njegova verzija je putnička, ne teretna, u principu poprilično redak auto kod nas. Neverovatno praktična naprava. Žao mi je što ne mogu da ga dovučem na forum i skup, pa da vidite koliko je superiorno vozilo u pitanju - kome treba je'lte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima verzija Panorama.Ona je vrh.Meni posle multiple najzanimljiviji auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja verujem da je skroz praktican i zahvalan auto...

Imam varijantu za jednog teretnog JTD-a koji bi nam stvarno vrsio posao, pa rekoh da vidim kakvi su ;)

Hvala za info, ako bude nesto eto me na skupu sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

neces se prevariti,pravo magarence

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne magarence, magarcina!

Moj drugar ga ima, taj JTD, nema sta i gde nije vozio, dusu mu je izvadio i to bez redovnog servisa po principu menjaj kad crkne, naravno sem ulja! Presao je nesto preko 200 hiljada i jos je dobar!

Za svaku pohvalu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo... ;)

Miki, ajde da pitam ovde, da ne otvaram novu temu.

Upalio pre par dana na kratko lampice, onaj coveculjak koji je vezan (crvene boje) i dal neto od airbag (neko kao sediste, zute boje)?

Takodje, jednom je blinkala ona lampice za grejace?!

Sta to moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

coveculjak jeste za airbag i kada trepce lampica od grejaca znaci da neki pravi problem.ako se ne ponavlja pri svakom paljenju onda je 99% los kontakt na nekom od grejaca ili ima pad napona opet zbog konttakta ili loseg akumulatora.jedini nacin da bude se sigurno je dijagnostika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, obe su se palile jednom, ako bude ucestalije, docicu da vidimo sta je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

CAR: Fiat Doblo 1.9 JTD

PRICES: £10,395 - £11,295 on the road

INSURANCE GROUPS: 3-4

CO2 EMISSIONS: 168g/km

PERFORMANCE: 0-60mph 12.4s / Max Speed 104mph

FUEL CONSUMPTION: [urban] 37.7mpg / [extra urban] 58.9mpg / [combined] 48.7mpg

STANDARD SAFETY FEATURES: Twin front and side airbags

WILL IT FIT IN YOUR GARAGE?: Length/Width/Height 4159/1714/1800mm

izvor:

http://uk.cars.yahoo.com/car-reviews/car-a...el-1003338.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cale ga ima u firmi,pa sam ga vozio.Ma ludilo od auta,mozes da ga vozis kao auto,kao dzip,za sve uslove :thumbsup: ...Ovaj je JTD.A prostraaan...

Imas sad ove nalickane sa lepom opremom,vidim da ih taxisti dosta furaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga vozio dve godine zadužio nov u firmi :thumbsup: verzija panorama ,šta da kažem osim izuzetno konforan,pouzdan,i robustan auto-kombi ili šta li je već :unworthy:

jedina mana malo je osetljiv na bočni vetar.

potpuno uspeo model fiata po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga imam neko vreme i sve je extra sem potrosnje. 1,3 Mjt u gradu trosi ozbiljno. Mislim da je problem zbog tezine. Putnicka verzija tezi 1400kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari ajde mala pomoc, interesuje me za Fiat Doblo 1.9 mjet 77kw kakav je, da li je nesto problematicno, da li treba na nesto konkretno da se pogleda i da li ima plivajuci ili ne? Gledamo da kupimo jedan za firmu, teretni je u pitanju i to sa thermo kingom - hladnjacom.

 

Da li neko moze nesto da kaze o tom motoru?

 

HVALA UNAPRED ;)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta te buni oko motora? 1.9 ko 1.9, a da li ima plivajuci ne znam, mada, mlad je, sto ga ne bi imao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce tera li to Mico? ima li neku boljku, falinku cestu? da je jednostavno to mana, to me interesuje, do kolko da ubijamo cenu, da znamo na cemu smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...