Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Jelena tesko da mozes sama nesto toliko uspesno da uradis, iz tvog posta vidim da ti je potrebno profesionalno poliranje( oko 50e kosta). Probaj neku pastu da kupis po prodavnicama 500-600din pa probaj sa drugom nesto, bice bolje sigurno. Ili da sarmiras nekog ko to radi profesionalno ;) Nisam jos kupio masinu, uradio bih ti za dz. na obostrani rizik :D

hvala na savetu :) mada je nitro razredjivac dosta odradio (sto je po svemu sudeći bio zajeb ali šta je tu je)..još malo čišćenja pa jedno dobro poliranje i biće bolje, nadam se

a od šarmiranja nema ništa ...

draža mi je ova varijanta kada se skupe 3 drugara (sva trojica teške neznalice po ovom pitanju hahaha) pa krenu da trljaju ,čiste i smišljaju :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban mi je savet,FIAT stilo po haubi su se pojavili neki tragovi kao da je neka reklama bila tu zalepljena i lose skinuta,ali nije jednostavno nesto sa farbom nije baš ok,kada ga rucno izpoliram nekom jeftinom polir pastom skoro i da se ne vidi,dakle pomaze,ali i kratkog je veka.

Da li neko radi profesionalno poliranje i kome da se obratim(za područije Bg),koju mi pastu savetujete da koristim i kako...hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde slikaj to pa okaci, ako ti nije tesko, posto nisam najbolje razumeo problem.

Jel razlika povrsine, kao da je ispod nalepnice koja je bila drugacija farba?

To kada se skinu nalepnice uvek ostane, posto su delovi koji nisu bili prelepljeni vremenom pretrpeli gomilu sitnih ogrebotina, a ispod nalepnice ih obicno nema, jer je taj deo farbe zasticen samom nalepnicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam situaciju pre neki dan da mi je drugar uspeo fino udesiti auto. Ni manje ni više, nego tako što je bio naslonjen na vrata, a na farmerkama je imao neko čudo, po svemu sudeći oštro ko igla. Kad sam video zamalo se nisam šlogirao, celom dužinom zadnjih vrata i dalje ka zadnjem štop svetlu kao da je neko dete švrljalo iglom.

Sutradan onako iz očaja kupio neku polir pastu, proizvođač ''MOTIP'', valjda neki holandski, flašu sam platio oko 850 kinti. Stavio na vatu i polako uzeo da trljam kako uputstvo kaže, i slobodno mogu reći da sam oduševljen kako je dobro pokrilo ogrebotine, skoro da se uopšte ništa ne vidi. Jedino ako je baš na suncu i ako se baš oštro oko zagleda može primetiti neke minimalne tragove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobar drugar. Što mrzim kad sedaju po krilima, haubi i slično. :rtfm::popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet za reparaciju onog FIAT znaka na 5. vratima isto tako i onog JTD posto je plava boja izbledela a siva slova vise nisu siva .. Da li se to radi nekim lakom pa rucno polako ili pomocu nekih sablona pa sprejom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto je sjajno-niklovano na tim elementima se da ispolirati u kućnoj varijanti uz pomoć malo koka kole i alu folije.

Sipas koka kolu u neku ciniju ~0.5l je sasvim dovoljno cak i previse

Uzmes komad alu folije, kuhinjske, otcepis 30-50cm videces i sam kako ti je lakse, fora je da je zgužvaš onako kao papir (ne da je presujes pa ostane kamen neko onako :) )kako bi folija pokupila koka kolu.

I onda trljas

Ako imas uslova tj vecu posudu i vise koka kole, lakse je delove koje poliras drzati u tecnosti i trljati folijom. Izgleda sasavo ali verujmi bices iznenadjen rezultatima!

Za taj plavi centar nemam resenja-cuo sam da je najlakse kupiti stiker takav ili abart , zalepis i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha.. Interesantno! .. Zanima me samo da li takav postupak nece ostetiti plavu pozadinu FIAT logoa i JTD znaka ili to samo utice na niklovana slova ?

