Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

Šta je uradio?

Po kom članu zakona su ga teretili?

Što se tiče kategorije, mora da piše na rešenju na koju se kategoriju odnosi zabrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preticao sleper koji se kretao 20km/h na punoj liniji.

Na resenju pise da dobija zabranu upravljanja "motornim vozilom" u trajanju od 3 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

To čak tehnički i nije prekršaj. Što se tiče visine kazne, možda su promenili član po kome su ga teretili, a što se tiče kategorije ja bih to doživao kao da je zabrana za M kategoriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam,i meni je totalno konfuzna presuda,plus to za bodove mi nije jasno,ako je prekrsaj pocinjen dok to nije jos bilo na snazi,kako mogu sad da mu pripisu bodove :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je nosivost prikolice? Moj matori ima prikolicu nosivosti do 750 kg, nemacka Stema sa atestom. Od nove godine se ne izdaje treca tablica vec prikolica dobija svoju i ide na tehnicki pregled jednom godisnje kao auto.

Znam da vise nema trece tablice, pitacu tatu koja je nosivost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsili smo za prikolicu, nema trece tablice, mora svake godine na tehnicki.

Kada po novom zakonu smeju da se vrate letnje gume, jel 1. aprila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima to za letnje gume, jel zna neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravite me ako gresim... Znam da se po ovom zakonu moglo i do sada voziti na letnjim pneumaticima samo da je dubina sare odgovarajuca. Po novom zakonu koji sada stupa na snagu , u zimskom periodu nece tako moci. Iz ovoga proistice da nema prepreke za letnje pneumatike vec sada. Znaciiii.... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna sasvim logična žalba sudu zbog prekoračenje brzine

Poštovani Sude!

Dana 10.10.2010. godine sam stvarno pored puta primetio neki okrugli znak sa crvenim rubom u kome je na beloj podlozi pisao broj sedamdeset, ali pored tih brojeva nije stajala nikakva oznaka koja označava mernu jedinicu na šta se taj broj odnosi.

Kako i sami znate važeći Zakon o mernim jedinicama i merilima objavljen u Službenom listu SRJ 80/94, 83/94, 28/96 i 12/98, obavezuje Republiku Srbiju da su u Republici Srbiji zakonske merne jedinice SI sistema.

U tom Zakonu piše da je mera za dužinu metar, a mera za vreme je sekunda. Izvedena jedinica za brzinu je jedinica dužine kroz vreme. Ne mogu da zamislim da radnici Ministarstva unutrašnjih poslova krše jedan od osnovnih Zakona u Republici Srbiji.

Dakle, ako kod znaka nije napisana merna jedinica, pretpostavlja se da se radi o meri koju je Srbija međunarodno prihvatila i Zakonom ozvaničila.

Tako sam ja, cenjeni Sude, pretpostavio da se radi o 70 m/s, odnosno nešto više od 250 km/h.

Kako sam ja vozio samo 180 km/h što je daleko ispod dozvoljenih 70 m/s (252 km/h) molim da mi se vrati vozačka dozvola koju su mi revnosni saobraćajni policajci bespravno oduzeli.

:thumbsup::unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam montirao letnje pneumatike još pre 10 dana. Demontaža, montaža i balansioranje za 4 točka (alu felne 16) cena 1900 RSD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ako kupis neke alufelne za 120e otplatis ih za 3 godine i ne upropastavas gume montazom demontazom..rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dođe mi na isto, jer obično promenim automobil posle 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je demontaza, montaza, i balans za 4 alu 17'' izaslo 1600 dinara... :)

Inace, to mi je letnji set felni, ali sad sam i na njih stavljao nove gume...

I stavio sam letnje gume, pitao sam saobracajca, rekao je da su preko cele zime mogle letnje preko 4mm sare...

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 1. juna kažnjavanje na osnovu prepoznavanja tablica

Načelnik Uprave saobraćajne policije Srbije Dragiša Simić izjavio je danas da će od 1. juna u Beogradu početi kažnjavanje za prekršaje u saobraćaju na osnovu sistema za automatsko prepoznavanje tablica

Simić je na konferenciji u Beogradu povodom decenije akcije za bezbednost saobraćaja kazao da će u toku ovog meseca sistem video nadzora i automatskog prepoznavanja tablica biti usavršen i, kako je istakao, kazne će dolaziti vozačima na kućnu adresu, a kao dokaz će služiti snimci učinjenog prekršaja.

