Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Ma, ni po satu ne hvata toliko Stilo JTD 115. :) Onda bi verzije od 140 i 150 KS trebale po satu da hvataju 230 kad hoće, a to nije u realnosti tako.

Stilo MJet 140 do 180 ubrzava isto kao i do 150 ili sl...nema razlike. Do 200 malo uspori, ali neznatno, uhvati po satu lagano 200. E, od 200 do 210 već vidiš da se približavaš maksimumu, uhvati 210, ali vidiš da priliv brzine usporava. Kad uhvati 210, do 220 mu treba dooosta ravnog pravog puta...pogotovo što se tada u sekundi prelazi preko 50 metara, a trebaće mu sekundi i sekundi da podigne sa 210 na 220.

Stilo 1.9 mjt 103kw ide preko 220km/h provereno na dva mjt-a do sada ;)! Od 180-190km/h sporije ubrzava ali ako ne pustas gas prelazi 220km/h.
Bas tako, 220 nabija sigurno i dalje je vukao, ali nije bilo uslova, od 200 krece slabije nego do 200, tj do 180-190 ide linearno sve vreme, onda se do 200 oseca da je za mrvicu sporije nabijanje i posle 210 jos malo sporije, 230 moze 100%, mislim da potpuno ispravan auto moze do 240 sigurno, naravno pricamo o ciframa po satu.
+1

Bas tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi koji mislite da moze toliko da izvuce, lepo stavite GPS, uporedite, pa se razocarajte :) .

Kao 4 godine starog, tip-top, sa uradjenim servisima, razvlacio sam svog fabrikana JTD 115 Stila do daske cisto iz radoznalosti.

Skala brzine maltene zakucana do kraja, a na profi Garmin GPS (tada nije bilo ovih prirucnih GPS na telefonima) ohoho manja cifra.

Nista cudno, na brojnim novijim vozilima je tako bazdareno, vec na 80 laze par km/h. Iznenadila me recimo Xsara II, na 160 se u dlaku gadja sa GPS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ko sta d se razocara, ja sam pricao iskljucivo o satu a kako sam razumeo i ostali, a to da to nije prava brzina zna svako, koliko znam namerno se tako fabricki i bazdare satovi.

Nemogu da tvrdim nista drugo osim da po satu 220km/h ide 103kw, a vuce i dalje ali nije probano dokle, svako ko ne veruje nek ponese dve glave € i ja cu da stavim isto toliko pa ako bude kako ja kazem ja uzimam sve ako ne bude taj uzima sve, kad budem proverio i svojim ocima video vise na SATU, pozvacu isto ovako za jos dve glave i za tu brzinu, prica zavrsena, cekam u inbox da se javi neki neverni toma sa dve glave viska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da nije po Gps-u ali ne voze se automobili po Gps-u nego po km satu, eventualno bravo od Marka Bgd :D Ovim tvojim postom si dokazao nasu pricu, ko ne veruje neka proba i da se ne off-uje vise. :)

Buco, ne pali narod, ispasce da stilo nije nista brzi od G IV SDI :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ko sta d se razocara, ja sam pricao iskljucivo o satu a kako sam razumeo i ostali, a to da to nije prava brzina zna svako, koliko znam namerno se tako fabricki i bazdare satovi.

Nemogu da tvrdim nista drugo osim da po satu 220km/h ide 103kw, a vuce i dalje ali nije probano dokle, svako ko ne veruje nek ponese dve glave € i ja cu da stavim isto toliko pa ako bude kako ja kazem ja uzimam sve ako ne bude taj uzima sve, kad budem proverio i svojim ocima video vise na SATU, pozvacu isto ovako za jos dve glave i za tu brzinu, prica zavrsena, cekam u inbox da se javi neki neverni toma sa dve glave viska.

Evo i ja cu isto da uradim ali dve glave € obavezno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da nije po Gps-u ali ne voze se automobili po Gps-u nego po km satu, eventualno bravo od Marka Bgd :D Ovim tvojim postom si dokazao nasu pricu, ko ne veruje neka proba i da se ne off-uje vise. :)

Buco, ne pali narod, ispasce da stilo nije nista brzi od G IV SDI :D

Pa i nije brzi :) bar po onome sto si mi ti pricao skoro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekam u inbox da se javi neki neverni toma sa dve glave viska.

Smekeru, imas PM, ali necemo u sicu :laughing: .

