Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Bravo/a, Marea - ugradnja xenona / problem sa xenonima

Recommended Posts

napisao sam cista laz barem za bravo. Jer kad sam ja stavljao je i moj drugar na bmw 318 isto 8000k i kod njega se perfektno vidi zbog farova jer su okrugli i veci a na bravo su kockasti i nikakvi. I nije neki fuserajski set ugradjen nego bear 90e i stelovani farovi ali se ne vidi! A kasnije sam dobio 5000 k i opet se ne vidi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sam ti odgovorio za Bravo. Prelistaj malo forum pa vidi koliko zadovoljnih korisnika xenona ima na bravu. Jesu veoma su losi farovi, verovatno zato sto su mali i nije razlika kao kada se stavi xenon kod nekog ko ima velike i dobre farove ili dobre fabricke projektore, ali se makar 5x bolje vidi nego sa ijednom halogenom sijalicom, a probao sam ih stvarno mnogo. Sobzirom da bravo ima rebrasta stakla na faru njemu i 4300k deluje plavkasto a ne skroz belo, mogu samo misliti na sta lice ti od 8000k. Uporedi ti te tvoje farove sa jos nekim ko vozi brava/bravu, mozda su tvoji bas losi pa zato imas takav osecaj. Ja kad sam sebi ubacio nisam mogao da verujem da su to isti farovi tj isti auto, i ne bi sada bez xenona vozio nema sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima zadovoljnih zato sto niko nije uporedio isti set na drugom automobililu da vidi kako radi. Nego odmah svi jaoo kako je bolje! Tako sam i ja reagovao u pocwtku pa kad sam seo kod drugara da vidim kako njegova rade shvatio sam kako i meni treba da rade xenoni. I to sto pricate da dalje bacaju i to,mozda za nekih 5,6metara. RAzlike ima ali je neosetna zato sto farovi su nikakvi i ne moze niko da me ubedi u suprotno. Ajde da sam imao samo 8000k ali i na 5000k je ista prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao xenone na bravi 8000k dok nisu otisle sijalice i to 10 dana pre isteka garancije. Pa su mi nove radile jos mesec dana i crkose! Pa vi vidite sta se prodaje u ovoj zemlji. A sto se vidljivosti tice xenoni su cista laz barem za bravo jer je isto kao i sa sijalicama od 300 dinara iz ap sporta,a za sve to su krivi farovi!!Zato ne bacajte pare na xenone moj savet.

Ti ovde rece da su ksenoni losi i da crkavaju, i da su sijalice od 300 dinara iste kao xenoni, Kako se vidi se uporedjuje na istom autu sa i bez xenona, a ne kako svetli u tvojim farovima i nekim drugog modela ili proizvodjacima, onoliko koliko je neko dobio na tom bmw u odnosu kako mu je svetlelo sa H sijalicama, toliko si i ti dobio u odnosu kako ti je svetlelo sa H sijalicama. Uostalom ako tebi ne odgovaraju xenoni nemoj ih koristiti, ali je bzv da pricas kako je to laz ili ne vidi se nista a nije tako, uostalom prvo napises da je isto kao i sa sijalicam od 300 dinara a posle mozda bacaju 5-6 metara vise, a tih par metara je dovoljno zato sto svetla ni ne trebaju da bacaju kao duga nego sa xenonima dobijes gustinu svetlosnog snopa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio si xenone i sad vidis bolje samo sto je belo a nije zuto a isti je snop svetla isto sve ! Zato lepo neka vam majstori uzimaju pare...

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoje xenone platio 60 e sa sve ugradnjom.

Marka je bear, iste takve sam mogao da kupim za 50 evra. tako da tih 10 evra koliko ispada ugradnje uopste nije bacanje para, jer da sam kod majstora i obicne sijalice menjao u paru, skoro bi me toliko kostalo. A svi znamo da stilo nije bas pristupacan i obozavan za zamenu sijalica i ugradnju xenona.

A sto se tice zablude, upravu si, ja sam bas bio u zabludi da sam izgubio duga svetla. Kad sam stavio 4300k i snop mi ostao na mestu gde su mi bile halogene, xenoni na oborenim su bili jaci i dalji nego duga svetla. Tako da sam morao da spustim snop, za dobrih 20-30 metara mozda i vise, da ne bi smetao drugima i da bi mi duga opet nesto znacila. Tako da, tesko da se to moze nazvati zabludom. Nemam razloga da se hvalim, ali moji farovi su bili toliko dobri da sam u istom polozaju snopa (sociva) sa xenonom dobio svetlosni snop duzi za 30-ak metara, a o gustini svetlosti da i ne govorim i o tome koliko je lakse sada voziti nocu, koliko manje zamaraju nocni uslovi voznje itd. Eto, ovo je samo moje iskustvo sa xenonima. A Inace kupio sam Bear 4300k, sa AC balastima i narano imam garanciju od godinu dana, a sad dal su iz Rumunije, Bugarske, Albanije ili Kine... Bas me briga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam svoje Kineske xenone placao po 30 e i ugradio ih sam. Ugradio sam i na duga i na kratka i vec 8 meseci ih vozim bez ikakvih problema.

