Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Ako su ti originalni farovi, sijalice su ti H1, a ako su menjani, onda H7.

Jesi li siguran u ovo? Meni su sijalice H7 i duga i kratka ,a i u prospektu pise da su H7. :thumbup:

Jedan osvrt na Osram sijalice (serije NB, CB,...) nisu bas vredne tolikih para i naravno kratkog su veka trajanja, a svetlost je samo malo intenzivnija ( kao da je gusci snop svetla) sto moze da se i ne primeti ukoliko su vec bile neke dobre sijalice na kolima. :whistle:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam mislio kako koji, ali mi neko rece da fabricki farovi imaju H1, a ovi naknadno ugradjivani H7.

E sad, sta je istina, jbmlg.

"Ako su lagali mene i ja lazem vas" ;)

Mada, moguce da zavisi od godista.

(pricam o kratkim svetlima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OSRAMI NB mi rade i dalje na dugim svetlima, oborena su crkla odmah - kako meni tako i svim mojim prijateljima koji su videli kako rade kod mene i zato kupili. Ko se o mleko opeče...

Turio sam neke Philips (mislim Vision Plus) 150%, neznatno slabije od NB, ako se uopšte može videti razlika, ali zato nisu crkle od jesenas. NB su mi izdržale ni 2 meseca, i to letnjeg perioda. Philips je pregurao zimu. Philips je i skuplji 50% od NB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako tako kratko traju,onda brate stavis xenone i miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam bio do prodavnice.Cetiri sijalice+ugradnja(na puntu jednostavno ne umem da zamenim,polomicu nesto) me izadje kao trecina cene xenona.Prezivecu ja i sa ovim jos malo.Hteo sam da estetski lepse deluje.Hvala puno u svakom slucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste malo nezgodno za prste, ali ne mozes nista da polomis. Ja sam stavio H1 Osram Silverstar. malo bolje od Narve, ali nista spektakularno... Mada meni su matirali farovi, pa sam ih abrazivnom pastom "ismirglao" pa ispolirao... Generalno na Mk2a lose svetle farovi, al lepo izgledaju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija, xenon u xenon predviđenom faru je tek prava stvar, sve ostalo je improvizacija. Trenutno uglavnom vozim ovu novu ristajlnig octaviu u full opremi i digao sam ruke od xenona definitivno. Ono NIKAD onako neće da svetli, a treba za najbolju varijantu da dam 300 jura - ne pada mi napamet. Jedino, kao što rekoh, da dođem do pravih xenon farova za Stila, a to će se desiti takođe nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davati 300€ za ugradnju xenona je besmisleno. Jednostvano ne verujem da su ista bolji od onih od 80€.

I da, mozda nisu kao fabricki xenoni u za to predvidjenom faru, ali su neuporedivo bolji od obicnih svetala.

Btw, kupimo pre vise od pola godine ortak i ja u istoj prodavnici, iste Osram NB sijalice, on ih je vec dva puta u medjuvremenu menjao, a ja jos nisam, iako cesto i po danu drzim upaljene farove. Tako da - nije do sijalica vec do auta/instalacija/gazde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi od 80e sto kaze Zli,rade poso za 300% u odnosu na NB.Nisam cuo da postoji odredjen far za xenon.Istina je da sa socivima imas drugaciji look i da manje blesti kad gledas direktno u njega ali nema razlike u obliku snopa,znaci ista definicija samo puno jaca.Nema nekontrolisanog rasipanja ako je far ispravan i ako su sijalice dobro pozicionirane.Ako pogledas na temi Bravo Big Foot,videces razliku izmedju NB i Xenona bez photoshopa.Inace,tu je i manja angazovana snaga 75w naspram 110w za NB.Far se manje greje,a svetla ima za 300% vise.I na kraju,ja sam na moje kitove dobio 18 meseci garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su ozbiljne stvari i ozbiljne pare. Razlika izmedju Xenona i halogenog fara je čak jača nego razlika halogenog fara u odnosu na klasičnu veliku sijalicu (nekada što su bile). Daće Bog valjda neke pare, to je prvo što ću da stavim. Pre novih guma. I glupavog akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja je to razlika izmedju xenonskog i H fara?Nikad nisam negde nasao da pisu o tome.Mozes li da nam kazes u cemu se to razlikuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne verujem da ti neko ovde moze navesti koje su razlike, ali sam video da se fabricki xenonski farovi nesto razlikuju od "obicnih" na istom modelu automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda u kucistu imaju mesto za prigusnicu i slicne gluposti.Sama sijalica ima isti oblik snopa kao i H sijalica,temperatura je niza na xenonu a i struja je manja.Tako da ne vidim gde bi se opticki deo i zbog cega razlikovao od H fara.Naravno iskljucujem sociva,ona su opcija koja postoji na oba tipa,tako da sociva nisu obelezje xenona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu, hteo bi da stavim nešto od OSRAM sijalica Night breaker, Cool Blue, Silverstrar koje su bolje???

