Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Uputstvo proizvođača

Zbog sulfatizacije akumulatori skladišteni s napunjenim elektrolitom  lagano slabe. Moraju biti označeni datumom  proizvodnje kako bi se osigurala ugradnja unutar šest mjeseci od dana proizvodnje.

Predugo skladištenje akumulatora bez dopunjavanja (dopunjavanje je potrebno na svaka 3 do 6 meseca).
Za olovne akumulatore se uglavnom zahteva potpuna napunjenost jer svaka duža ispražnjenost ostavlja posledice koje uticu na smanjenje startne sposobnosti i na rok trajanja akumulatora: u nekim slucajevima dovodi i do uništenja akumulatora (sulfatizacija). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak smo nasli 7 mesec 2015. god.

Uzet na preporuku kolega sa foruma Exide Premium EA530 53Ah 540A

 

ea530.jpg

 

Mislim da bolje nije moglo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pogresio, drze kvalitet duze vreme, ja imam vec drugi njihov (6+2 godine), uz treci na Xsari.

Tek sa Premium serijom ne bi trebalo da bude greske, cuo sam par primedbii na Excel.

Kod mene je identican, samo od 77Ah i 760A startne struje. Koja je cena tog manjeg?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da ce da leti dok je nov, prve komentare ocekujemo za 3-4 godine, mada ja ti zelim da do tada zamenis auto boljim i novijim ;) .

Nije ni mala razlika u ceni, ovaj moj "dizelaski" je bio oko 12 000 din, secam se da je sa popustom za stari bio oko 90 EUR pre 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da ce da leti dok je nov, prve komentare ocekujemo za 3-4 godine, mada ja ti zelim da do tada zamenis auto boljim i novijim ;) .

 

... i dizelom. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumemo se onda. :D

 


Kod mene je identican, samo od 77Ah i 760A startne struje. Koja je cena tog manjeg?

I ja sam uzeo taj, i za sad sljaka dobro. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, sad je Exide produzio garanciju na 40 meseci za premium seriju. :), Kad sam ja uzimao bilo je 3 godine tj. 2+1, sad nakon dve godine treba otici na proveru i da se produzi garancija za jos godinu.

Na nagovor kolege Ivana sam ga uzeo i ne kajem se, pokazao se kao odlican izbor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu losi ti akumulatori, na dobrom su glasu.

Evo ja skoro uzeh za svog Stila 1.6 Vartu od 74 ah cini mi se, startne snage 680. Znam da je prejak, ali za sad sluzi dobro :D

Prosli aku. je bio 68ah, pa reko da ubacim sad malo jaci :)

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je sigurno, ali izvinjenje, ne mogu da prelistavam 72 strane poruka. Koji punjač akumulatora preporučujete u 2015 godini? :-)

 

Cena može ići do 60-70 evra. Važno je da je inteligentni i da ima mod za održavanje napunjenosti akumulatora. I da je mali.

 

Upravo menjam svoj Exide 640 akumulator star 5 godina za novi i prodavac kaže da sam ga možda uništio tim svojim ruskim punjačem. Ne mora da znači ali postoji opravdana sumnja.

 

Da li ovi Bošovi vrede ili postoji nešto bolje za slične pare?

http://www.kupujemprodajem.com/Punjac-akumulatora-C3-BOSCH-12V-6V-26498362-oglas.htm?submit[back]=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole a zašto bi uopšte punio akumulator?

Ja nikada u životu nisam punio aku koji je ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moram da ga punim jer sve ređe vozim auto radnim danima (gužve i problem parkiranja mi idu na živce), uglavnom pedalam do posla. A i kad sednem da ga vozim, pouključujem skoro sve električne potrošače pa mi je ukupni bilans često u minusu.

 

Ne znam ni sam, mislio sam, pošto imam garažu, da ga uvek držim u top formi preko nekog inteligentnog punjača (kao brodovi u marinama što se odražvaju preko zime). A sad mi je i dilema da li da uzmem taj Exide ili da jurim Vartu GTV3, posle onog testa što neko gore okači. Ovaj Exide 640 Carbon sa 40 mes. garancije je 9300 DIN kod Andreje http://www.exide.rs/ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tada se pokazu sve slabosti :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jagnje
 
zza370.jpg
 
Nego, da se vratimo na temu, nije ni malo pouzdano da se mangalo okrece na stari akumulator. Cas posla zabode i izgore jagnje. Takodje, ovi novi smart punjaci nisu dobri-znas kad ce tri sata da vrti mangalo!
Zato stari punjac za aku RULES! Pa normalno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kolega Dellas na prodaju te neke smart punjace za aku. Sami se gase i pale po ptrebi i svasta nesto. Ima tema na forumu pa pogledaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto mi je, izgleda, zaboo akumulator na Fiatu Bravo 1.6 mjet, treba da odaberem novi.

 

Trenutno je u kolima OEM Magneti Marelli 12V60Ah od 540A. Ciljam da uzmem Exide Premium 612 od 61Ah i 600A stacionarne snage. Jel bi bio dobar izbor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...