Sasvim je normalno da ce posle nekog vremena eksploatacije doci do toga da se zameni sijalica ili balast ali to je za mene potpuno normalna stvar.

Ja na svom Bravu imam Mareine farove i kad se socivo za kratka svetla zaprlja ili nagori i pocne da zuti sa obicnim sijalicama ne vidi se potpuno nista.

Svako ima pravo na svoje misljenje, Moj Bravo i ja smo progledali sa xenonima i mislim da su xenoni prava stvar. Toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terza gde si ugradjivao xenone ako nije tajna. Skoro sam uzeo nekog punta 02 god i svetla su mu ocajna pa bih stavio xenonke. Vidim da prodaju na netu H7 komplete za oko 30 evrica ali ko zna kakav je kvalitet.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim Forumasima.

Nov sam clan na forumu i ponosan vlasnik Bravo automobila od pre 3dana  :-)  nadam da nisam promasio kategoriju oko ovog pitanja.

 

A treba mi pomoc i par saveta oko ugradnje Xenon svetla u Bravo 2001god  -

 

xenone ugradjujem za kratko kao i za dugo svetlo.

 

1 - da li se dodaju Releji - zbog palice svetla -  kada se na ovo vozilo ugradjuju Xenoni?

2 - kako se montiraju u farove - naime da li se ona siva plastika sa zadnje strane fara na kojoj pise Valeo - Busi da bi se kablovi spojili na sijalicu, ili se onaj fabricki utikac za svela na faru izvadi pa se tuda provlace kablovi made koliko vidim tu nema mesta da prodje konektor xenon sijalice pa bi far morao da se rastura da bi provukao tuda kablove?

 

Za kratko bi jos mozda i moglo da se provuce ali za dugacko nema sanse?

 

Pa, moze li molim vas neka pomoc kako je to ugradjeno u servisu ili kako je neko ugradio

ako nije problem zamolio bih vas za bar jednu sliku da mogu tacno da vidim 

 

Pozdrav SVIMA I HVALA

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo prijateljski savet  ako nemas projektore u farovima ne bacaj pare na xenone,snop ce ti se suvise rasipati i smetaces drugim ucesnicima u saobracaju.Nikakvi releji ti nisu potrebeni sto se tice busenja plastike nemoze da se izbegne ako hoces da ugradis to kako treba , namontiras sijalicu pa izbacis kablove od sijalice napolje prema balastu i naravno izbegavaj sve preko 5000K jer ces onda plavcima upadati u oci i imaces bespotrebne probleme .

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo prijateljski savet  ako nemas projektore u farovima ne bacaj pare na xenone,snop ce ti se suvise rasipati i smetaces drugim ucesnicima u saobracaju.Nikakvi releji ti nisu potrebeni sto se tice busenja plastike nemoze da se izbegne ako hoces da ugradis to kako treba , namontiras sijalicu pa izbacis kablove od sijalice napolje prema balastu i naravno izbegavaj sve preko 5000K jer ces onda plavcima upadati u oci i imaces bespotrebne probleme .

 

 

Hvala Covek ta informacija mi je bila potrebna - inace donosim i prodajem xenone vec cirka 6-7god tako da oko toga znam dosta kao i oko Kelvina boja preko 5000k necu ni da idem niti sam u bilo koje moje vozilo ugradio

 

nego me je samo zanimalo da li moze nekako da se izbegne busenje plastike - a opet da bude jednostavno za vadjenje ako se nesto desi sa sijalicom. 

 

 

inace uzeo sam farove sa Socivom tako da za kratko nema frke a narucio sam i Sociva od 3"  pa cu da menjam i dugacko u socivo i stavim Brze xenone za dugacko

 

 

Hvala jos jednom na informaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam unistio par farova pokusavajuci sta ti pokusavas ;) rezultat je bio katastrofalan pa sam za sad odustao od toga za sad sad ;) svakako javi rezultate 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam unistio par farova pokusavajuci sta ti pokusavas ;) rezultat je bio katastrofalan pa sam za sad odustao od toga za sad sad ;) svakako javi rezultate 

 

Uh...to nije ni lepo a ni jeftino... moze li info u cemu je bio problem na PP da ne napravim istu grsku.

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

em ruzno izpalo a snop neupotrebljiv vise stete nego  koristi  omasio sam poziciju i ugao i eto  belaja,vise necu da se pravim pametan pokusao vidim ne znam ;) kad nadjem nekog ko je majstor za to platim i to je to 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenone sam resio tako sto sam na Bravo stavio Mareine farove sa socivima, posto su sociva bila u losem stanju, a ostatak fara (staklo, dugo svetlo, plastika, motorici) u odlicnom stanju, ugradio nova sociva sa bi xenonom, i xenon sijalicom 4300k. dDugacko svetlo sam ostavio standardno, ostavio osram silverlight, a bi xenon ostavio iskljucen. Vozio sam na stelovanje farova, na tehnickom namestili sve ali sam i dalje vozilima u susret smetao pa sam jos malo oborio svetla. Preporodio sam se, ceo put osvetljen za 5+ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sledeci problem pa bih voleo da mi neko pomogne da ga resim.

