Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

HDI motori su jako tihi. Nisam mogao da verujem kaok se ne čuje 1.6hdi u 407ici. Mada meni ni tandrkanje jtd-a ne smeta, ali mi posle toga Astra ima sportski zvuk  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi citam ove vase postove i imam utisak kao da sam na nekom RALLY  forumu. Mislim da bi na ovom forumu mogli da uporedjujete prednosti i mane pre svega fiat-lancia 

automobila .Meni je prilikom izbora pre svega bilo bitno da auto bude sto mladji i u sto boljem stanju sa boljom opremom , abs , klima itd. itd. Neukusno je govoriti o brzini i performansama bilo kog fiata ili lancije. 

A ko voli brzu voznju za taj novac moze kupiti recimo  BMW 325 ben. sa oko 200 ks  92g  ( ako slucajno nadje i sa el podizacima ) i registracijom od oko 50 000 a potrosnjom od 20-35 l plina ili calibru , corado vr6 ili tako nesto pa nek vozi 200 i vise .

Ja sam mozda tako do skoro razmisljao ali sad mislim da nebih vozio ni jedan auto star 20-25 god preko 120-130.

Inace vozio sam se  i  preko 240 km/h ali u BMW 745 i audiju RS 4 .Vecina nas da ima taj novac ne bi ni bila na ovom forumu.

Za 2000 e i budzet kojim raspolazem mislim da nisam pogresio u izboru pa nek je i traktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neukusno pricati o performansama Fiata ili Lancie? Zar ti nisi cuo za automobile kao sto su Fiat Uno Turbo ili Lancia Delta Integrale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je tema za zezanje, neko se nekad previše unese pa se malo naljuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam imao prilike da isparkiram Audi A6 2005 godište, upalim ga, ne čuje se, isparkiram ga, otvorim haubu, TDI, radi kao benzinac, mogu reći da sam se prijatno iznenadio da dizel bude toliko tih :rolleyes:

 

Što više cilindara to motor tiše i lepše radi. Dalja relacija što više cilindara to veći motor , ozbiljniji i skuplji auto sa skupljim izduvom i daleko boljom zvučnom izolacijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neukusno pricati o performansama Fiata ili Lancie? Zar ti nisi cuo za automobile kao sto su Fiat Uno Turbo ili Lancia Delta Integrale?

Svaka cast i fiatu i lanciji .Evo i ja vozim fiata ali nema performansi bez 2.5 ili 3.0 kubika i bez 200 konja  ( pricam o seriskim automobilima ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Neukusno je govoriti o brzini i performansama bilo kog fiata ili lancije. 

A ko voli brzu voznju za taj novac moze kupiti recimo  BMW 325 ben. sa oko 200 ks  92g  ( ako slucajno nadje i sa el podizacima ) i registracijom od oko 50 000 a potrosnjom od 20-35 l plina ili calibru , corado vr6 ili tako nesto pa nek vozi 200 i vise .

....

Reci da se šališ??? Znači BMW, Opelo i VW umeju da naprave automobile za jurcanje, a Fiat i Lancia ne umeju? Ili se kod nas prodaju pogrešni modeli, ili ti baš nisi nikada video ni čuo za nešto od tih proizvođača što može da juri čak 200?? Ili si ostao zauvek zaglavljen u 90-im, pa su ti Calibra i neki verkan neostvareni snovi

 

 

Svaka cast i fiatu i lanciji .Evo i ja vozim fiata ali nema performansi bez 2.5 ili 3.0 kubika i bez 200 konja  ( pricam o seriskim automobilima ).

 

 

 

A gde je tu kappa 2.0 20vt, ili ne daj Bože Fiat kupe 2.0 20vt? Fale im performanse ili...

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je tema za zezanje, neko se nekad previše unese pa se malo naljuti.

potpisujem svaku rec, od kad pratim ovu temu uvek je tako bilo, neki dozivljavaju preozbiljno, neki teraju na salu, u sustini tema je zezanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je tema za zezanje, neko se nekad previše unese pa se malo naljuti.

