Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

@MS lepo izgledaju :thumbup:

Tako su meni u radnji prosle godine da likrace,lepo sam trazio za Stila...namestim ih i vidim da su kraci,odem da vratim i lik me ubedjuje da je to mera po katalogu :D

 

Zamenim ih naravno,upravo iz razloga koji je naveo Ivan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante , indentični su kao ovi kod mene. 

Levi 550 mm (21 ") desni 475 mm (19 ").

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle god kada sam uzeo Bravo odmah kupio nove brisace jer su na njemu bili blag uzas, marka je Mitutoyo i komad je bio 250-300 din, evo jos lepo brisu i ne skripe a model je aero, jedino zanji ponekad skripi jer sam u njega uglavio samo gumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Empirija, Mico ;) .

Odkad bolujes? :D

Od kad sam presao 35 ;) .

Volim da razvucem brisace preko cele soferke kako bi potpuno pokrili celo vidno polje, kao sto rekoh.

"Heyner", 560/480 mm, ko me poznaje zna da me smara da fotkam auto, valjda ce ova docarati:

 

060820131028.jpg  Tj. 81eb37u_960.jpg

Izuzetno pozitivna iskustva sa njima sam vec ispisao, da se ne ponavljam.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na proslim kolima sam uzimao i Champion i Lucas koji su dosta skupji a trajali su duplo manje.Lucas  sam placao 700-800din komad i trajali su pola god,ove sam placao cinimise 250din i evo jos traju.Tako da zasad mogu da kazem da su dobri.Ali kolega je isti dan uzeo Luca i evo njemu traju a moji su poceli pri vracanju da preskaci i ponekad skripe.Nozda su kod mene uleteli losi ali jbg ove sam uzeo cisto da probam a i tu sam uzimao jos par sitnica za kola pa reko ajde da probam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uzeo jeftine brisace-uzeo sam original od tada boleabarth. Platio ih papreno, ali zaboravio sam kad sam ih uzeo.... ;) ima skoro 2 godine sigurno

 

E sad, 2 godine su 24meseca, ako uzmemo samo kao primer da brisac od 150din moram da zamenim svaka 3 meseca prosecno, dolazimo do cifre od 8 zamena puta 2 brisaca puta 150din, odnosno okvirno trosak od 2400din sto je okvirno cifra koju sam platio. Mozda koja stotka gore/dole.

 

Naravno ima gomila kombinacija i kalkulacija ali ja sam isao na kvalitet i dugotrajnost, da ne moram svako malo da mislim o brisacima.

 

A brisaci brisu i dalje kao prvog dana

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 meseca i 2 dana.

Kad su preživeli onaj roj insekata u Grčkoj sve sa šmirglanjem istih , ima da traju večno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme da menjam i ja brisace, pa sad citam par strana unazad....kod mene su Bosch, sa takvim je dosao, evo vec godinu i po brisu kod mene, ali skripi mi ovaj vozacev i nikako da ga promenim. Nego primetih kod mene ovaj suvozacev brisac je drugaciji (nema krivinu kao vozacev) kao kod vas. Ima l' neke veze, ili raspolozenje Italijana? :D

Evo kako je kod mene. 

 
IMG_20141130_144650.jpg IMG_20141130_152121.jpg IMG_20141130_152131.jpg
 
Zao mi da ih menjam, bas su kulturiska i uopste nemaju budzu, ali moram...

 

Dejuje kao da je vozacev brisac kratak, ali su 56/48cm.

 

 

Evo na koju krivinu mislim. 

 

 

34ed974bb3d5f43ab159f98778fcdb66.jpg



U uzi krug su usli ovi kao sto ima Ivan, samo da vidim da li ima kod mene i da uglavim duzi brisac kod vozaca...

(rec brisac sam ponovio 500 puta zbog zlih dusa koje nikad ne spavaju :D:p )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiliša, kupi samo gumice na metar.

Samo pažljivo skidaj plastiku na kraju , najbolje sa kožnim rukavicama da se ne isečeš. Unesi ih na toplo / sada je hladno napolju pa je plastika krta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Ladi Samari smo ih menjali kao dobar dan, samo izvadimo one dve celicne zice, makaze i gotovo. :D Znaci moze i ovde da se menjaju? Super. Videcu sutra da obidjem po gradu da vidim da li ima da se kupi na metar. Hvala Ivco, javljam sta sam uradio koliko sutra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Sarajevu Champion Multi Clip za Grande Punta, par kosta 40 eura 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo i ja Valeo brisače u Kit Komercu. Fabrički podatak za Libru je 550 mm i 530 mm (vozačko i suvozačko).  I još sam uzeo gumicu za brisač zadnje šoferke. Sve zajedno oko 700 din. Progledao.

 

Tačno pre godinu dana sam uzeo Bosch brisače i tačno toliko su i trajali. Videćemo sa ovim Valeo. Mada, u tom rangu cene, sve je to isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo pre dve godine Valeo aero za Alfu u AP sportu i još uvek odlično služe, dobro brišu i ne čuju se. Jednom su se zaprljale insektima ali nakon prve kiše i nakon jednog pranja pod pritiskom ponovo su kao nove.

Za Lanciu sam uzeo Alca i veliko razočarenje, pristojno brišu (hoće da poskoče ponekad) ali škripe ako nije jača kiša. Jeftini su ali nevrede ništa više od druge braće kineza, ranije su to bile pristojne metlice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego primetih kod mene ovaj suvozacev brisac je drugaciji (nema krivinu kao vozacev) kao kod vas. Ima l' neke veze, ili raspolozenje Italijana? :D

Nije raspolozenje Italijana, nego nacin kacenja. Na skoro svim serijama Stila do pred kraj je isao klasicni metalni brisac, ciji nosac ima onu "U" kuku za kacenje.

Dok su na poslednje serije fabricki ugradjivali te aero. Najbolje uradi ovo sto ti imenjak kaze, zameni samo gumicu brisaca nekom kvalitetnom. Ovakvi fabricki brisaci su prilicno skupi, od 20 do 30 EUR. A ako kupujes neke aftermarket aero, dobro proveri adaptere koji idu uz njih, tj. ne veruj prodavcima dok ne probas.

I jeste, nego sam obrnuto napisao dimenzije. Ja bih i duzi, vidi koliko ima mesta tamo do A stuba. :)

To sto uzimas duzi brisac, imaj u vidu da je duzi na obe strane, proveri da li ce lepo stati u paru sa suvozackim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju sam tako i uradio. Nasao sam na jednom mestu "original" ali uz komentar prodavca da su oko pola metra i oko 1300 din komad, kulturno sam se zahvalio, a zamenske nije imao, kao ni ostali, a ovi koji su imali, nisu bili sigurni da li ima adapter. Tako da sam kupio one obicne, skinuo gumice, i ubacio kod mene. Nije neka pamet zameniti, samo se skine onaj plasticni vrh pazljivo i uvuce se nova, malo teze ide, ali moze. Sad opet lepo brisu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, mislim, i najpametnije i najpovoljnije, kao sto smo ti rekli. Samo da se nadju dobre gumice brisaca, zameni i teraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...