Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Ok, sedista su super. A ti...kupi vise nekog turbo benzinca da se smiris :D mogu da se kladim da znas svakog 1.0t, 1.2t i 1.4t sa oglasa :D mislim svih 7 automobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, resih da kupim neki Puntic mk3 pa gledam po oglasima sta se vrti i vidim da su ovi VAN mnogo jeftiniji pa me interesuje da li se to isplati kupiti?

Uglavnom znam sta je sluzbeno vozilo i kako se to tera ali mozda nisu svi ludaci kao mi.

 

Inace razmisljam i izmedju motora 1.2 8v ili 16v, da li ima neke vece razlike u potrosnji?

 

Ako naletim na neki Fiat Bravo 1.2, da li je on mozda bolja kupovina? Svakako mi je atraktivniji auto.

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mislis na Grande Punta kad vec pises mk3 ili na Punta mk2b sa većim farovima?  :)

inace izmedju motora sa 8v i 16v nema skoro nikakve razlike u potrosnji ali bij svakako izabrao 16v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovde mozes da procitas sve vezano za Punta i motora u njima a sto se tice VAN vozila to je vec na tebi. Moze da ti zapadne odrzavan primerak ili pak suprotno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo stoji iz jednog razloga jer mu je čovek stavio realnih 287.000 km pa ljudi misle da je to raspad da je motor pred generalnu i slično da je stavio 100 000 km niže otišao bi kao alva...Inače odlična oprema koliko vidim HLX, može da bude odlična kupovina, taj motor je perfektan prelazi puno kilometara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam ovog puntica pre neki dan na Cukarici. Lepo izgleda spolja :) koliko sam video...moj izgleda kao da je prosao solunski front ali g ja ne bi menjao za drugog(puntica) ma nema sanse. Odlican motor,odlicna oprema idi ga pogledaj i provozaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema mu jeste HLX (bar enterijer jeste iz te oprme), al je malo osakacen, npr. ima samo jedan Air Bag - vozacev.

Ja sam na svom od pre 5 godina imao 6 komada, isti motor sam imao u ovom, za po gradu je odlican. Idi pogledaj kakav je, verovatno ni cena nije fiksna.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao momci, novi sam na sajtu, polozio sam pre nekih godinu dana otprilike, i do sada sam vozio caletov auto, sada planiram kupovinu svog, moja odluka je pala na Fiat Punto 1.4 16v sporting, mnogo mi se svidja u crnoj boji, video sam da ih nema mnogo ali ima par primeraka koji su prosecne cene negde oko 2000e. Zanima me kakav je motor, koje su mu prednosti, a i boljke... zanima me kakav je ovaj motor uparen sa plinom, kakva mu je potrosnja samo na benzin? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao druze, dobro dosao. :)

Ja sam imao 1.2 8 ventila, 60ks i trosio je 7-7,5 lit benzina, a plina 8,5 voznje u lokalu, krace ture od 2-3 km. Na otvorenom je trosio 6,5 lit plina.

Sto se tice ovog motora ne verujem da je potrosnja znacajno veca ili manja od ove koju sam naveo... Al ajde javice se neko ko vec ima auto sa ovim motorom, ili zna nekog ko zna nekog :)

Sto se plina tice, toplo preporucujem... Preporuka Stag4 , Poljski uredjaj, vrh. Otplatice se posle 15-20.000km. Sad je pitanje, koliko ces km prelaziti... ako je to 5-6000 km godisnje pitanje je dal ima logike da ga ugradjujes... Ako jos ides u skolu , fax pitanje je da li ces i koliko imati vremena da ga vozis, ako me razumes :)

Sve ispod 7-8-10000 km godisnje mislim da nema racuna da se ugradjuje plin.

Pozzz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Cacku je 330-350 eur + atest 50-60e ne znam koliko je sad tacno...

Otplati se posle 15.000 km a posle stednja ;)

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, ovo sa slike znaci da je auto zadnji put isao na servis 2016 i da je bila ta kilometraza?

Da li moze i to da se falsifikuje? Ima lik prodaje punta 1,3 mjet pise da mu je na satu 155000, kada se uporedi sa ovim ispada da je kilomnetraza ok, za  1.5 godine 15-tak hiljade da ubije je ocekivano ... Citam da ti 1,3 mjet su cudo, 3,5 l mogu da trose ako se pazljivo vozi, nemaju plivajuci... znaci da bi to bilo odlicna kupovina, sta vi mislite?

 

Capture.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao je on da ubije i 50k za godinu i po realno. 

Gledaj stanje auta i prema njemu oceni da li ti odgovara ili ne;)

Što se tiče potrošnje na tih 3,5l ako si iole u gradu zaboravi. Može nekad, da je vidiš ako ideš na vr' gasa magistralom...ima ovde kolega sa tim motorom pa će ti već preciznije reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Danas sam saznao da u Italiji to zovu: Revizija pri registraciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...