Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Kupio sam Lucas brisace za Grande Punta 20 eura. To je najjeftinije sto sam uspio da pronadjem u Sarajevu, a da nije neko budzenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimam Heyner, pisao sam vec... Prezadovoljan, odlican brisac, lepo brise, ne skripi, sa parom rezervnih gumica:

 

d0af584s_960.jpg

gde si uzeo i koja cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec, drzao ih je "Junior auto" ranije. Bili su na dnu Sindjeliceve, znam da su mrdnuli maloprodaju negde na NBG ili Zemun, pokusacu da nadjem.

 

EDIT: Trenutno nemaju "Heyner", maloprodaja je sada u Ugrinovackoj 101, Zemun, 011/2195-775, ako nekome zatreba.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju i Kit-komercu,tamo sam uzeo moje prosle godine,doduse obicne ali su bili i ovi.Oko 500-600 din je komad ako me cesacnje dobro sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja narucio od naseg Nislije par setova.Ce vidimo kakvi su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju sam tako i uradio. Nasao sam na jednom mestu "original" ali uz komentar prodavca da su oko pola metra i oko 1300 din komad, kulturno sam se zahvalio, a zamenske nije imao, kao ni ostali, a ovi koji su imali, nisu bili sigurni da li ima adapter. Tako da sam kupio one obicne, skinuo gumice, i ubacio kod mene. Nije neka pamet zameniti, samo se skine onaj plasticni vrh pazljivo i uvuce se nova, malo teze ide, ali moze. Sad opet lepo brisu. :)

E što se nisam setio ovog kad sam prvi put menjao original brisače pa lagano odmah bacio jedan original u kantu jer malo brlja...od tad stavljam neke jeftine koji brzo proškripe pa me nerviraju...trenutno imam neke dunlop - em su ružni em škripe do bola...više se i ne sećam da li su original bili tihi, čak sam istripovao da mi nešto nije u redu sa šoferkom jer skaču i škripe gore nego na jugiću nekom. Original brisači imaju najlepše kačenje i moraću da ih ponovo potražim u ovl. servisu pa ubuduće menjam samo gumice... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo pratis na casu ;) , pricali smo odavno o zameni samo gumica na fabrickim aero brisacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma redovan sam na času nego sam svoje originale bacio u kantu još 2010. a sve se nešto stiskam za tih 30 jura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje skorije iskustvo sa Alcom koja je Heyner brend je loše. Ranije su bili malo skuplji od najjeftinijih brisača a bili su dosta bolji. Sada im je cena među najnižima ali i kvalitet. Svojevremeno sam ćaletu za kola kupovao njihove brisače i bili su dobri, tihi, odlično su brisali godinu do dve i potom sam ih menjao. Pre oko dve godine kupim ponovo i nisu izdržali duže od mesec dana i procvileli. Da me ćale nebi smarao promenim mu i brisače i brend i problemi su nestali. Letos uzmem Alcu za Lanciu i nakon mesec dana su proškripeli :-( Prvo sam mislio kada krenu kiše radiće dobro i neće se čuti ali pogrešio sam. Istina je da dobro brišu ali toliko škripe i na mokroj šoferci da me je to smorilo totalno. Na Bubanj Potoku nađem relativno povoljno Valeo Silencio X-Trm, namontirao ih pre neki dan i oduševljen sam. odlično brišu i potpuno su bešumni, samo čujem motor brisača da radi. Iskrena preporuka za kvalitet mada su u regularnoj ponudi bolesno skupi. Obavestiću vas koliko su trajni ali za sada obećavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo prosle godine Alca-Heyner:

 

Na tvoju preporuku uzeh hvaljene Heyner-Alca Germany brisace. :thumbup: Nisu aero vec grafitni.Oba 400 din :laughing:

image.jpg

 

tacno 14 meseci i poceli su da se cuju kad brisu.I dalje brisu dobro ali su bucni pa cu ovih dana da ih menjam.Za te pare mislim da nema boljih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao brisace pre neki sat u Tempo, Wurth i Lucas aero izgledaju strasno jeftino... Jos nemaju Heyner u junior auto, pa pogledacu sutra Valeo ili Champion sta moze da se najde, vajda bice dobre....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto si taj prvi skratio za 3 cm, za Stilo je 56/48.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto si taj prvi skratio za 3 cm, za Stilo je 56/48.

Kataloski ide 53/48, proverio ja a i decko koi radi u kit komerc. Kad montirao na Stilo stoje bas nabijeni eden do drug, nema prostor za veci, iako prethodno levi je bio 55. Slikacu pa okacim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stoje kod mene levi 550 mm (22 ") i desni 475 mm (19 "). Tako piše na kutiji a 22 " su 558.8 mm a 19 " su 482.6 mm. Što kaže na tarabi piše.....

 

http://www.wiperblades.co.uk/fiat-stilo-multi-wagon-years-2002-to-2006-wiper-blades/       http://www.ebay.co.uk/itm/AERO-FLAT-WINDSCREEN-WIPER-BLADES-Fiat-STILO-01-22-19-/200392659936

 

 

DSCN3369.jpg DSCN3653.jpg 

 

 

 

 

 

 


A u stvari izgleda da pre 2006 su nosili kišobran brisače (sa kukom na nosaču metlice) 530 mm ( 21" ) i 475 mm (19 ") a posle aero (novi tip) 550-560 ( 22 ") i 475 mm (19 "). Mada definitivno staje i levi 22 na stari tip.


http://www.wiperblades.co.uk/fiat-stilo-multi-wagon-years-2002-to-2006-wiper-blades/                     http://www.wiperblades.co.uk/fiat-stilo-hatchback-years-2006-to-2007-wiper-blades/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kataloski ide 53/48, proverio ja a i decko koi radi u kit komerc. Kad montirao na Stilo stoje bas nabijeni eden do drug, nema prostor za veci, iako prethodno levi je bio 55. Slikacu pa okacim...

 

 

Jeste.Samo sto taj katalog u Kitu ne valja.I meni su da litu dimenziju,ja zurio i tek ispred zgrade video da su kraci.Isao sam da menjam i lik me ubedjivao da je to prava mera za Stila...

Ivan je u pravu 56/48 :thumbup:

da li se isplati uzeti original brisače za fiat stilo 2005g original Valeo. Tako je naglasio. 15e

evo i slike:

http://prntscr.com/5gvzfn

 

Par ili komad 15 €?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...