Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Trenutno imam Seleniu Gold u motoru....

dal ima neka caka ako hoću da pređem na 20k ili performer??????

planiram da menjam uskoro pa bolje da pitam.....

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eventualno pre promene u servisu da ti sipaju za ciscenje motora neki preparat,mada i ne mora,ja sam jednostavno presao na 20K pa tek posle 2-3 zamene cistio motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi ti sipao vec ja a ti ga kupio :lol: dobro sretstvo testirano vise puta na razlicitim motorima inace ga licno koristim na svom autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogo bi malo da sunes i majstor Tomi da ne zakreci. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Pre nekoliko nedelja sam kupio Punta 1.3 multijet (2004). Posle registracije i osnovnih radnji otisao sam u ovlasceni servis da mi zamene ulje i sve filtere. Oni su mi sipali Selenia Turbodiesel ulje iako sam ja insistirao na WR ulju, a to je bio i dogovor prilikom zakazivanja servisa. Ubedjivali su me da se TD sipa leti, a WR zimi. Koliko ja znam to vazi za JTD motore, a u multijet ide uvek WR. Koliko je stetno da vozim sa ovim uljem i sta da radim? Procitao sam negde da multijet ima hidraulicne podizace ventila i da zbog toga moze da bude problema sa polusintetikom. O tome nemam pojma jer mi je ovo prvi dizel auto do sada. Primetio sam da je od tada radna tepratura za nijansu visa (skala ide mozda milimetar preko srednje crte) i u poslednja dva dana mi se ne pali signal za predgrevanje kada dam kontakt - kao da su grejaci istog trenutka odradili svoje (ne znam da li to ima ikakve veze sa tim). Predlozite mi sta da radim. Pozdrav svima i hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo za...obiđi ovlašćeni servis ;) Imaš na forumu iskustva sa servisima pa vidi kakve su preporuke. Ja lično auto vozim u servis TIM na Vidikovcu i imam samo reči hvale za njih :yes Što se tiče ulja - i leti i zimi mi sipaju WR ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima. Pre nekoliko nedelja sam kupio Punta 1.3 multijet (2004).

Fiat Punto

Allestimento : 1.3 M-Jet

Motore : 188A9000

Coppa motore e filtro : Selenia WR 5W-40

Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 6 L

Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,45 L

Cambio e differenziale : Tutela Car Technyx - 2 L

Ulje i ostale tečnosti - fabričke specifikacije

U kom servisu si bio ?

Idi u taj ovlašćeni servis i traži da ti pokažu fabričku specifikaciju za Punto 1.3 M-Jet u pogledu toga koje sve tečnosti idu u njega. Dakle, traži da to vidiš jer ti treba da kao prepišeš za ove druge stavke, tj. šta ide u hladnjak, šta ide u menjač, koje je ulje za kočnice i sl...Ništa u tom trenutku nemoj pričati da si bio na servisu, da su ti sipali TD, itd...itd...

Kada ti daju tu specifikaciju, u njoj će pisati ono što vidiš gore da sam postavio.

E, tek tada izvadi svoju servisnu knjižicu, jer su u njoj napisali šta su ti menjali. Tu će pisati da su sipali Seleniu TD i onda traži da ti usaglase ulje u tvom autu sa tehničkom specifikacijom, naravno o njihovom trošku.

Priča ''zima/leto'' nema veze sa stvarnošću. Šta ako neko ne prelazi veliku kilometražu i menja ulje na svakih godinu dana tj. ne po pređenoj kilometraži ? Ako mu je servis u decembru...oni bi mu stalno sipali TD... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, gooolema dezinformacija... :)

Nemaju oni ni ''O'' od ovlašćenih...

Ako se slučajno budu pravili ludi kada budeš otišao ( što je vrlo moguće sada kada znamo gde si bio ), OBAVEZNO to napiši ovde. Dakle, obavezno napiši da li su ti zamenili ulje, a ako nisu...napiši šta su ti rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti su najgori,cuo sam pricu da su nekom liku zaboravili krpu u motoru dok su ga sklapali,ali niko ih ne hvali,to je sigurno.

Skori vecina ide u TIM na Vidikovcu i provereno su dobri,fer i korektni.Ja vec 5-u godinu odrzavam auto kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, onda cu da idem u TIM da ponovo zamenim ulje i filter, a sa ovima necu da se smaram nego cu da ih zaobilazim u velikom luku. Jeste da bi trebao da ih smaram da tako nesto ne bi radili i drugima koji nece obratiti paznju sta im sipaju (ili ne znaju sta treba), ali stvarno vise nemam ni snage ni zivaca. Da idem iz Visnjicke banje do Zarkova, da se ubedjujem i onda da to ne urade i sve za cenu ulja koje mogu i sam da zamenim - nema smisla. Dovoljno je i na ovaj nacin da se zna. Dobro je da sam ovde ipak saznao sta treba sipati u motor i koji je dobar servis. To do sada nisam imao ni odakle, ni od koga da saznam. Hvala svima i veliki pozdrav!

P.S. Dajte mi neki telefon ili adresu TIM servisa, ako je to na forumu dozvoljeno kao preporuka, a ne reklama. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

TiM servis na vidikovcu

kontakt:

Miki 064/135 07 32

Toma 064/112 93 04

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni TIM tako sjajan, a i iz Višnjičke sigurno ne bih potezao čak tamo za zamenu ulja, to imaš usput na 100 mesta i treba ti majstor sa odvijačem i ulje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da mogu i sam da zamenim ulje, ali mi jako korisno da znam koji je dobar servis odrzavanje auta u buduce. Ako svi kazu da je TiM OK onda je to to. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svoj auto odrzavam u TiM servisu,a obisao sam i sve servise u gradu inace ja sam sa N.BG i nije mi cimanje da odem,vili ide skoro sa kraja zemuna znaci ako je dobar majstor vredi se iscimati a da ne spominjem da kod mikija dolaze i ljudi iz Zrenjanina i jos par okolnih gradova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...