Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Pisano već, samo pažljivo čitanje i da li se uklapaš u celu priču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, znaci punjenje dobro akumulator pasirao. Dosta i trajao Bosh 3 godina 70 Ah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' vala, bas "dosta" :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:offtopic:  kad kupujes akumulator kupi i baterije za instrument :laughing: posto su ti pri kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Energizer posustaje posle trece zime. Mada moram priznati da je to neki minimum po snazi i kapacitetu za JTD, 56Ah 480A. Ubise ga kratke relacije u zadnjih godinu dana. Ovu zimu ce izdrzati, leto me ne brine ali za sledecu zimu mora novi i jaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:offtopic: kad kupujes akumulator kupi i baterije za instrument :laughing: posto su ti pri kraju.

Imam jednu vartinu neotpakovanu i jednu energizer koriscenu ostalo od proslog unimera koji crko, nikako da stignem da zamenim svaki put me mrzi da odvrcem one srafove ali cu morati u skorije vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila je slika nekada postavljena i verovatno je ima u ranijim postovima ali evo opet za sve kolege

 akumulatori.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Energizer posustaje posle trece zime. Mada moram priznati da je to neki minimum po snazi i kapacitetu za JTD, 56Ah 480A. Ubise ga kratke relacije u zadnjih godinu dana. Ovu zimu ce izdrzati, leto me ne brine ali za sledecu zimu mora novi i jaci.

 

Hmmm... nije izdrzao! Mislim da je jos mesec dana u garanciji, mozda se iscimam da ga reklamiram, ali znam da nista necu uraditi. Poslednji put je malo teze upalio, iz drugog puta poprilicno mrtvo verglanje, vozio se po gradu taj dan, paljen nekoliko puta u toku dana, uvece ga parkirao i sutradan ujutro mrtav!

 

Ali  zveknuo je na neki potpuno cudan nacin, pokusacu da objasnim. Centralna brava nije mogla da otkljuca auto, nije imala snage. Dajem kontakt a lampice pocinju da luduju, pale se, gase se, resetuje se sat i relej grejaca konstantno cakce!!! To me jako zbunilo! Dam kontakt i cujem glasno caktanje releja i u istom ritmu paljenje i gasenje pampica, skakutanje kazaljkica! Provalim da je to relej grejaca ispod haube. Pomislio sam da je on zalepio, iskljucim ga i naravno prestane caktanje i ludovanje instrument table ali da zavergla nema sanse, ni da pipne! Nema snage da okrene anlaser. Nasli se neki dobri ljudi na parkingu sa istim problemom i kablovima pa smo probali ali nije mogao da upali, okrene pola kruga i stane. Kaze covek da je 100% akumulator spojio celije i da zbog toga nece ni kablovima (mada je njegov akumulator bio neki malecni monbat pa nisam hteo mnogo da ga mucim). I naravno da mi je auto hitno trebao, inace ne bi bilo zanimljivo! Otisao sam u Rodu koja je udaljena 50 metara i uzeo Vartu 60Ah, 540A, za 9500 din, pustio dva ceka. Stavio ga i auto upali kao mina! Voleo bih da je bio makar 63Ah jer oni imaju 610A udarne, ali nije ga bilo, a i ovaj je neki maksimum po dimenzijama koji stane. Valjda ce da bude ok, ipak je neki kao brend...

 

IMG_20150309_084749.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha, ma tu je papucica, nego smo je premestili ispod one prve fabricke, da bi mogla klesta od kablova da se uhvate kada smo palili sa kablovima. Vidis, cak sam stavio i termo buzir :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, sta mislite, jel sme sa ovim da se puni akumulator?

 

IMG_20150309_115233.jpg

 

To je punjac za Jump starter sto u stvari i jeste akumulator samo manjeg kapaciteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Buni me malo to sto po ovim podacima iz eLEARN-a stoji 250-350 A. A ovaj ima 450 A starne snage.Nadam se da to nece predstavljati problem?

Axicu jel tvoj Punto takodje ima AC uredjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...