Jump to content
FAS Goran
Guest 10660

Fiat Marea - problem sa brisačima

Recommended Posts

Samo neki kontakt zeza ili osigurac i vrti non stop, imao i ja tu muku kad se osiguracka kutija nakvasila...

ma probao sam sve... osiguraci su osuseni kao i svi dzekovi, kao da je negde spoj. Na kraju sam skinuo dzek sa motora da ne vrte do sutra... a sutra neka mi je Bog u pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađi relej od osigurača! On je problem 99% jer osigurač samo pušta struju do njega a od njega ide na motorče. Otvori ga i osuši, eventualno odvoj platine i prođi ih sa nekom ultra finom šmirglom jer su se zavarile verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari,imam problem sa brisacima na fiat marei kada povucem rucicu na gore rade dok je drzim prva i druga brzina ne rade a treca tj najbrza radi,sta bi mogao biti problem hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre rekao da je problem u samoj ručici. Ima ljudi koji to remontuju, a može se naći i polovna. Ali dobro, nije zgoreg pogledati ni da li je motorić potopljen.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni mašala 2 puta crkao relej. Prvi put sam skidao sneg brisačima. Sa yugom sam to mogao pa rekoh šta ce ten marea da očisti. Kad ono cvrc. Utešilo me da sam kod majstora bio 6 to jutro sa tim kvarom.

Kaže čovek uvek kad padne prvi sneg kod mene gužva za brissče. Ovih 5 žena da razumem ali ti muško pa tako. Ubio me blam

Drugi put me prevario neki nevidljivi mraz. Bilo mi mrsko kad sam seo izlaziti. 

Opet relej 20 evra. 

Od tada kad okačim zimske gume pre otključavanja vrata prvo rukom dižem brisače. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brisaci prednje sofersajbne ne rade u svim pollozajima. Samo rade uvelikim brzinama (krajnji polozaj gore i krajnji dole) U polozaju sa tajmerom i sa prskalicom ne rade. Kada se odvoje od sofersajbne rade svi polozaji sem sa prskalicom. Sta je u pitanju?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako rade odvojeni od sofersajbne  onda je u pitanju mehanicki problem ,da je problem elektrika nebi ni onda radili,  verovatno istroseni lezaj  ,dal se cuje ista kad upalis brisace 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, tacija said:

Brisaci prednje sofersajbne ne rade u svim pollozajima.

On 12/25/2008 at 2:56 PM, Guest 6993 said:

U zavisnosti od potrebne brzine, polugom prekidaca se ukljucuju razlicite kombinacije namotaja u elektromotoru, tako da moze da bude...namotaji za male brzine.

 

@tacija

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...