On je dodao da je sud potvrdio da će to biti dovoljan dokaz za kažnjavanje.

Kako su kazali u policiji, interes im je da preventivno deluju a ne da kažnjavaju vozače i uvođenje tog sistema, kako je pokazala praksa svuda u svetu, odvraća vozača od prekršaja.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/160728/Od+1.+juna+ka%C5%BEnjavanje+na+osnovu+prepoznavanja+tablica.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oca mi skoro isprevaraše, išao je ulicom sa dva puta dve trake, krajnje desnom, i nije propustio pešaka sa druge strane ulice, jasno se vidi na fotki. Pošto je pešački iz komada, nema ostrvo na pola, ćale je kriv, sudija se smeje ali šta će, zakon je takav..

Elem dobio je 7 ljada kaznu i 3 boda za prekršaj pešačkog prelaza PLUS DVA BODA za pešaka??? O čemu se tu radi? Čovek sad ima 5 poena? Nije kažnjavan pre...odavno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotografisali ga da nije propustio pešaka u Cara Dušana.

To je ulica sa duplim trakama, znači dve za jedan dve za drugi smer. Moj otac kada je naišao na pešački, a kretao se krajnje desnom trakom, nije propustio pešaka koji je nogom kročio da pređe ulicu, ali se pešak tad nalazio sa druge strane ulice, na šinama, znači tri trake i šine daleko! :D

Sudija se smejao ali pošto nema ostrva na sredini već je pešački iz komada, zakon je jasan i to je prekršaj. Mom ocu naravno nije ni malo smešno što mora da plati 7000 kaznu a platu nije primio od januara, jel ova država razmišlja o tome?

Povrh svega, da lisu mu tri kaznena poena, plus još dva jer je u pitanju pešački šta li, tako da ukupno ima 5 za taj prekršaj???

Evo presude:

Slika_001.jpgSlika_002.jpgSlika_003.jpg

p.s. bili su štekovani iza kombija parkiranog na pešačkom, posle dva sata kad se vraćao, otac je video da su još tu i legitimišu drugo vozilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da vam skrenem paznju ko putuje ovih dana, juce isao Ibarskom, posle Rudnika sam video auto presretace u akciji(prvi put na tom delu Ibarske) tako da obratite paznju na brzinu i organicenja ;)

Bilo je po tv-u da ce tokom leta da pojacaju kontrole zbog odmora i puta u Cg... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novi pravilnik o tehničkom pregledu, koji će biti donet u skladu sa novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja, u izradi je, a u Udruženju tehničkih pregleda Srbije veruju da bi mogao biti obnarodovan već krajem januara.

Izvesno je da će cene tehničkih pregleda biti više nego dosadašnje, a verujem i da će vozila starija od 15 godina, svakako, ići dva puta godišnje na redovan, obavezujući tehnički pregled”, kaže Trifun Stojanović, predsednik IO Udruženja tehničkih pregleda Srbije.

Tako bi vlasnik automobila do 1.500 kubika plaćao 4.130 dinara, a za vozilo do 2.500 kubika cena bi bila 4.720 dinara.Najviše bi plaćali vlasnici vozila preko 2,5 litara radne zapremine - 5.310 dinara.

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=487097#hrono

Bem ti...Sta ima jos da nisu poskupeli a da ima veze sa kolima? :blink:

Mislim da je ovo cista glupost,koji svi izmisljaju,kako u autobalkan-u gdce sam pre 3 dana registrovao za 650din,neko moze da me ubedi da ce biti 4500???pa tp je povecanje 600%,gde to ima.Ako bi to proslo,onda smo mi stvarno narod stoka i mogi da nas j...kako ko i kad hoce (kao i za poreze za stanove,digli 60% i sled.godine isto toliko)a raja cuti li cuti!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjam se ako je pitanje vec bilo postavljeno ..

Da li se dobijaju negativni poeni ako sam napravio prekrsaj sredinom avgusta 2010 godine ? Ako je zakon poceo da se sprovodi 1. novebra 2010 god ? Unapred hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je cale napravio prekrsaj u julu 2010. i dobio je 6 bodova i mesec dana oduzimanja dozvole za obilazenje na punoj+6000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...