Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Jedno mozda glupo pitanje, da lise razlikuje zup. letva u dimenziji od trovratnog stila i petovratnog sobzirom da je trovratni siri od petovratnog za mislim pet centimetra. Pitam zato sto sam utvrdio da i meni famozna caura ima lufta i lupka na neravninama, a nasao sam dobru polovnu od petovratnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Popravku letve na stilu mozete kvaliteno odraditi i u Beogradu.Ja sam na svom stilu odradio kompletnu sa zamenom teflon caure (koju su na moje oci napravili u servisu na strugu tacno po dimenzijama letve). Sevis se nalazi u mirjevu.Imam br tel. ako nekome treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, nisam znao da je takva mogucnost dozvoljena bez naplate.

Tel. 060/0257-217

Momak se zove Srdjan (prvi Abarth servis u ex yu u Mirjevu)i iz iskustva tvrdim da je mag za trapove!

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pre nego se definitivno uputin ka Subotici ( cim legnu neke parice)....ima li neko mozda koje negativno iskustvo sa reparacijom letve? Nameravam da repariram originalnu...posto je ova iz Kit komerca...izdahnula posle par hiljada...a oni bezobrazno ne priznaju garanciju...pa posta sam vec pukao pare...ne bih opet da se zezam...ako treba uzecu original novu i resicu to za 100k km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tople preporuke..samo da ne zaboravim da u ovu cenu nije uracunata optika..to je jos 1000 dinara..a dok majstor ne zavrsi posao obidjete malo Suboticu,Palic je blizu.. :scooter:Etibore..zar je toliko proslo vec godina od kad se nismo videli?? :unworthy::clap:

Edited by despot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i covek u ju biznis centru tzv crvenkapa kod kineske ambasade na nbgd koji radi remont letvi....obicne su 80 e hidro su 120-130e ...

ja saradjujem sa njim vec dve god i nisam imao nekih zamerki ...cak na pezoima kad zardja letva on je stanji na strugu malo uradi novu cauru i pesma .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vec bio resio i nameracio se na put u suboticu, medjutim prosle nedelje sam slucajno zavrsio posao...stavio sam originalnu letvu sa stila koji je provereno presao 35.000, uzeo sam je za 60e i zamenio,sada je druga prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu, od danas sam i ja clan ovog drustva , a od pre 2 meseca i vlasnik Stila. Procitao sam temu, nervira me lupkanje one caure pa je plamniram menjati. Pitanje je:

Da li znate nekog ko radi reparaciju negde u unutrasnjosti tipa Čačak, Kragujevac i slicno? Da li je neko radio kod gorepomenutog srdjana sa Mirijeva i kakvi su utisci? opet Bg mi je i blizu u odnosu na suboticu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam kod Srdjana u Mirijevu, cena je 12 000 dinara, u nju je uracunata demontaza/montaza, izrada caure od teflona i centriranje trapa.. Presao sam oko 500 km i nema apsolutno nikakvih problema, ne lupka vise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Otisao mi je desni kraj letve volana na Stilu 1.9 JTD, pa me interesuje jel treba da se menja u kompletu odmah i levi ili se menja samo onaj koji je loš u ovom slučaju desni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li ima negdje da se kupi čaura (piksna) za letvu od stila, ili ako je neko pravio da li može da mi pošalje crtež po kojem se može napraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da u Trsteniku ima majstor koji reparita letve, pa ako neko zna zamolio bih da napise broj telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo nadam se da če neko moći da mi pomogne oko mog problema :wallbash: Stila sam skoro uzeo tako da se baš loše razumem u njega. Primetio sam odmah da oseća dosta rupe na putu i to je nastavilo da se pojačava i sada se baš čuje i najmanja neravnina. Kada ga izozim iz dvorišta preko "stepenika" koji ima 3-4cm visine čuje se kao da mu se otkida prednji deo. Večeras je i servo počeo da krcka pri motanju jako primetno. Šta da očekujem? :wacko:

E, da, sam auto ne pokazuje nikakvu grešku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probleme na trapu nije teško ustanoviti. Idi kod majstora, ali ne onog koji ti je održavao i Yuga i Opela i sve što mu je tvoj ćale dovozio. ;)

Stabilizatori, ramena, šolje amortizera, luft u letvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je rešen, stabilizatori su bili užasni :laughing: Posle ovog uopšte ne oseća rupe i osećaj je kao da vozim duplo bolja kola. Dok nisam stabilizatore sredio bukvalno sam se plašio da pređem negde tramvajske šine jer je i najmanja neravnina izazivala užasno neprijatan osećaj. Sad je sve ok i zaista uživam u Stilu :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...