Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Ma kakvi placevi .Oni odu preko i gledaju da uzmu nesto najeftinije , a samim tim ??? da bi sto bolje zaradili .

Gledaj da nadjes auto od nekog da je vlasnik bar 2-3 god.

Neka bude da je ovaj gore i gedora ali ako neko ima zivaca i volje da nekako sredi auto ( e sad o ukusima ne treba raspravljati ) a pored svega mu  je za to potreban i novac ne verujem da ce bas imati zivaza da ga vozi sa amortizerima koji cukaju , itd , itd .

Pa i moj punto je imao par detalja gedore pa sta .Ja sam to poskidao ali evo vec hvala bogu godinu dana sve je u najboljem redu ni din ulaganja .

Nemam veze sa ovim  puntom  da bih ga branio nesto , samo hocu reci da to sto je neko stavio ovakve papucice i stopke ne znaci da mu je auto los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa Nesom imam odlicna iskustva, par auta smo uzeli od njega. Mozda je problrm kao sto kazu u tvojim ocekivanjima.

Stavi pare u dzep i idi za Bg, uzeces dobrog i mladog puntica sa kojim hoces motorom i to od vlasnika.

Sto ne pogledas ovaj punto sto se prodaje na forumu? Uvoz iz Nemacke, na ime..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ja sam takav auto prodao za 1400 ;)

E ako si mu rekao . :unworthy:

2000 i vise nije bas malo para za punto , da bih odmah prvog dana imao ulaganja .

Jeste star 12-13 godina ali ako hoce da odmah ulaze onda ima dosta nekih puntica za 1300-1500e pa nek ulaze bar ce znati do 2000 uradice dosta toga i bar ce znati na cemu je .Ovako platiti 2000 i odmah krenuti u nabavku delova to mi se cini malo skupo .

Edited by Punto mk2 JTD LE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam šta ti očekuješ od polovnog auta starog 13,14 godina da ima 120 000 na satu, da bude kao nov, da se nista ne cuje, da nema ulaganja, da ne bude udaren, zagreban ni malo i sve to za 2000 eura.Kolko je set kvačila za Punto 1.2 8v ? 50,60 eura.Pogledaj malo po netu kolko kostaju ti Puntići u npr. Nemačkoj sa 120000, 130000 na satu , sve prijatelju košta a mi ovde ocemo i da stisnemo i da prdnemo za 2000 eura...

- Km - ne 120k nego 200k

- Da bude kao nov - ne znam gde sam napisao

- Da ne bude zagreban - napisao sam da mi nije problem da je ceo (CEO) farban ali da nisu secene i nastavljane grede

- 2000eur - napisao sam 2500eur

Nije korektno izvlaciti iz konteksta...

Ja ovde pitam ljude koji imaju iskustva sa puntom i slazem se da imam problem sa nalazanjem gore navedenih uslova koji po meni opet nisu ekstra zahtevni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 200000 a išo si da gledaš onog iz Kraljeva sa u oglasima 85000 pravih na satu '01 godiste, mora da je vozen u rikverc sve ove godine...Barijera ti je kilometraža pa za 5 eura mogu da naprave koju hoces da pise i ti im verujes ? Prijateljski savet, gledaj auto od dugogodisnjeg vlasnika i nikako drugacije...A i tada treba imati mnogo mnogo sreće....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ebo kvačilo za Punta 1.2, smešna investicija... Ja samo verujem da je taj Punto truo odozdo pošto je iz Austrije, a još iz Tirola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledas 2-3 auta i uzmes onaj koji ina najmanje ulaganja vidlhivih golim okom... Normalno je da kupis auto i da odradis veliki i mali servis i kvacilo u neko dogledno vreme, a ne da menjas tapacire i sedista, presvlacis volan i rucicu menjaca, pa da strepis sta ce biti sa kvacilom i kaisevima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ebo kvačilo za Punta 1.2, smešna investicija... Ja samo verujem da je taj Punto truo odozdo pošto je iz Austrije, a još iz Tirola

 

E te info mi trebaju. Ono sto sam ja video je unutrasnji deo haube.

 

8c73d73af2ae8476388c662ab0e04bae.jpg  804c11202704861a7f34a39af8cf28dc.jpg

 

Sto kazes kakav li je odozdo?

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velike varijacije u tumacenju onoga sta covek trazi. Bas je realno postavio ciljeve. Gleda da nije auto tumban, secen, krpljen krupnije. Sitnice ga ne zanimaju. Svestan je da ce morati da ulaze, ali kad covek postavi slike da mu za punta, koji ne vredi toliko po trzisnim uslovima, trazi 2000e, onda neka ga zaobidje. Savetujemo ga da ne pogresi. Kada sam se ja raspitivao za punta bas ovde na forumu, odvratili su me ljudi od jednog sivog za koga sam se zalepio ko blesav jer mi se svideo na oko, iako je bilo par stvari (mazut u dekli umesto ulja) koje su ukazivale da treba da ga zaobidjem.