Ok .MIslio sam da je tema malo ozbiljnija .Samo sam izneo svoje misljenje inace ne ljutim se nimalo a mislim da nema razloga da se bilo ko naljuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na ovom forumu,na prste jedne ruke možeš da izbrojiš vlasnike takvih zverki. Jel mi ostali malolitražni treba da ćutimo? Uostalom,svaki auto,bez obzira na gorivo,koji ispod 9sec. gura do stotke,ima silovita medjuubrzanja ima sportski šmek.

Da li uopšte,ima nešto lepše, nego kad oduvaš nekog takvog,ubedjenog da je najbrži i najjači, i kad ne zma šta ga snadje!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ideju, daj da okačimo klipove sa ubrzanjem 0-100, 60-100 i 80-120, pa da vidimo čija mačka crnu vunu prede, kada su neki već toliko zapeli za sportske performanse, a ovamo voze 1.2 8v i to na butan :p

Evo ja ću prvi, sami merite, štopericu u ruke, ili kako već

https://www.youtube.com/watch?v=eUD8XyfxUJk

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa opuštam se, ovo je tema za zezanje :p, ali me ipak nervira kada ti neko prosipa pamet a nije vozio traktorčinu, ili mu smeta buka, a najjači su mi ubedljivo oni kojima Punto i Stilo 1.8 16v po gradu troše 8-9l. Možda Dejicine gracke vožnje, ali po Beogradu ne može, ma pisao sam već o tome, ne mogu više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divno kolega,samo tvoj obrtomer nije nesto kako treba,sto je kod tebe do 60 samo... kod mene je do 80 :laughing:

 

Moj trosi 3,1L i sam se cudim,al eto

Edited by fiat128s

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 sek do 100 je postao neki prosek, nekad je to mozda bilo sportski ali danas je daleko od toga, vecina nekih srednjih modela ide oko 9 sekundi, npr. A4 2.0 tdi 143ks bez ikakvih cipovanja ravno 9 sekundi, a ima jos 10 jacih motora u tom autu u ponudi. Danas se sportskim smekom smatra samo ono sto ide ispod 7 sekundi, npr isti taj a4 2.0tfsi ide 6.9, bmw 530d ide isto ispod 7, 208 gti 1.6t bez ikakvog tuninga 6.8 do 100, clio sport itd itd, svi su blizu cifre od 6 sekundi sto nije za poredjenje sa onih 9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa Roske, nemaš u svakom dizelu takav osećaj kao u Fordu :smoke::D

Nije Ford, nego Seat Leon 1.6 TDI. Ford je sluzbeni  :D

 

Ja sam rekao da uopste nije problem u povlacenju, nego nacinu na koji se voze dizeli. Moze dizel da ubrzava i za 4s do 100, ali meni to nece biti to.

 

Bio sam zadrti dizelas, a sad jedva cekam da se vratim na benzinjaru (po moguctvu 2.0 TFSI)  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za Marka .Druze ti mene ocigledno nisi razumeo , poenta price je da su ti automobili koje sam nabrojao prilicno brzi kao i puno drugih ali da su kante stare preko 20 godina a ne moji snovi . Od bilo kog jurcanja po gradu ili van lepsa je lagana voznja posle druge smene sa nekom finom kolegenicom a kod mene  u firmi imam ih oko 1200.

Ima li nesto lepse  ( ima ali o tome necemo ovde  ) .


Evo pa ko zeli nek meri.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E pa Roske, nemaš u svakom dizelu takav osećaj kao u Fordu :smoke::D

Nije Ford, nego Seat Leon 1.6 TDI. Ford je sluzbeni  :D

 

Ja sam rekao da uopste nije problem u povlacenju, nego nacinu na koji se voze dizeli. Moze dizel da ubrzava i za 4s do 100, ali meni to nece biti to.