Pa kad 8v dohvati 215 na satu (kod mene kao relativno nov i preko toga), niko ne spori vise za 16v. Samo sto je to u realnosti prilicno manje, kao sto rekoh. Posto svi pricaju o nekim abnormalnim brzinama, porede ih sa fabrickim podacima, a niko u 20 postova ni bar da nagovesti da brzinomer laze. Zato sam i napisao ovo u vezi GPS, a vi nastavite da uporedjujete :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da nije po Gps-u ali ne voze se automobili po Gps-u nego po km satu, eventualno bravo od Marka Bgd :D Ovim tvojim postom si dokazao nasu pricu, ko ne veruje neka proba i da se ne off-uje vise. :)

Buco, ne pali narod, ispasce da stilo nije nista brzi od G IV SDI :D

Kako sam se ja našao u ovoj priči?!

Kakvi km, kakvi satovi, kakvi Bravoi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Max brzina novih vozila ustupljenih novinarima za testove su razvijali oko 190 km/h , ima test karavana 115 ks max brzina 193 km/h.

Sa 140 KS max brzina 200 km/h. 

Merenja na aerodromu Brnik sa preciznim mernim instrumentima.

 

Screenshot_2015_02_03_11_26_38.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi pricamo po satu,ne realno ko oce da proveri sat moze gps,pajkani sa radar ili znakovi po gradu koji mere brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazu bre novinari, video sam 220 na satu svojim ocima :ice: .

Realno za ispravan JTD 115 je upravo malo jace od tih 190 km/h, kao sto si i gore naveo. Posle porcije pasulja, po profi Garmin GPS sam dobijao 196km/h na pravcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da nije po Gps-u ali ne voze se automobili po Gps-u nego po km satu, eventualno bravo od Marka Bgd :D Ovim tvojim postom si dokazao nasu pricu, ko ne veruje neka proba i da se ne off-uje vise. :)

Buco, ne pali narod, ispasce da stilo nije nista brzi od G IV SDI :D

Kako sam se ja našao u ovoj priči?!

Kakvi km, kakvi satovi, kakvi Bravoi

Izvini, pogresio sam nick

Mislio sam na Marka sa nasmrkanim bravom...Marko Jovanovic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok nisam chipovao auto ,znaci 140hp stilo,najvise sam stila vozio po garminovoj navi 220km/h. Sa chipom 235km/h i nije vise bilo uslova za vecu brzinu,al po mojoj proceni mogao je i jace

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekam u inbox da se javi neki neverni toma sa dve glave viska.

Smekeru, imas PM, ali necemo u sicu :laughing: .

Pa kad 8v dohvati 215 na satu (kod mene kao relativno nov i preko toga), niko ne spori vise za 16v. Samo sto je to u realnosti prilicno manje, kao sto rekoh. Posto svi pricaju o nekim abnormalnim brzinama, porede ih sa fabrickim podacima, a niko u 20 postova ni bar da nagovesti da brzinomer laze. Zato sam i napisao ovo u vezi GPS, a vi nastavite da uporedjujete :) .

Proveravam inbox vec 10x i nista, ja se taman ponadao ozbiljnijoj kesovini.

Ok je sto se realna brzina proverava i sa gps-om, ali ima jos tema gde se spominje brzina a niko tamo ne spominje gps, nego po satu, tipa krst poluosovine trese na 90, i to je to, zasto se tada gleda sat a ne gps, pa onda potrosnja na odredjenoj brzini, pa dalje obrtaji na odredjenoj brzini, pa onda gubi snagu na 120km/h, pa onda nesto mi cvrci, trese, pa u cipovanju...... I tamo se nigde ne spomene e pa to u stvari nije ta brzina, a ima mnogo ozbiljnijih tema tipa utvrdjivanje bilo kojeg kvara, a ovde gde se meri ciji je koliki uvek e pa to nije tacno na gps uredjaju je manje, pa ok to se vec provuklo milion puta kroz ovu temu, i svi smo svesni toga, iz tog razloga sam i naglasio po satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po satu jtd 115ks svaki hvata toliko koliko sam napisao ili ja i Deki lazemo :) Probao sam i moj, doduse do 200km/h ali moze jos i jos barem dva u kojima sam bio suvozac, a i uostalom pun je fb i youtube klipova pa i tu moze da de vidi ko nece da proba.

@Bocca, ozbiljan sam, sto? Evo u subotu sam bio do Rume i nazad, sve 140-150km/h, a 180 drzim mozda 30-ak km najvise, malo da mu procistim pluca a i na mene deluje kao anti stres terapija :D

 

Ja dodjem do 140 na satu i vec me znoj oblije. 180 bih vozio da mi neko drzi pistoj na potiljku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahahha koja rasprava,ja sam mog punta 1.2 16v sportinga vozio po satu skoro 180,sa jos dve osobe u kolima (ukupno 3) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...