Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

Evo kako sam ja odradio retrovizore i b stub sa 3d carbon-om. Efekat je odličan, čak se i u mraku jasno presijava i taj efekat je uočljiv.

posle1.th.jpg

carbonretrovizor2.th.jpg

carbonretrovizor1.th.jpg

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

dođe mu 0.4 metra, 40 cm...veličina koju je naveo kao primer, ono što si izmerio

bravojtd daj neku sliku iz daljine tj ceo auto :thumbsup:

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bravo jtd : jel to ona karbon 3d od 5000 din/ m2 :question: ili si našao jeftinije :whistle: i gde ?? i kako si radio fen (industrijski ili običan) ili šampon i voda :coffee:B)

jer oću na proleće da radim B stubove i unutrašnjost ono ravno parče ispred suvozača gde nema erbeg :thumbup:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mu dodje ovo 0,4 u formuli?

Kao sto rece Oktopod.

40cm kad podelis sa 100 da prebacis u metre dobijes 0.4 metara.

Nadam se da se niko nije uvredio zbog toga sto sam stavio formulu, posto koliko god obicna i "skolska" bila, hvatao sam sebe u situacijama ponekad da ne znam neku takvu formulu :D

Jbg, nisam juce iz skole izasao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa formulu za povrsinu pravougaonika svi znaju ali povrsinu kola ne mozes da izracunas tek tako. To ti je isto kao u gradjevini kad ti za malterisanje racunaju i prozore. Inace u formuli me je zbunilo ono "=" u formuli a matematiku znam vrlo dobro samo sto se ta matematika ne moze tek tako primeniti u ovoj nasoj situaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Oktopod Neću da kvarim utisak, rešio sam da polako doteram makinu sa umerenim tjuningom, sledeće ze zatamnjivanje pa tek onda će karbon da dođe do izražaja. Evo slike kako je izgledao pre par meseci al tu nema karbona.

1024j.th.jpg

@phantom

Folija je ORACAL 975 Premium Carbon Structure Cast, komad sam kod nas kupio po ceni od nekih 2100 din sa sve dostave za parče 60x50. Grejao sam je običnim fenom i on je bio prejak, folija je jako kruta hladna ali je zagrejana elastična, bukvalno ljigava. Može baš lepo da se oblikuje samo treba živaca i za neke komplikovane površine je najbolje da više ljudi radi. Teško da ćeš ovakvu folijiu naći jeftinije jer je ovog kvaliteta skupa svuda pa čak i u kini

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hvala dobra cifra kad dođe vreme tražiću ti broj "dobavljača" jer se iz gornjeg linka ne vidi gde je ili barem nje naš :whistle: to sa dostavom od preko :question: inače stvarno extra izgleda :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je isto kao u gradjevini kad ti za malterisanje racunaju i prozore.

"U gradjevini tj. malterisanju se racunaju i prozori ne zato sto ne znaju da izracunaju povrsinu zidova (bez prozora) vec zato sto se oko obrade ivica tih okvira izgubi priblizno isto vreme koje bi se izgubilo i za malterisanje zida povrsine tog prozora.

Takva racunica ide samo kada se naplacuju ruke,a materijal se racuna naravno bez prozora.

P.S. Gradjevinac u dusi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako sam ja odradio retrovizore i b stub sa 3d carbon-om. Efekat je odličan, čak se i u mraku jasno presijava i taj efekat je uočljiv.

posle1.th.jpg

carbonretrovizor2.th.jpg

carbonretrovizor1.th.jpg

Druže jel može par hintova kako se skidaju ove plastike sa retrovizora? Jedna mi je ispala iz ležišta pa ne bih da je natežem nazad nego da probam lepo da je vratim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na drugu sliku... iskreno nisam ga pipao pa je moguće da sam prevideo da je plasičan :thumbsup: a možda je kod mene ipak plastičan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jel imaš elektro retrovizore ili ove druge, pošto taj unutrašnji deo nije isti. Kod mene skineš plastiku iznutra i skineš neko parče gume na ćošku vrata i imaš 4 šrafa da odviješ, treba ti torx. Ali ako ti je to pokrivljeno teško ćeš ispraviti, ja sam to menjao na desnoj strani jer sam auto kupio sa iskrivljenim, međutim nema tu ispravljanja to je neka krta legura i kad se iskrivi nema vraćanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^a jel bi pomoglo malo zagravanja i vracanja u prvobitan polozaj. Probaj pre nego sto krenes u kupovinu drugog. (malo odosmo u off :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio da kupujem novi već da samo vratim postojeći u prvobitni položaj pošto je samo iskočio iz ležišta ;) (kraj OFFa :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene trenutno najviše zanima kako izgleda auto nakon te folije u smislu hvatanja prljavštine i slično, ja sam lično u tom smislu jako nezadovoljan ovom bojom, na stubovima vrata moraju da ostanu otisci prsta, to je normalno ali se vide iz aviona kao neke fleke...a krov...sačuvaj me bože, evo sa terase vidim po njemu prašinu, kad je temperatura niža i nahvata se kondenz, onda ima malo šmeka ali se to osuši i onda je prljav, jednostavno večito mi je krov prljav i vidi se to iz aviona :crybaby:

Mogu misliti kako je ceo auto kad presvučeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sramota me je da ih stavim... :D

posto uopste ne vozim italijana :D

180e me je sve izaslo, btw auto je cabrio

slike sutra ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čoveče mene je kod istog čoveka samo krov izašao 50 eur, jel to cena samo za ruke, samo za foliju ili kao što kažeš sve :)

Koja je to folija tako jeftina? (ako je ovo komplet cena)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...