Jump to content
FAS Goran
Dragon

Blokiranje EGR ventila

Recommended Posts

Pa ako je "majstor" jos i neki tanak limcic stavio, pravo u usis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se majstor smejao kada sam mu pokazao moju blokadu za egr. Ima oko 3mm nakon brušenja i šmirglanja. Malo sam i onu cev iskrivio da bi sve stalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je "majstor" jos i neki tanak limcic stavio, pravo u usis...

Pa stegnuto je to, ne verujem da to tek tako upada, vec bi upalo za ovih nedelju dana da tako upada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Bocca

 

evo imam plocicu i po dimenzijama odgovara tebi, jedino je prilikom busenja rupe jedna malo pobegla, vidi se na slici, posto je sve rucno radjeno, ali to ne predstavlja nikakav problem, ako sraf ne moze zbog toga da udje samo malo slicuj rupu, javi se na pm kako da preuzmes

 

cxcv378.jpg

Bocca zatvara egr? :D i da pitam koja je fora sa tom plocicom meni majstor stavio najobicniji lim

 

 

Da da, planiram da ga zatvorim i vidim da li ce smanjiti vibracije. Ako smanji, skidam sve komplet da nadjem gde je problem a plocicu cu uz amin koleze Kuvalje proslediti nekome ko planira da drzi EGR zatvoren na dalje. Ja svakako ne planiram :)

Pa i nije nešto skuplji od levog koliko sam video. Onda nemoj da kukaš što trese :p

 

Za JTD-ovce ima Akron kopija za 9500 u apsportu sa nasim popustom, ali za nas Mjet-ovce nema zamenskog desnog nosaca. Samo original za 22.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko i koji prečnik rupa treba da bude na pločici za zatvaranje egr-a na mjet-u da ne bi javljao grešku? Za koji dan ću skidati isti po prvi put da očistim pa se možda rešim da ga pritvorim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam video na fiatforumu da su tri rupe po 5mm. Probacu da nadjem link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ima kod nas da se kupi ili negde naruci ove plocice za blokadu egr ventila na fiat stili 1.9 JTD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravi, ili pitaj nekog da ti to odradi... Znam da su kolege međusobno to radile i poklanjale. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ima kod nas da se kupi ili negde naruci ove plocice za blokadu egr ventila na fiat stili 1.9 JTD?

Dam ti ja ovu sto mi je Kuvalja dao samo da jos malo ispraznim rezervoar da vidim kako se ponasa. Moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juče pokušao da skinem moj EGR da proverim da li je zatvoren. Pokušao sam da ga skinem u onom delu što se naslanja na leptir/klapnu ili šta već.

Sa kineskim imbusom koji imam nisam uspeo da dođem do donjeg šrafa. Smeta mi filter goriva i sam EGR.

Popizdeo sam pre svega jer sam nesposoban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa videces na spoju ima li limcic ili ne. Obicno se lako prepoznaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juče pokušao da skinem moj EGR da proverim da li je zatvoren. Pokušao sam da ga skinem u onom delu što se naslanja na leptir/klapnu ili šta već.

Sa kineskim imbusom koji imam nisam uspeo da dođem do donjeg šrafa. Smeta mi filter goriva i sam EGR.

Popizdeo sam pre svega jer sam nesposoban.

 

Svrati do mene neki od ovi lepih dana i provericemo :) imam ja dobar alat a i rasturao sam to sve vise puta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko dimenzije lima i promer rupa! Nasao sam drugara koji ce mi napaviti.

Samo mi recite koje debljine se stavlja lim? I ako moze neka skica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bolje 2mm, ipak su tu baš velike temperature. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je godinu dana dole na izduvnu od 1mm prohrom nije ni boju promenio....moze i plocevinu od 5mm da stavi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...