Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zbog taloga u karterima i nemogućnosti uljne pumpe (koja je zaronjena u taj mazut), da ostvaruje odgovarajući pritisak ulja, mnogi motori su u problemu a mnogi su i dušu ispustili.

U zavisnosti od konstrukcije motora, zveckaju hidro-podizači, uljni španeri lanca nemaju dovoljan pritiisak i lanac zveči, varijatori se čuju i sl.

To nije neki težak ni skup posao (ali je prljav), a prva dijagnoza se postavlja manometrom koji se stavlja na mesto davača pritiska ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako se krecu cene za taj posao.Deluje mi kao nesto sto bi bas prijalo motoru...

Ma to radiš sam na kanalu. Kupiš neku dobru diht masu i samo cepaj ! U Bgd-u, ne verujem da bi to neko radio bez 25-30 eur.

Jedino treba obratiti pažnju na stezanje kartera, JTD ima aluminijumski, nežno i unakrsno.

Kod mene bio k*o suza, al da nisam skidao, ne bih ni znao.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bre sa tvojih 120hkm da sedis miran na pedu vise!

Neće da mu škodi...

Kod mene bio k*o suza, al da nisam skidao, ne bih ni znao.

Sve čovek rekao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je za ovu stvarčicu, gurneš u karter i gledaš naslage. 

 

The-First-HD-720P-USB-endoscope-10mm-len

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, smorilo me "istrazivanje" po forumu. Samo jedno pitanje - da li vredi sipatu u Stila 1,6 Nisotek ulje? Konkretno, interesuje me jer imam neki popust na njega a treba da radim veliki servis. Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, smorilo me "istrazivanje" po forumu. Samo jedno pitanje - da li vredi sipatu u Stila 1,6 Nisotek ulje? Konkretno, interesuje me jer imam neki popust na njega a treba da radim veliki servis. Toliko.

Ako je obican Nisotek i nije neko ulje, imas G Energy to je vec drugi padež

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je za ovu stvarčicu, gurneš u karter i gledaš naslage

Zanimljiva stvarcica, ali kako je gurnuti? Kroz cep za sipanje ulja? Da li ce doci do dole ili zapeti negde usput. Nije to bas ni tako malo da se moze provuci svuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je za ovu stvarčicu, gurneš u karter i gledaš naslage. 

 

The-First-HD-720P-USB-endoscope-10mm-len

U jbt! Pa sa ovim se radi generalna kroz auspuh!!  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je cesca zamena manje kvalitetnog ulja, jeftinijeg pojednako dobra za motor ili strogo kvalitetno ulje na duzu zamenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vodim logikom bolje ulje-manja kilometraza ( 10,000 km ) ! Ne mora znaciti al` po meni je tako ! :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ipak isao na kvalitetnije ulje pogotovo ako je vecinom gradska voznja, tu se motor najvise haba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se prica o nekvalitetnim uljima, prvo treba definisati sta je nekvalitetno ulje?

 

Po meni to je ulje koje ne zadovoljava norme. Cim zadovoljava norme, ono je kvalitetno...

A ulje koje ne zadovoljava norme ne treba sipati ni pod tackom razno...


 
Ono koje zadovoljava treba menjati prema preporuci proizvodjaca i nema brige...

 

Ako je preporuka proizvodjaca jednom godisnje ili na 20.000 km, onda je to kada treba menjati... Ja licno ne prelazim godisnje 20.000 km, ali verujem da oni koji prelaze vise voze van grada, sto je manje stetno za motor, pa zbog toga mogu i da ga menjaju na 20.000... Ko prelazi dosta po gradu - kreni stani... hladan motor... bi bilo dobro da prepolove, tj. da menjaju na 10.000... sto vecina od nas i radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. U principu, treba slusati preporuke proizvodjaca i naci se iskljucivo na osnovu vrste voznje. Da li je gradska, otvoren put... Hvala u svakom slucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadjoh u uputstvu:

 

" Servisiranje treba uraditi na svakih 20.000 km ili 12 meseci, "

 

i

 

"Ukoliko se vozilo koristi uglavnom za gradsku vožnju ili je godišnja kilometraža manja od 10.000 km, neophodno je zameniti
motorno ulje i filter motornog ulja svakih 12 meseci "


"Stvarni intervali za zamenu ulja i filtera motornog ulja zavise od uslova korišćenja vozila, a na njih upozorava lampica upozorenja
ili poruka na instrument ploči, ili u svakom slučaju to je svakih 12 meseci."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, smorilo me "istrazivanje" po forumu. Samo jedno pitanje - da li vredi sipatu u Stila 1,6 Nisotek ulje? Konkretno, interesuje me jer imam neki popust na njega a treba da radim veliki servis. Toliko.

nisotec 5w40 sint koje i sam sipam i nema problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je cesca zamena manje kvalitetnog ulja, jeftinijeg pojednako dobra za motor ili strogo kvalitetno ulje na duzu zamenu?

 

Kvalitetnije ulje(skuplje) je bolje i jeftinije nego da sa uljem slabijeg kvaliteta cesce radis servis.

 

 

Kada se prica o nekvalitetnim uljima, prvo treba definisati sta je nekvalitetno ulje?

 

Po meni to je ulje koje ne zadovoljava norme. Cim zadovoljava norme, ono je kvalitetno...

A ulje koje ne zadovoljava norme ne treba sipati ni pod tackom razno...

 

Kriterijum fabrike je nesto sto je tik iznad minimuma.

Preporuke fabrike su uvek kompromisi.

S' jedne strane cene a sa druge proseka...

 

Niko nece napraviti gresku ako sipa ulje koje fabrika preporucuje,ali ako neko zeli da sipa nesto kvalitetnije i bolje to svakako postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ljudi, smorilo me "istrazivanje" po forumu. Samo jedno pitanje - da li vredi sipatu u Stila 1,6 Nisotek ulje? Konkretno, interesuje me jer imam neki popust na njega a treba da radim veliki servis. Toliko.

Ako je obican Nisotek i nije neko ulje, imas G Energy to je vec drugi padež

 

Da, jeste G Energy i 5W i ono drugo :) Ne znam tacno koje bese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divim vam se kako vas ne mrzi da istrazujete i isprobavate zbog jednog m.servisa godisnje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...