 

Moram da potvrdim ovo sto je neko napisao da puntici iz Nemacke i Austrije imaju korozije. To je tacno bilo jos prije 4 godine kad sam ja gledao puntice stare 10 godina. Ja sam na kraju kupio puntica uvezenog iz italije bez trunke korozije i bez trunke korozije ga prodao u martu ove godine za rekordnih 8 sati. Postavio oglas u 23:59h otisao na spavanje i u 8h me zvao covek (preprodavac) i kupio ga za 1750e. Prodavao ga je sutradan na polovniautomobili za 2050e ali ne znam za koliko ga je stvarno prodao.

 

Takodje bih ti preporucio 1.3mjet, trosi manje od 1.2 a cena servisa je priblizna. Nemas plivajuci zamajac. Malo jeste skuplji, ali opet malo sebi olaksas jer si prosirio kriterijum. Srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ fikret pasovic

Gledao sam dva mjet-a u Kragujevcu, i kad sam ovaj bolji krenuo da gledam sa zamenjenim volanom, 'pravih' 170.000km, svim, ali svim srafovima na autu odvijanim (da li ga je celog sklapao ili sta), zabiravio da promeni rucicu menjaca, papucice i dugme na radiju koje su ukazivale jedno 300k. Kad sam ga pitao da li moze da se provoza, covek kaze, pa ako bas hoces:). A onda u voznji pisti li pisti turbina, a auto da se raspadne rekao sam sebi - ove dizele niko ne uvozi ispod 300-500k km.

Edited by dragann01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Uglavnom uvezeni dizel istog godista kao benzinac bude pregazio mnogo vise nego benzinac. Kada sam se interesovao za opel merivu, gledao sam benzince i dizele. Benzinci u poredjenju sa dizelima kao case...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vrijeme aktivno trazim auto za sebe, nisam nacisto jos uvijek 100% koje bi to auto bilo  mada se uglavnom svodi na Punta mk2 i jos poneku drugu opciju kao sto su Bravo/Brava ili Lancia Y... Naravno, svodjenje izbora na ova auta je uglavnom posljedica financijske (ne)moci i istovremene potrebe za 4-tockasem. Planiram otprilike s njim prelaziti nekih 20 do 30 milja godisnje, uglavnom otvorenije voznje i sto se Punta tice izbor mi se sveo na 1.2 16v, dakle na verziju od 80 ks, da ima klimu, 4 vrata su prednost ali je najvaznije ipak da se radi o dobrom autu. Poprilicno ih ima dosta na trzistu ali sam se uvjerio da su uglavnom krsevi, u zadnjih 10 dana sam ih pregledao 4 i jednu Lanciu Y i zaista su svi u jako losem stanju. Da se razumijemo, svakog od njih je pregledavao majstor jer ja blage veze nemam. Uvjerio da kupovina jednog ovakvog auta ne ide bas lako i da treba i vremena i para dok se ne naidje na dobar primjerak. Posto se potraga nastavlja, odlucih postaviti ovdje par opcija koje uzimam u razmatranje u nadi da bi mi mogli pomoci i olaksati potragu ili izbor, ili me bar sprijeciti da idem uopste gledati neki od tih auta te da tako sebi ustedim i vrijeme i novac.

 

Dakle, iz Bosne sam i tu trazim auta jer mi se neda peglati oko uvoza auta tako male vrijednosti. Sljedeci vikend idem da pogledam ova 3 punta :

 

zz940.jpg

znam da se vjerovatno iz slika ne moze puno vidjeti ali opet je vazno ko gleda i kojim ocima. U ovog mi boja nekako cudna, kao da je lakiran naknadno, a mozda i grijesim. Prodavac je spreman i spustiti cijenu za nekih 300-400 km tj. oko 200 eura.

 

 
zz941.jpg

ovaj je meni na prvi pogled vise ok al hajd ga znaj. Primjetio sam jedino ovo sjedalo od vozaca da se "nakrivilo" sto ukazuje da ga je vozio neki grdosija.

 

zz942.jpg

i ovaj zadnji djeluje najbolji na prvi pogled, uvezen iz svice (po izjavi prodavca) a cuo sam da su auta iz svice uglavnom jako dobra, ocuvana. Izasao bi vjerovatno i najskuplje ali nije to veliki trosak da ne bih mogao podnijeti.

