Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Ljudi ajd kazite mi da se samo tripujem da mi auto radi mirnije i lepse, i da brze ide sa novim akumulatorom??!!!  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni je lepše palio sa novim akumulatorom, ali što se ostalog tiče isto sve sa mrtvim i novim acu. Na Astri sam primetio dok je bio star akumulator da za nijansu podigne obrtaje sa paljenjem novih potrošača. Sa novim akumulatorom to više ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, sigurno tripujem. Primetno je jace svetlo u kabini i tako to, sto je normalno. Novi vergla kao zmaj, pali na pola okreta! Jedino mi je palo na pamet ako je stari bio u nekakvom kratkom spoju pa da mu je to mrsilo parametre ili opterecivalo alternator, ali ne poznajem toliko elektroniku pa samo nagadjam...

Garancija mu je 36 meseci, valjda ce ih izgurati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari prodaš na otpad - 700~800 do 1000 din..

Ako ima čepove, doliješ vodu do vrha jer ga otkupljuju na kilo.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je već isteklo na Boschu već 24 meseca..ali radi i dalje fino :) E sad dokle će videćemo. Na Astri je 4.5 godine izdržao.

 

A za staru Munju sam dobio čini mi se 1500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari sam dao devojkinom caletu, da ne kazem tastu, on automehanicar, voli da se bakce sa otpadima i krsevima pa mu mozda bude od koristi...

Ali fascinantno mi je kako ih bre tako konstruisu da rade bas koliko traje garancija, opaki neki konstruktori! Znaci bukvalno je pre 15 dana istekla! Poceo je on da zeza, ali ne dovoljno za reklamaciju, malo sam ga dopunjavao ali nije mu mnogo pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Somborska škola.

Marko , dolio sam max 3-4 dcl u accu od 60 Ah, nije vredno prljanja.

Dante , ako kupuješ nov accu gledaj da nije stariji od 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, sta mislite, jel sme sa ovim da se puni akumulator?

 

IMG_20150309_115233.jpg

 

To je punjac za Jump starter sto u stvari i jeste akumulator samo manjeg kapaciteta.

 

Ako je to ono to sam video u vidu par test primeraka, biće uskoro kod nas u ponudi sa relativno prihvatljivom cenom...uglavnom, isto je tako malih dimenzija, a auto može da vergla sa njim na desetine puta dok se ne isprazni, ima i opcije za punjenje mobilnih. Imaju posebni za benzinske i dizel verzije, ali i onaj koji je namenski za benzince vergla i dizele kao blesav. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je strujni adapter/punjac za ovako nesto

 

cxcb497028.jpg

 

Nije takav, identican, nego booster tog tipa. Kontam da je u njemu klasican akumulator samo manjeg kapaciteta i da punjenje obicnog akumulatora moze ali ce malo duze trajati. Inace za onu oznaku LESA-5 na samom adapteru sam pronasao da je to Fully Automated Battery Charger for SLA batteries, sto znaci da moze sluziti i za odrzavanje akumulatora kada je izvan automobila, odnosno ne moze da mu nasteti.

 

http://www.energyflo.us/lesa-5.html

 

Ali bih bio jako srecan kada bi mi neko strucan to potvrdio. Evo ga sa adapterom i klemama

 

IMG_20150310_005123.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, malih je dimenzija...kao mobilni telefon...ima diode na sebi, svih 5 (čini mi se da ih ima 5) sijaju kad je skroz pun, i naravno sve manje i manje kako se prazni, nakon čega se dopunjava. Ima svoje kleme koje stavljaš tamo gde inače ide aku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MIslim da znam kako to cudo izgleda, video sam na netu nesto slicno, izgledalo mi je kao eksterni hdd, zgodna stvarcica, ako cena bude prihvatljiva vredi uzeti u razmatranje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...izgledalo mi je kao eksterni hdd

 

E, to...baš tako. :thumbup:

Ima na sebi predviđena mesta da uključiš i koristiš ga kao punjač za mobilni (ima USB priključke)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj akumulator koji sada imam bosh 70 ah je pasirao i nece da upali na njega, jedan poznanik ima neki strani od 60 ah polovan na prodaju. Da li je to dovoljan kapacitet za Fiat Punto 1.7 TD, i ako ga budem kupovao na sta da obratim paznju, kolko sme maksimum da bude star??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta dobijas kupovinom polovnog akumulatora? Kupi nov, makar i manje renomiranog potrosaca, imas barem 2 godine garancije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za leto da me sluzi  :smoke: a ako je stranac onda je bolji nego nas nov, ispravi me ako gresim? :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako mislis na Black Horse, ali u slucaju polovnog svakako kupujes macku u dzaku, pa ni to ne mora da vazi. Ne treba bacati pare dvaput, jednom kupis kvalitetan i miran si. 

Edited by Jericho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro razumeo sam te, nego a sta ako od druga pozajmim onu spravu za ispitivanje akumulatora i pokaze da je dobar a nije stari od 2 godine. Da li se u tom slucaju isplati uzeti polovan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice snage, 60Ah i vise nego dovoljan. Sto se isplativosti tice, previse je faktora da bi se moglo reci - koliko je star, u kojim uslovima je radio, da li je odrzavan, koji proizvodjac je uopste u pitanju, koja cena...neka kaze jos neko, da ne bude da namecem svoj stav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrati paznju na udarnu struju i uporedi sa tvojim starim, to tu je bitnija informacija nego Ah. Ali u svakom slucaju taj od 60Ah ima pretpostavljam 540A udarne, ja imam takav za jtd tako da ti je to sigurno dovoljno dobar akumulator i za tvoj auto.

 

Polovan? Hm, ja ga ne bih kupio, jedino ako imas spravu za proveru tog akumulatora i ako se pokaze da je u dobrom stanju, da cena bude proporcionalno mala njegovoj starosti.

 

Inace novije generacije akumulatora uglavnom crkavaju bez najave, od jednom, tako da sa njim nikada neces znati tacno na cemu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam od kupovine polovnog akumulatora, jeste da bio vartin i kostao 3000 al nije to to, kad sam procitao od vas da nije dobro sta ce mi, ionako bi sutra trebalo da kupim nov samo ne znam koju marku. Black horse i Pro atomic sigurno otpadaju jer su za g**na, mozda neki bosh ili varta eventualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...