Inace ja sam imao u planu neko premazivanje lakom slicne boje, po mogucstvu iste, a i razmisljao sam o komplet zameni znakova kupovinom novih ali mislim da bi ostetio gepek prilikom uklanjanja...

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto je sjajno-niklovano na tim elementima se da ispolirati u kućnoj varijanti uz pomoć malo koka kole i alu folije.

Sipas koka kolu u neku ciniju ~0.5l je sasvim dovoljno cak i previse

Uzmes komad alu folije, kuhinjske, otcepis 30-50cm videces i sam kako ti je lakse, fora je da je zgužvaš onako kao papir (ne da je presujes pa ostane kamen neko onako :) )kako bi folija pokupila koka kolu.

I onda trljas

Ako imas uslova tj vecu posudu i vise koka kole, lakse je delove koje poliras drzati u tecnosti i trljati folijom. Izgleda sasavo ali verujmi bices iznenadjen rezultatima!

Za taj plavi centar nemam resenja-cuo sam da je najlakse kupiti stiker takav ili abart , zalepis i gotovo.

Jel mogu i felne ovako da se odrade? :) Ako mogu idem odmah po foliju i na trlljanje, nešto mi žao da dam 1000din za neki polir za felne, a mislim da bi im fino leglo jedno čišćenje.

@Dox kontaktiraj Petra(OpasniGusar) i naruči taj unutrašnji deo znaka, oko 150din izađe ili manje, a baš fino izgleda i nema šanse da se provali da nije original. Ako te ne mrzi, pogledaj moja kola kako sam stavljao te nalepnice unutar ratkapnica na felnama, baš je fino leglo, mnogo je bolje nego poliranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet za reparaciju onog FIAT znaka na 5. vratima isto tako i onog JTD

Debadge ;) . Takodje sam hteo samo da zamenim logo, na pamet mi nije padao debadge, mada sam ih gledao i na ulici i po netu. Ali tek kada sam krenuo sa skidanjem, video sam koliko isti auto uzivo izgleda jednostavnije i sire otpozadi, a tako je mali detalj u pitanju. Cisto moje iskustvo i ukus...

Ako se slucajno odlucis za to, jedino sto moze da ti napravi "problem" je ako se oznake dodatno i kace, zbog rupa na gepeku. Zato se raspitaj prvo. Ako se samo lepe, to se jednostavno skida (konac & medicinski benzin & eventualno blago poliranje, imas objasnjeno detaljno i ovde na forumu).

kontaktiraj Petra(OpasniGusar) i naruči taj unutrašnji deo znaka, oko 150din izađe ili manje

Za taj plavi centar nemam resenja-cuo sam da je najlakse kupiti stiker takav ili abart , zalepis i gotovo.

Ljudi, covek vozi Bravu, tako da pozadi ima onaj stariji F/I/A/T znak ;) (ako se odluci za novi znak ili stiker).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali meni ne treba onaj okrugl iznak sto ide na sredini pozadi nego onaj kao plocica sto pise FIAT plavo sivi, on ide levo, pa se plasim ako to uklonim zbog stavljanja novog da ne ostetim gepek nekako. Zato jurim soluciju poliranje/farbanje.

Kasnim sa odgovorom. Evo upravo gledam kako ide Debadge proces.

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve smo skapirali oko toga sta imas, napisao sam vec gore. Ako samo menjas znak sa novim, onda nemas brige. Generalno imas varijantu lepljenja, kacenja ili kombinacija oba. Raspitaj se samo kako je kod tebe, pa ces na osnovu toga zakljuciti kako ga skinuti. Pricam ti zato sto po otpadima mogu da se nadju ocuvani i to dzabe (bukvalno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde cu drugde da se raspitam nego ovde :laughing: .. Vi to valjda najbolje znate ako je neko nekad probao da skida taj stari FIAT znak kako se kaci.. Ili je za svaki auto razlicito, sto ne bih rekao. Sto se tice zamene ok samo treba naci to + Brava JTD . Kad bi neko imao dojavu gde to ima po KG-u bilo bi extra. .. MIslim da sam video negde taj stari znak u nekoj radnji ima da se kupi ali za "Brava" i "JTD" to nisam, mada ima da se kupe ona slova pa da se tako stavi ali original je original.

