Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Da, da... Ja sam jos pre par godina odradio downsize i vec duze vremena sam na penzionerskim 205/55/16.

Na toliko sam i ranije vozio zimski profil.

Zato me je bacilo u ozbiljno razmisljanje. Nikada nisam bio zagovornik "all seasons" guma, to ni leti nije letnja, a ni zimi zimska.

Ali ova ima bas lepe rezultate na papiru. Plus sto su nam zime iz godine u godinu sve blaze i maltene bez padavina.

E sad, pise i na zidu... pa cekam iskustva iz prve ruke.

Meni su najbitniji rezultati na suvom i mokrom. A da po snegu moze cisto da zavrsi posao bez nekih egzibicija, kao i da prodje kod organa.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam zimski set 195/55/15 gume tigar vintera na njima sa prilicno dobrom sarom i prosle zime sam imao malih problema da prodjem nekim ulicama ovde na Zvezdari,konkretno u Mirijevu i oko trznog centra u Ustanickoj.nekim ulicicama nisam mogao da prodjem.cekam prvi sneg pa da vidim sta ce "reci" ove nove na tim lokacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si drugi koji sa Winterama nije mogao da se popne.

Po Dekri predviđen rok trajanja je za Michelin 37 300 , što u proseku za naše uslove daje oko 4 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za onoga ko nema 2 seta felni, pa mora da placa 2 puta godisnje balansiranje i montazu, je vise nego isplativo (ako se pokazu dobro naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ko ima dva a ne boluje baš da menja ako se ove pokažu dobro u praksi kao na papiru ima računa da se jednog seta reši.

Evo ja prvi bih mogao onaj zimski set 17" (Bravo sport felne sa top Bridgestone Blizak i Michelin Alpin A5) da prodam pred iduću sezonu za recimo vrednost te četiri nove Michelinove gume jer me nakon iduće letnje sezone čeka kupovina 4 nove letnje...

A opet sa druge strane žao mi kad sam već sve ovako skockao...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna, je l' moze da predstavlja problem ako 2 gume nemaju isti brzinski indeks?

Npr. 91H i 91V.

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, nego brat uzeo 2 Dunlop i da limu jednu 91H a drugu 91W(nije 91V kao sto sam prvobitno napisao).

To su trenutno imali a njemu bila hica, tako da...

Ne znam zasto, ali se ne bih zezao sa polovnim gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam povoljno zimske gume za dobla pa me interesuje mišljenje. Našao sam sava eskimo u dimenziji 175 65 r14 i tigar win temu u dimenziji 175 70 r14. Prodavac mi preporučuje savu, ali ipak da pitam za mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da pisem ovde pa stavicu i oglas, imam 2 nove Hankook Icept RS 195 65 R15T, jos pod garanciju kupjene prosle zime i presli manje od 1.000km.

 

Kupujem ovu godinu jos 2 nove ali izasao je novi model Hankook Icept RS 2, pa ako neko kupi ove uzecu 4 nove :)

 

Gume su montirane na felne koi nisu na prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava ti je bolja u svakom slucaju, mada bih ja isao na druge bolje marke, tipa Hankook, Fulda i sl.

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorpione, proveri cene, na zapadu je 20% Hankook Icept RS 2 jeftiniji od Hankook Icept evo a, kod nas (mislim na kemoimpex) je obrnuto.

Cena je ista ko i za icept rs koi kupio lani, 5500rsd za 195 65 R15T.

Ne pricam za icept evo, nego icept rs i rs2.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...