Naime skoro sam ugradio xenone u fiat mareu farovi sa socivima i sve radi kako treba sem jedne stvari. Kad upalim svetla ili ti ksenone resetuje mi se dnevna kilometraza.

 

Sa obicnim halogenim sijalicama se to nije desavalo. Prvo sam koristio neki jeftin kineski komplet i mislio sam da je do toga problem, zamenim ceo set za kvalitetniji borsee kompletom koji inace svima toplo preporucujem posto dobro radi i ne trepere sijalice. Balasti su slim varijanta kvalitetne sijalice i sto je vrlo bitno cena je 30e sa garancijom od godinu dana sto je sjajno morate priznati. Ako je neko zainteresovan rado cu mu proslediti kontakt za kupovinu istog.

Elem da se vratim na problem. I dalje se desava ista stvar skoro svaki put kad upalim svetla resetuje se kilometraza. Sve je dobro spojeno napon kao i akumulator je dobar, punjenje je dobro i vise sam sludjen sta bi mogao biti problem. Malo sam cackao i dosao do zakljucka da mi problem pravi desni far. Kada ga raskacim i upalim xenone sve je ok. Isto tako kad raskacim dugo svetlo u tom faru (plus i masu sa sijalice) nema problema. 

 

Nisam duduk posto se bavim servisom racunara i raznoraznim popravkama istih tako da mi je materija poznata ali ne znam a ujedno i trazim savet nekog iskusnijeg da mi kaze sta da preduzmem i odakle da krenem. Problem je evidentno negde u nekom spoju, konektoru, masi ili sta vec drugo? Pre nego sto poludim ikrenem da cupam sve napolje dobro bi doso neki savet odakle poci u resavanju ovog problemcica..

Inace ne prijavljuje mi nikakvu gresku na tabli.

Ako je neko imao slican problem ili iskustvo voleo bih da ga podeli samnom i sa slicnima koji imaju taj problem.

 

Unapred zahvalan na pomoci.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam za slucajeve da xenoni prave kojekakve smetnje i instalaciji auta zbog njihovog principa rada seckanja jednosmernog napona 12v da bi se dobio veci napon posle transformatora koji ide na sijalicu.

Pokusaj prvo da spojis balaste direktno na akumulator pa vidi sta se desava a mozes probati staviti elektrolitske kondenzatore od par hiljada mikrofarada na napajanje xenona,sto blize balastu pa vidi hoce li to pomoci mozda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze probao sam tri kompleta xenona i sa svima je isti problem na desnom faru, menjao sam balaste sa levog znaci od tri kompleta xenona sest balasta se isto ponasa. Xenoni rade normalno bez smetnji, cak mi je sad na ovom kompletu i ponistavaci gresaka takozvani HID Load Resistors ali je problem i dalje tu. Paljenje svetala ponistava dnevnu kilometrazu i to mi nije jasno. Znaci problem je u desnom faru ili negde u instalaciji desnog fara ali gde ne znam i to pocinje opasno da me nervira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki postupak ukratko?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines far,otkacis zice sto vode do sijalice,izvadis sijalicu,stavis xenon sijalicu, te iste zice spojis na xenonske sijalice i to je to. Balaste sklonis negde  da zastitis od vode (ja sam ih stavio u krilo) i obavezno izolir trakom oblepi spojeve da ne napravis neki kratak spoj pa ti crkne balast/xenon i osigurac u autu. Ako se ne snadjes javi pa mogu da slikam postupak,ja sam ih sam ugradjivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne javlja se da lije rešio problem. Ja bih inače pogledao i tablu s osiguračima, pošto je osigurač za instrument tablu pored onog za svetla, bar je kod mene tako. Resetovanje dnevne kilometraže znači da tabla bar na delić sekunde izgubi struju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima treba mi mala pomoc u vezi xenona hocu da stavim xenone 6000k na brava 1996 god sa farovima od fiat marea imam komplet H1 za oborena ali ne znam gde treba da povezem dve zice crvena i crna za ostale znam kako ide sve vecinom idu u balast a jedna za sijalicu da li neko moze samo da mi kaze gde treba da povezem crnu i crvenu tj plus i minus 12v ako sam dobro razumeo u upustvu i ako mi uspe pokusacu isto to da uradim i na stilu ali bice sigurno teze 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crna i crvena idu u konektor koji se kaci na normalnu sijalicu, tj na kabal koji napaja normalnu sijalicu. One na krajevima imaju "muski" prikljucak i idu u "zenski". Crvenu na plus a crnu na minus.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slikao sam kako izgleda far sa obicnom sijalicom i zato sam pitao jer me buni gde da povezem crnu i crvenu 

 

cxcb15095.jpg

 

Hvala Branko :)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na one dve zice od xenona, na koje dolazi napajanje, onda na crvenu vezes ovu belu, a na crnu ovu crnu sto je nakacena na leziste sijalice. Znaci samo je svuces sa tog lezista i u nju ubodes ovu od xenona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...