Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Pa tako nekako, drugar je pričao sa likom, ne razume se baš u automobile mnogo, kao rekao mu je lik da kao vlaži oko ibera, kao to je tako na svakom Sportingu, pa sad pošto nisam upućen u to, bolje da pitam, nego da se zaleti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je negde između, generalno imaju problem sa tim crevom od ibera koje se zameni i opet puca,i kod mene je bilo pokidano na sredini kad sam kupio auto, malo je vlažilo ali sam ga rešio i sad je ok, skineš crevo vidiš ne bi tu smelo ništa posebno da se dešava, duva al ne izbacuje ulje kad dodaš gas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako treba neko crevo tu sam da pomognem jer radim u firmi koja se bavi prodajom svih vrsta creva.Izvinjavam se ako sam malo poremetio temu.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kažem, meni se Idea i Punto sa 198 hiljada najviše dopadaju.
Srećno ti bilo u potrazi!

Grandea bih zaobišao, mnogo je to niska cena ja mislim. Ali pogledaj, kad si već krenuo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je da drugi i treci deluju da su u skladu sa cenom i stanjem vozila

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas kupljen ovaj treci po redu, sa felnicama, obojica ste lepo procenili,

iduce nedelje kad dobije tablice i uslikam ide predstavljanje

 

ako nekoga zanima grande, idea i teget punto tu sam, ostale nisam isao da gledam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Puntić je obećavao.
Ajd nek je sa srećom!  :cheers:


EDIT:
Daj neku reč o Grandeu, da vide ljudi. Cenim da je preniska cena za to godište tako da mu nešto verovatno fali?  :question:

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

otprilike sve mu fali, pogreban dobrano, nekih nema na slikama

unutra prljav bas, sedista neka kaki boja u kombinaciji sa raznoraznim flekama

plastike onako fino uglacane, verovatno ima malu kilometrazu

trenutno je kod majstora menja amortizere

motor manje vise, vecina ih lepo radi a tako i ovaj, ne trese nesto puno i pali na 2 okretaja, ne dimi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treci i jeste najlepsi ako cemo iskreno. :) Pogodio si i sa bojom i sa izgledom, extra deluje sa felnama i nadam se da ce te sluziti dobro i dugo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju ces ti da ga vozis 80% ukupne kilometraze godisnje. :D Aj da ne offujemo, cim se prolepsa vreme slikaj ga i javljaj utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih za savet oko kupovine Punta 1,2 sa automatskim menjacem. Posto nam je potreban manji kucni auto obavezno sa automatskim menjacem Punto mi se cini kao najbolja solucija. Interesuje me sve sto bi ste mogli da me posavetujete i predlozite u vezi ovog modela i naravno kako se pokazao automatski menjac. Pre par godina porodicni auto je bia Alfica 156 Selespeed koja je uzeta sa nesto manje od 100,000km pravih i nismo imali nikakvih problema. Zasto govorim u mnozini i zasto manji auto pa jednostavno iz razloga jer je i supruga pocela da vozi  :whistle:  :wacko:  .

Hvala unapred

 

oglas koji mi je zapao za oko

 

zzs6.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5953803/fiat-punto-12-aut-svajcarska

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na trudu ali ovde u postovima na koje si me ti uputio.

 

Prva dva posta pricaju o drugoj vrsi menjaca od onog koji mene interesuje

Treci post jeste onaj koji treba i jesam procitao ALI u njemu nema ni jede reci o karakterristikama i ponasanju menjaca. Vise se prica o auspuhu,stopaljkama itd nego o onome sto mene trenutno interesuje radi kupovine.

Ako ima (ja ne mogu da nadjem) ovde na forumu objasnjeno nesto vise ja bih bio zahvalan da me tamo uputite ii ostavite ink.

Hvaa

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao prilike da rasturim Punto2 Sporting automatik,menjac ti je Japanski,ima 6 brzina a ima i novija verzija 2002-3 sa 7 brzina,vuce lepo u d modu a imas opciju i da sam menjas brzine gore-dole,ima blokadu na 6000rpm i u D modu kad se razvlaci menja na 4000rpm.Trebas obratiti paznju kad ga kupujes,povedi nekog ko se razume u automatike,kad mu nesto strada nece lepo da vuce ili nece da krene dok se ne zagreje,tu im ode ili pumpa za ulje ili neki ventil unutar menjaca!Ima jednu sajlu za menjanje brzina,oznaka menjaca je CO75!Srecno u kupovini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo što je po meni ovo dosta skupo za 2002. godište. Za ove pare može se naći neki Stilo sa istim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko je stvarno TA kilometraža, što ne možeš da budeš siguran, onda i nije tako skupo realno. :) Ako su taj motor i menjač izvrteli 150k, onda je verovatno još uvek dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6250079/fiat-punto-sporting

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6020848/fiat-punto-sporting-12-16

 

Ova dva auta me interesuju, ima tko kakva saznanja o njima, da ih je gledao ili je voljan da ih pogleda? Nisam baš blizu, a imam posla... da ne ganjam za Novi Sad bezveze na kraju krajeva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turi print screenove, mora tako po pravilima.  :cheers: 
Nađi malo kako se stavljaju, ima na početnoj strani foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turi print screenove, mora tako po pravilima.  :cheers: 

Nađi malo kako se stavljaju, ima na početnoj strani foruma.

 

Zaboravih. :thumbdown:

 

Punto_1.jpg

 

Punto_2.jpg

Edited by rocker87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba deluju ok, ovaj drugi ima malo ulubljena vozaceva vrata. Ako budes isao da ih gledas pazi na menjac jebeni su ti sa 6 brzina. CD sarzer je u vecini slucajeva baguje. Proveri cep za sipanje ulja ako ima nesto belo bezi od tog auta. Proveri i vezni lim i hladnjak posto spolja moze da deluje da nije cukan a da ispod bude vezni lim u hladnjaku. I iskreno preporucio bi ti da gledas sa plinom jer nisu bas najstedljiviji 16v modeli.

Edited by Uros1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...