 

Bio sam zadrti dizelas, a sad jedva cekam da se vratim na benzinjaru (po moguctvu 2.0 TFSI)  :lol:

 

 

Ovo je kljucna recenica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovde najkrvavije to što ima ljudi koji iz stranice u stranicu ponavljaju jedno te isto i lože se... Priroda posla mi je takva da sam imao prilike da se vozim i da vozim sve i svašta od v6 benzinaca, do visoko litražnih turbo dizela sa sportskim modovima i aktivnim ogibljenjima, ali to nema tu čar kao što ima zvuk benzinca preko 2 litra kada se u krivini spusti u nižu i nabije u 7-8 hiljada obrtaja ... uskoro bi trebalo da se proba i jedan v12 benzinac sAUDijac :rolleyes: 

 

Svako vozi ono što odgovara njegovim potrebama, nekome odgovara karavan i ne podnosi automobile sa 2/3 vrata, neko je skeptičan prema plinu jer je nekada imao plin na autu sa karburatorom, pa ima loša iskustva. Neki ne vole plin jer su čuli slične priče od ljudi sa karburatorima.. Neko ne vidi svrhu vožnje automobila sa malom kubikažom, a meni recimo moj auto po svemu odgovara... Registraciju plaćam skoro duplo manje nego što bih za bilo koji JTD i kada dođe taj dan u godini, ja ne kukam, nego dam pola svoje smešne plate i miran sam narednih godinu dana.. 100km prelazim za 750, umesto za 1500 koliko bi me koštalo da vozim na benzin, no to nije za ovu temu, ali plin ću da imam u svakom narednom benzincu.. Auto mi ne dimi kada stisnem naglo gas i kada stanem na semafor ne čujem ga da radi, baš onako kako volim.. Tako da svako bira za sebe ono što mu najviše odgovara.. 

 

Na putu će uvek da postoji hijerarhija ili što bi rekli "i nad popom ima pop", tako da džabe mi čipovi i dimovi, kada u svakom momentu može da se pojavi neko ko će da me preskoči ako hoće... 

 

Jedna sličica od prošle godine sa SuperLeggerom, pa kada opet dođe kroz mesec dana, snimaćemo klipove ubrzanja do 100km/h prvom, bez diranja menjača..


IMG_5927.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se stvarni slabo uključujem u ovu raspravu, aliiiiiiiii

 

Ljudi citam ove vase postove i imam utisak kao da sam na nekom RALLY  forumu. Mislim da bi na ovom forumu mogli da uporedjujete prednosti i mane pre svega fiat-lancia 

automobila .Meni je prilikom izbora pre svega bilo bitno da auto bude sto mladji i u sto boljem stanju sa boljom opremom , abs , klima itd. itd. Neukusno je govoriti o brzini i performansama bilo kog fiata ili lancije. 

A ko voli brzu voznju za taj novac moze kupiti recimo  BMW 325 ben. sa oko 200 ks  92g  ( ako slucajno nadje i sa el podizacima ) i registracijom od oko 50 000 a potrosnjom od 20-35 l plina ili calibru , corado vr6 ili tako nesto pa nek vozi 200 i vise .

Ja sam mozda tako do skoro razmisljao ali sad mislim da nebih vozio ni jedan auto star 20-25 god preko 120-130.

Inace vozio sam se  i  preko 240 km/h ali u BMW 745 i audiju RS 4 .Vecina nas da ima taj novac ne bi ni bila na ovom forumu.

Za 2000 e i budzet kojim raspolazem mislim da nisam pogresio u izboru pa nek je i traktor.

Ti mora da si se vozio samo u Italijanima sa 1.2 motorima, i to onim 8v. Svaki ovaj Stilo sa 116ks ide bolje od Nemačkih automobila iste ili slične snage. Da ne pričam o onom sa 140ks ili, ne daj Bože, o novijoj generaciji 1.9 mtj i kasnije 2.0 mtj. 
1,75 litarski benzinac koji ide u nove Alfe :clover: , između ostalog i u onaj bezvezni 4C model, je sigurno krš u odnosu na neke čudesne Audije ili Opele. Družeeeeeee....  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...