Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

 

 

U levi far stavljen Nightbreaker H7 Plus, sada cekam noc bez kise da vidim razliku. Na zidu je vise nego ocigledna, samo sto kamera na telefonu ne prenosi realno stanje.

 

NB_plus.jpg

 

 

Nightbreaker radio 8 meseci... sada sam stavio Valeo H7 od 300 kinti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar si, 8 meseci za NB nije los skor. Obicno riknu za 3-4 meseci. Kazu da NB duze traju u autima sa kvalitetnijom elektronikom i dobrim farovima. Ja sam 1-og juna bacio Cromine farove na test. Stavio sam ove poslednje NB koje su se pojavile, nesto kao NB H7 unlimited. Zasad tuku 4 puna meseca pa cemo da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Philps blue vision,3 godine traju,20000 km i nebrojano puta ukljuci -iskljuci,jer mi je 80% gradska voznja po par km.

Nikad se ne pale zajedno sa autom,zbog pada napona i auto je bio nov kada su stavljene.

Dal se potrefilo tako ili je philips mnoooogo kvalitetniji od osrama(drugi nisu vredni ni pomena) ne znam.Ali cool blue i brejker su mi crkavali na 5-6 meseci na ostalim autima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde ima da se kupe Philips sijalice?

 

2.100 par, sa pozicijama u istoj boji u setu.

 

Jel to ova cena? Ako jeste to je onda isplativije nego Osram NB.

 

Meni se cini da mi levi far nekada svetli jace a nekada slabije. Moguce da imam negde pad napona, provericu kontakte, releje, osigurace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dal se potrefilo tako ili je philips mnoooogo kvalitetniji od osrama(drugi nisu vredni ni pomena) ne znam.Ali cool blue i brejker su mi crkavali na 5-6 meseci na ostalim autima.

Kad sam kupovao sijalice, vodio sam se tuđim iskustvima, a ona su da Philipsove sijalice drastično duže traju od drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa idi kod uvoznika na autokomandu, tu im je i maloprodaja. Imaju i test panel, pa odmah mogu da ti demonstriraju kako koja sijalica svetli i da izabereš onu koja ti najviše odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad se ne pale zajedno sa autom,zbog pada napona

Ne znam koliko konkretno utice na sijalice, ali se i ja ovoga strogo drzim za sve potrosace na autu od kada sam poceo da vozim.

Znaci, pod obavezno se gase svi potrosaci, pa tek onda motor. Obrnuto vazi za startovanje, jes' da nije obrazovnog karaktera :) , ali i svetla upalim tek posle par stotina metara kroz kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od kapije do glavnog puta imam 100tinak metara, dok se okrenem i izadjem na put, upalim svetla i plejer ... kad stanem isto tako, muziku i svetla gasim pa auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo

 

Posle skoro 2 1/2 godine u roku od 20 km crkle obe sijalice kratkih svetala. Prvo desna (na moju radost) posle i leva (već lagana agonija). Očekivao sam iste sijalice međutim desna je bila Philips a leva Osram !!!!!

Kupio sam obe H7 Osram i ujedno zamenio i sve četri pozicije (isto Osram W5W). Troškovi zamene majstora 500 din / puno jeftinije nego živci i koža na rukama.

 

 

 

Malo sam tražio po netu i ispada da je jedna sijalica bila 

 

Osram 64210l h7 longlife

 

osram_64210l_h7_longlife.jpg
 
Ovih ima u Metro-u za oko 800 din kom.
 
osram_64210l_h7_longlife_2.jpg
 
Druga Philips 12972-XVS2 H7 X-Treme Vision
 
Philips_12972_XVS2_H7_X_Treme_Vision_1.j Philips_12972_XVS2_H7_X_Treme_Vision_2.j

 

 

i sada su na Stilu Osramove naj jeftinije (ima ih i na trafikama) i napuniće godinu. Što se tiče svetla , neku bitniju razliku u odnosu na prethodne iskreno ne vidim. Terao sam ga noću za Grčku (i obrnuto) preko ograničenja i nisu mi trebali veliki farovi (samo za blicanje ), po meni Stilo fantastčno osvetljava ispred vozila.

Problematika je sigurno kod ovih farova sa projektorima koji traže jače izvore svetlosti da bi dobro osvetljavali put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

svetla upalim tek posle par stotina metara kroz kraj.

 

 

..i nocu? :D

 

Moje iskustvo je da sve isto traju,stavim najjeftinije od 200 din. Lucas ili Narva i samo gas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam napomenuo... Kad sam rekao da sam se vodio tuđim iskustvima o trajanju sijalica, mislio sam ma ove "poboljšane", a ne standardne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Švabe i LED

 

Screenshot_2014_10_10_20_46_39.jpg

 

jedino Totti da kaže šta kažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko - ludnica  :D

Kažu da treba stavljati one sijalice za koje su odobrene za određeni far. Ko stavlja u far koji je predviđen za H7 ili H4 sijalicu LED, rizikuje ne samo loše osvetljenje, već i kaznu.

Poseban slučaj (posebno kriminalno :D ) su oni koji u običan far stavljaju jak izvor svetlosti, poput xenona. Zaslepljuju one iz suprotnog pravca i raste šansa za sudarom. Takva ugradnja nije samo neprihvatljiva, već i neodgovorna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, crče mi jedna Philips Blue vision sijalica posle samo 4 meseca Očekivao sam da dosta duže traje. Ovaj put uzeh neke Narva extreme white za 960 din/par. Ako su sr#nje po pitanju vidljivosti (a obećava da jesu ), idu u kantu ili nekom na poklon za maglenke. A što se tiče vizuelnog efekta (koji je meni prilično sekundaran), baš dobro izgledaju u faru - prava kopija xenona.
 
Po suncu
 
cxcb180733.jpg
 
Predveče
 
cxcb180734.jpg
 
Po oblačnom i kišovitom
 
cxcb180735.jpg  cxcb180736.jpg

Noćne ne vredi da postavljam jer ne može lepo da se slika telefonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na asti imao te narva, ekstra su bile, posle kad sam stavio ksenone sam njih premestio za duga svetla, bele boje su bile kao i xenoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...