Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Tečnosti ima dovoljano, a i čini mi se da se pumpa ne čuje...

Nadam se da je nešto od elektrike, neki osigurač ili možda loš kontakt na konektoru za pumpu, a ako je pumpa :( .

U tu svrhu mi je potrebna elektrošema do motora pumpe za prsklice.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta će ti elektro šema?

ako nisi siguran dal se pumpa čuje, otvori vozačevo staklo na vratima, izađi napolje i pomeri ručicu. Naćuli uvo i nadaj se da zuji :lol:

Jel to problem od skoro ili ne?

Ukoliko pumpa ne zuji spremi se za gimnastiku. U smislu, treba doći do nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta će ti elektro šema?

ako nisi siguran dal se pumpa čuje, otvori vozačevo staklo na vratima, izađi napolje i pomeri ručicu. Naćuli uvo i nadaj se da zuji :lool:

Jel to problem od skoro ili ne?

...

Elektro šema mi treba vidim kuda sve ide struja dok ne dođe do pumpe, da proverim prvo banalnosti kao i osigurači i sl., pre nego što krenem na

"gimnastiku"

Skoro potpuno sam siguran da se ne čuje.

Problem je od pre par dana...

Što je još gluplje, prvo sam mislio da nema tečnosti, pa sam video da imam još pola ali sam ipak dosuo do vrha misleći ne znam ni ja šta( :? ) i tek onda shvatio da u stvari pumpa ne gura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rebus rešen.

Kontakti su bili u pitanju... Skinuo sam konektor sa pumpice, poprskao kontakt-sprejom malo i sada je OK.

Kontakt je definitivno ostao labav, a ja nisam imao više vremena da se skroz time pozabavim već sam bio zadovoljan da vidim da je proradilo. Možda zamenim buksne ili ceo konektor, neki drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, neki drugi put... tako sam ostavio buksne na motorcetu brisaca za "drugi put", pa je drugi put bilo po najvecem pljusku, do kolena u blatu , nagnut nad haubu. Bolje odmah radi to, stegni klestima ili menjaj buksne, stagod, ne cekaj voznju iza nekog slepera po pljusku kao ja :lool:

edit:

posto je rec o prskalicama, a bilo je reci na forumu i o kamencu koji zna da zacepi, evo jedan mali dodatak: my family koristi ono kuvalo na struju sto ima postolje, hvata 1l vode, za brzinsko spremanje caja ili nescafea i sl. Na dnu se javio talog od kamenca po celoj povrsini. E sad , moja gospodja cita one budalastine od casopisa tipa "prakt.zena" i tamo je naisla na resenje, uspesno primenjeno na nasem kuvalu: sipala je solju sirceta, ostavila 1/2 sata i kad je prosipala sirce sa njim je otisao i kamenac potpuno. Ne znam sad da li vredi i za zacepljene prskalice, moze neko da proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav crni kamenac? Nije valjda da sipate česmušu u bilo koju posudu u autu? :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile su sjebane kad sam kupio auto, pa sam ih da skroz unistio... Ono gde se steluje visina, po je zapeklo, rupice zapusene... Nemam pojma sta sve, znam samo da ne rade od kako sam kupio... Nigde nisam nasao, jer po otpadima prodaju u kompletu sa haubom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam onu na suvozacevoj strani otpusio,do duse samo jednu rupicu tako sto sam je skinuo i naprskao malo onim sto zene koriste za kamenac u kupatilu i tako ostavio 5-10min.i kad sam je montirao vidim proradilo na jednu rupicu prska ubija :D! Probaj i ti, samo ostavi malo duze da odstoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zeza ona prskalica za zadnje staklo. Ima neki čudan sjeb. Kad stisnem da prska, sve je okej dok ne pustim, a kad pustim i probam opet posle toga - neće.  :question: I ja ću da je naprskam da malo odstoji, da vidimo šta će da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...