 

U opciji mi je i ova Lancia:

 

zz943.jpg

http://www.olx.ba/artikal/12971817/lancia-y-16-v/ 

Naime, u proslu subotu sam u Zenici gledao jednu ovakvu Lanciu i zaista mi je jako lijepo legal sto se tice unutrasnjosti, udobna, hajd da kazem i komforna ali je bio krs, udarena i farbana, zadnji tocak kriv, kocnice uzas, prednje dvije gume obavezno mijenjati, pukao hladnjak, voda pomalo curi. Minus Lanciji su 2 vrata ali evo, i dalje je u opciji jer je super auto. Tu je i naravno rizik kod havarijskih kvarova koji bi izasli jako skupi u odnosu na Punta.

 

I treca opcija, jos nisam nista konkretno gledao ali razmisljam i o Bravu. O njima znam najmanje, koliko sam iz guglanja iskopo Bravo 1.2 16V je isto pristojna opcija, malo veca potrosnja ali opet itekako podnosljiva, ovisno kako se vozi. Cijenom ih ima i povoljnijih od Punta, JTD je skup a i tesko je naci ih u dobrom stanju, 1.6 16V sa plinom isto tako teze pronaci.

 

Malo sam razmatrao i alfu 145/6 ali sam odustao ipak. Mozda me neko pokusa nagovoriti opet. Sorry na djelomicnom off-topicu. Unaprijed hvala na pomoci.

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam sve sa oglasa koje si ostavio, nisam ništa ni posebno dobro ni posebno loše video na njima. Mora auto ipak da se pogleda uživo.

Onaj sa prvog oglasa faktički kao i da nema slike, sve ukrivo, premalo, kao da ga nije briga ništa.

Ako je i farban auto ne treba da te to automatski odbije. Teeeeško ćeš pronaći auto koji za 10, 12 ili koliko već godina upotrebe nije imao farbanje tu i tamo. Važno je da nije bio odvaljen, da nisu od 3 pravljena jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle onoga belog što sam zaobišao,pao je ovaj puntić classic 2009god.1.2 8v benzin sa predjenih 153.000km

5dbf5a8a152a758dbcb28c239663ef7a.jpg

3b1bb16fb0721c71b00ccd78ffd92ea5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, 

 

Želim da kupim punta i imam dilemu koji od sledeća dva odabrati:

  1. 15 000, 2011, Dynamic AC (klima, el podizači) farba je oštećena od obijanja kod brave vozačevih vrata (naprslina 2 mm), zadnjih 10 hiljada km nije radjen nikakav servis. Par ulubljenja od grada. Nema CD player (treba kupiti), slomljena antena na krovu.
     
  2. 30 000, 2011, Emotion ABS (klima, el podizači, ABS, deljiva klupa, nasloni za glavu na zadnjoj klupi, svetla za maglu),redovan servis u ovlašćenom servisu, jedna ogrebotina, 5 cm duga, bez drugih oštećenja, ima radio. 4 zimske gume idu uz njega. 

Cena je ista za oba. Koji biste vi odabrali? Imam u ponudi i jednu fiestu, 120 000, 2007, full oprema održavana redovno, od prijatelja. Cena nešto niža u odnosu na puntiće. Da li je možda to bolje od svega?

Hvala na odgovoru, unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces licno i pristrasno misljenje nekoga ko voli Italijanska vozila, kakav crni Ford (sa ovim se Totti nikada nece sloziti i udarice po Report-u, direktoru da me prijavi).

 

Usput Fiat Punto je jeftiniji za odrzavanje, koliko vidim i oba su novija od pomenute Fieste.

 

Inace kupuje se primerak koji je u boljem stanju.

 

Daj neke slike ili link ka oglasu-ima, pa ce ti mozda neko malo vise pomoci.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se stanja tiče, oba na slikama izgledaju kao nova, tek kada sam otišao da vidim, Punto broj 1 je imao ulubljenja od grada i naprslinu farbe od 2 milimetra kod brave, zbog obijanja. Drugi nema većih oštećenja.

U svakom slučaju, hvala vam na odgovorima, ako neko još želi da iznese svoje mišljenje, slobodno, taman da totalno prevagnem na jednu stranu :)

 

Zaboravio sam da napomenem, da Punto br 1, imao je problem sa lambda sondom, tačnije, bila je zaprljana, pa je neki prijatelj vlasnika, koji drži neki servis, samo očistio sondu i sijalica za labda sondu na instrument tabli se ugasila. Vlasnik Punta br. 2, sa više opreme, tvrdi da osim redovnog servisa, nema nikakvih problema.

 

Inače, oba Punta su Classic, 1.2 8v.

 

Dodatno pitanje je: Da li se uopšte Punto Classic pravio 2011-to godine, ili je to iz nekih rezervi? I gde se sklapao, Srbija ili negde drugde? Ako neko zna, super.

 

Hvala još jednom.

Edited by Miljankg90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...