Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zna li neko na koju duzinu polugice se steluje pasteta na jtdu,u pitanju je jtd 101ks,wastegate turbo?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,to je nastelovano na masini,cim se jednom dira vise nece da bude kako treba,kazi mu onda kolko treba da bude duzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji turbo tacno? Ako se ne varam taj bravo ima el regulisanje boosta,tj ventil koriguje pritisak.Mozda je neko mijenjao nesto pa je pomjerio,uglv se moze podesiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve turbina ima veze s tim,tu imas malo crijevo sa kompresora turbine koje ide na taj ventil pa iz njega u wg aktuator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je mahoney,ima 2 creva,jedno ide sa kompresora na ventil a sa ventila se vraca drugo crevo na aktuator,tako je kod mene na bravo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se i kod mene da turbina pocinje zvizdat.

Kupio sam(letos) fiat 500 1,3 mjet 75Ks  DPF  2008 god i od prvog dana sam primetio da mi turbina zvizdi negde od 2000-2500 obrtaja ito u voznji kad ubrzavam dok na mestu kad dodajem gas nista se ne cuje,potrosnje ulja nema a ni snage ne osecam da mu fali,mislim fali ono snage daleko bilo,posebno kad sam iz alfe 156 1,9 jtd 115 ks presao u ficka

Share this post


Link to post
Share on other sites

i moja se čuje,majstor gledao,kaže prepunjava,e sad pošto pojma nemam oko tih stvari,dal treba to remontovati ili voziti tako,200-300€ je remont

Share this post


Link to post
Share on other sites

ništa pametno i konkretno,malo se čuje,u vožnji se ništa ne primećuje,ide,vuče.....zato i pitam,da je ostavim ili da je radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da neko od nas moze ovako da ti kaze. Odi i do drugog majstora pa uporedi. Sta ti primecujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze on odokativno da kaze da prepunjava, postoje uredjaji za proveru, a i podesavanje turbine bilo da je mehanika ili elektronika. Losa turbina ne moze prepunjavati! Ne znam o kom se intenzitetu zvuka radi, da li je zvizdanje ili pistanje. Ako je pistanje nagovestava neki mehanicki kvar i onda sledi remont. Ako se zvuk vremenom pojaca nemoj voziti jer lom turbine moze izazvati teske havarije na motoru. A opet zvizdanje moze da bude na neki nacin normalno i proveri sva creva i selne od turba, ako komprimovan vazduh prolazi izmedju gume i metala moze praviti takav zvuk. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne primećujem ništa,prvo nemam pojma šta bi trebalo da prrimetim,čuje se kao i svaka druga koju sam čuo,a drugo nije odokativno,gledao je neke dijagrame razvlačio ga na pun gas terao u obrtaje,kao samo prepunjava ali to nije neki problem,sad se i ne sećam tačno ali naprimer tamo gde bi trebala da puni 2,2 bara puni 2,5 tako nešto.tako ga vozim već godinu ipo,ništa ja specijalno novo nisam primetio,prelazim minimum 1500km mesečno,redovno radim servise sa kvalitetnim delovima,tako da mislim da će ostati takva kakva jeste,a ako se slučajno zadesi neki višak para onda ode na remont i gotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa to nije opasno dok ne krene da ga baca u safe mode  :laughing: Meni je na Ivecu otišao neki senzor,zaboravih mu ime i turbina je prepunjavala preko 3 bara,al čim krene da puni preko 3k obrtaja baci ga u safe mode,turbina se čula sasvim normalno.Skidana i stavljana na probni sto i sve bilo ok,al su opet naplatili kao kad je već skinuta da je servisiraju,tj samo je čistili,vraćena ono opet tek na kvalitetnoj dijagnostici pokazao grešku za taj senzor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...