NEĆU xenone i ostalo (jer auto verovatno neće dugo još ostati kod mene ali oću malo da progledam dok je još kod mene)

dakle H1 & H7, u ceni do 1500 din par i gde je najbolje/najjeftinije ( metro, merkur, pevec) ??? :question:

i jel mogu sam da ih zamenim ili bolje da se zeza neko ko zna ??? ( da neriknu ako ih uhvatim prstima za staklo ...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nisu crkle stare sijalice,cuvaj pare.Besmisleno je kupovati druge ako stare rade,jer neces dobiti nista narocito.Kad ti je far dobar,kao tebi,skoro nema razlike u kolicini svetla,max 10%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš sasvim tačno, Nightbraker drastično jače svetli od prosečne sijalice, i tu nema nikakve laži niti prevare. Jedini problem je što su crkavale ko nenormalne svima redom, toliko da sam se za jezik ujeo što sam ih svima preporučio (svima do jednog su pocrkale za max 2 meseca). Duga svetla mi i dalje rade, ali oborena su bila problem. Na oborena sam stavio neke Philips 150% i korektne su, vidi se da su slabije od Nightbrakera, ali su primetno bolje od običnih.

Ako ćeš mene da poslušaš, uzmi te Philipse 150%, a za duga stavi Nightbrakere, tu im je i glavna poenta. Philipsi su oko 50% skuplji od OSRAM (ja sam ih u IDEI uzeo, vs OSRAM NB u AP).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ti nisu crkle stare sijalice,cuvaj pare.Besmisleno je kupovati druge ako stare rade,jer neces dobiti nista narocito.Kad ti je far dobar,kao tebi,skoro nema razlike u kolicini svetla,max 10%.

Moram da se slozima sa bokijom, ja kada sam stavljao NB, ili sam ocekivao previse ili su mi svetla u farovima bila odlicna, uglavnom razlika u svetlu max 10%, i to se razlika najvise videla u intenzitetu svetla, nekako je snop svetla bio gusci, ali generalno... bacanje para. :wallbash:

Mada, i meni su tako pricali drugi, ali sam ja ipak kupio NB, covek se uci na greskama... :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites
(svima do jednog su pocrkale za max 2 meseca).

Meni je jedna crkla posle 6 meseci, druga radi vec nekih 8 (uvek imam i jednu u rezervi), ali zato ortaku na laguni, dva-tri puta crkavale na mesec dana.

A koliko su bolje od standardnih, zavisi od fara do fara (odosno od automobila do automobila). Na konkretnoj laguni je primetna razlika, mozda oko 30%. Kod mene je takodje primetna razlika, ali mojim farovima ni to ne pomaze (ima da pa'ne zenon) ;)

Sto se cena tice, od mesta na kojima sam ja video, najjeftiniji je bio metro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nas matore treba da uz sijalice poklanjaju i naocare :on2long: mozda pomogne.Sta mislis Villi? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...