Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Stvar je sledeca.Auto mi je teget boje i krov ima dosta izbledelih fleka pa sam hteo da ga ispoliram.E sad gledao sam sta da kupim i ne znam da li je bolje da uzmem

Turtle Wax ili Color Back,znam da je ovaj color back takodje vosak samo me zanima da li je on bolji za ovo sto meni treba.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta god da uzmes i ti da radis neces se proslaviti na duze staze.

ako zelis to da odradis pogledaj na forumu ima par ljudi koji poliraju automobile 3M polir pastama

i smirglaju mrtvi sloj boje. Posle to lepo odrade sa polir mashinom i to ondak moze da traje duze.

Kad zavrsis sa poliranjem,pokusaj da vise nikad ne vozis auto na pranje u servise koji koriste bezkontaktni sampon tj hemiju

jer je ona jako agresivna za boje.(ovo ti je iz mog licnog iskustva). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces da se oprobas, kupi 3M pastu, ima radnji koje prodaju na meru, tako da ne moras da kupujes po ceo litar od svake.

Pisano je o tim radnjama dosta puta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se malo igrao sa meguiars proizvodima i evo par fotki.

Radio sam sledecim redom

-bez kontaktno pranje(jako prljav auto)

-pranje iz dve kofe sonax samponom

-brisanje

-glina+ podmazivanje-meguiars

-vosak-meguiars

sizedpicture287.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture298.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture303.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture289.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture292.jpg

By zhrele at 2011-12-18

i na crnom

sizedpicture283.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture284.jpg

By zhrele at 2011-12-18

Edited by rele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i osnovno sto treba znati je da su voskiranje i poliranje razlicite stvari i nikako ih ne treba mesati. Ovo sto si pokazo je vosak a ne polir pasta (car polish).

Sve zavisi koji efekat zelis da postignes i u kakvom stanju ti je boja. Bez dobre pripreme sve je to kratkog veka i brzo se spere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja da je ovo vosak, a ne polir, ja za polir koristim turtle i zadovoljan sam, poliram ga pred zimu i pred leto, sam i rucno i zadovoljan sam kako ispadne. Ovaj vosak sam dobio ali do sada nisam imao nikakvih iskustva sa tim pa rekoh da potrazim info ovde i priupitam kakva su vasa misljenja.

Auto mi je metalik sive boje i moje pitanje glasi da li se ovo koristi isto kao polir pasta i da li je ok ovaj proizvod ? Efekat koji zelim postici... pa neka bude efekat za sta sluzi vosak, ne znam, pretpostavljam da se osvezi boja auta :whistle: i da se ista malo zastiti, kazem ti nisam koristio vosak do sada uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam iskustva sa tom firmom ali u sustini je bolje bilo kakva zastita nego nikakva.

Na uputstvu imas kako se upotrebljava i princip je skoro isti kod vecine voskova.

Po meni je osnovna namena zastita sa kojom ujedno dolazi i znatno bolji sjaj boje,ali opet kazem da bez kvalitetne pripreme podloge pre voskiranja efekat je znatno slabiji i dosta krace traje.

Tj vosak je zadnja stvar u odrzavanju i zastiti boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li mi reci nesto oko pripreme same ? Ja bih oprao dobro auto, pa posusio maximalno i onda bih naneo taj vosak po uputstvu, cekao malo da se osusi i krpom ''ispolirao'' visak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradi kako si rekao i nema problema.

A sto se tice pripreme tu ima dosta toga pocevsi od gline,preko poliranja,voskiranje 1 ili 2 ruke sa jednom ili vise vrsta voska itd...

Samim pranjem se ne skida sva prljavstina sa podloge.Probaj nakon pranja i susenja da predjes po krovu ili haubi rukom pa javi utiske a usput ce ti biti dosta toga i jasnije vezano za pripremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dana sam odradio jos jedan tretman pranje,glina,vosak.

S obzirom da drugar nije hteo i poliranje iako je auto bio zreo za to,uopste nije lose ispao.

Evo par fotki ostale su mi dosta losije posto je bilo pocelo vec da kondenzuje po autu :wallbash: ( zaslo sunce)

a100.jpg

a101.jpg a102.jpg

P.S

evo i koliko je opran auto 'cist'

a103.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

igor10 je greškom poslao kao Report

Slazem se da je 3M najkvalitetniji. Mozete i probati CAR SYSTEM-ovu polir pastu. ALL IN ONE ili REFINISH 2

Prva se koristi uz takodje car system-ov beli sundjer, a refinish 2 uz narandzasti. Proverite na kontakt tel, 069/333-74-01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi je stigao mali deo proizvoda koje pripremam za prolece i pocetak rada na kompletnom detailing-u automobila i motocikala.