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod tog poliranja...

Posto mi je hauba matirala katastrofa rekoh ajd da pokusam da ju povratim.

I tako ja uzmem Axel Sargaso ili Sargasio kako god, i naspricam poprilicno po haubi.

Ostavim da odradi svoj poso pa da isperem. I ja isperem, hauba se cakli sve super, no kad se hauba osusila vidim ja fleke po haubi (izgleda da jede lak i boju)

Pa sam odma oprao auto samponom da vidim da li su samo fleke ili je stvarno boja stradala. Operem ja haubu ona se cakli ko nova ja taman dobro je spasao sam haubu, kad pocnem da susim haubu, fleke ostale.

Ja ocu da se obesim, nista sta je tu je osusim haubu pa rekoh da pokusam sa polir pastom da izvucem nekako to sto sam zas*ro. Uzimam Sonax Auto Politur za lak i polako pocinje agonija ruku.

Sto je najcrnje ovaj Sonax stvarno radi, kako sam polirao i okrenem krpicu bukvalno skida sloj laka-farbe i ostaje crveno na krpici, neke ogrebotine sam stopio(umanjio) tako da sam poprilicno zadovoljan, ali i dalje neke su fleke ostale (potrebna je masina da bi odradila pravi poso) Sve u svemu poliranje radi cak i rucno, malo sam vradio sjaj haubi ali nije to to, i dalje mora da se prefarba kao i ceo auto. :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je matirala farba na celim kolima, ne moras da ga farbas komplet, mozes da ga ispoliras.

To za Sargaso, nisi trebao, jak je mnogo.

Moze da se koristi na kolima za skidanje masnoce, ali ne da se ostavlja dugo i da se razblazi sa vodom obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam kupio F1 karnauba vax. Pa me zanima njegova primena! jel se nanosi na auto posle poliranja ili se njime polira?

cxca519.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vosak je samo za voskiranje tj nema abrazivna svojstva i nije za poliranje.

Glavna namena mu je zastita laka i poboljsanje sjaja auta,mozes ga nanositi posle pranja-pogledaj uputstvo kako,ili posle poliranja kao obaveznu zastitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze nijedan vosak da bude los, svaki radi posao, samo nemoj nesto mnogo da ocekujes. Dobices malo na sjaju i na zastiti samo moras celo popodne da trljas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neki kontakt ili web adresa hteo bih da Kupim dva tipa polir paste Farecla, onaj ekstra fini za finiš i onu malo grublju, primetio sam i to samo ja da hauba je nešto uprskivana i da se razlikuje lak boja ne, malo mi je reljefan sa ostalim delom haube pa da ujednačim?

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na parkingu mi je neki debil prosao kljucem po vozacevim vratima nije veliko ali preko polovine vrata i vidno je.Sa cime mogu to da resim a da nefarbam kompletna vrata.ima li neka polir pasta barem malo da smanji vidljivost toga pa dok se ne dodje do para a ofarbam ceo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces sam da radis odes do farbare i trazis neku normalnu pastu za normalne pare, ili odes do majstora pa vidis sa njim koliko ce zadovoljstvo da te kosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je probio lak i sastrugao do boje, ne pomaze nikakva polir pasta, ako je samo lak zagreban moze da se ispolira, ali ne verujem da bi moglo rucno ovim pastama od 500dindzi. Prosetaj do nekog profesionalca pa ga pitaj samo za tu liniju, mozda ti i nece uzeti vise od 500kinti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...