U neko skorije vreme ce biti i tema o svim ovim stvarima :whistle:

sized12022012147002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se malo igrao sa meguiars proizvodima i evo par fotki.

sizedpicture287.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture298.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture303.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture289.jpg

By zhrele at 2011-12-18

sizedpicture292.jpg

By zhrele at 2011-12-18

Svaka cast na uradjenom!! :unworthy:

Mene na prolece isto ceka ovakav posao, sa tim sto cu voskirati Farecla voskom [svetlo ljubicasta boja voska, 1L pakovanje].

Evo par slika kad sam voskirao prosle zime svog Puntodzeta.

Voskiranje haube.

Evo kako izgleda kada se nanese vosak, saceka malo, a zatim dooobrooo utrlja.

voskiranje1.th.jpg voskiranje2.th.jpg

voskiranje3.th.jpg voskiranje4.th.jpg

vaxunto1.th.jpg vaxunto2.th.jpg vaxunto3.th.jpg

vaxunto6.th.jpg vaxunto9.th.jpg vaxunto10.th.jpg

vaxunto11.th.jpg vaxunto12.th.jpg vaxunto14.th.jpg vaxunto16.th.jpg vaxunto17.th.jpg

Interesantno kako se sa dobrim voskom, i kvalitetnim nanosenjem postize vizuelni efekat poliranja! Svi koji su videli auto posle voskiranja su pitali "kad si polirao" i sl.

A opet, voskiranje ne steti, cak naprotiv - moze se 2-4-6x godisnje raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre voska je vrlo vazno uraditi clay-ing kompletnog auta tj boje,ima jedna slika na kojoj se vidi prljavstina koju glina skine sa "cistog-opranog' auta,posle toga u ozbiljnijoj varijanti ide jos i paint-cleaner koji skida ostatke sredstva za podmazivanje u toku rada sa glinom.

Ovim procesom se visestruko produzava vek voska ili sealant-a koji se nanosi posle gline.

I jedan savet za stevu da stavlja manje voska. Na fotkama koje sam video ima bas dosta voska koji ce se jedino baciti nakon brisanja a nece ostati na boji u debljem sloju nego da je nanet znatno tanje a i teze ce se brisati.

Mnogo bolja varijanta je u dva tanka sloja.

Voskiranje je u stvari osnova zastite boje od pticijeg izmeta,kiselih kisa,smole,soli itd...

Sa kvalitetnim sealant-om je dovoljno odraditi tretman pre i posle zime i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par fotki sa danasnjeg 'skupa' :w00t:

bus630.jpg bus631.jpg

bus632.jpg bus633.jpg bus634.jpg

bus635.jpg bus636.jpg bus637.jpg

bus638.jpg bus639.jpg bus640.jpg

I manji deo od "opreme" koju sam danas pazario.

bus641.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji bezbojna pasta za poliranje i kako se zove ? Može li tom pastom da se polira auto bilo koje boje ( plava, crna ,crevena ) i metalik i obična boja ? Ako postoji zna li neko kolika je cena ?

Unapred hvala na odgovorima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas dosta toga ispisano na temu tvog pitanja.

Za pravu pastu boja (plava,crna,crvena) nema nikakvu ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3M paste,3 tipa

Meguiars paste,2 tipa

Farecla,vise tipova sa mogucnoscu rucnog i masinskog poliranja.

Ova poslednja firma je dosta ispod prve dve ali ako se nemaju preveliki zahtevi uz malo paznje i volje odradjuje dosta pristojno i imaju svuda da se kupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E rele, aj da ti ne saljem pm, interesuje me nesto o jednoj od tvojih slika.

Ona gde je goooomila meguiars proizvoda :)

Da li je to neka radnja ili slicno?

Da li su proizvodi na prodaju? Ako jesu gde je to i kako stici?

Ako ne moze ovde, salji mi odgovor na pp :)

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet sta ... Ovako, dok sam isla na izlet, ogrebala sam tatin auto od grane, ogreban je na nekoliko mesta i na jednoj strani celom duzinom, ali se nije skinula boja. Sta da radim, da kupim odstranjivac ogrebotina ili da ga farbam? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...