Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Sad sam se vratio sa sankanja.Testirao sam gume i auto u ovakvim uslovima.Nove zimske...Auto proklizava,zanosi pri skretanju..u kruznom toku zamalo nisam poljubio banderu..

Oprez i bez zajebancija :thumbup:

U ovakvim uslovima zimske gume malo znace ako se ne vozi bas bas oprezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrešna formulacija... zimske gume MNOGO znače... zamisli dasi bio na letnjim... pobedio bi za dan zaljubljenih sa banderom... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno bolje kad je oboriš s nogu nego da je grliš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahh.Ne znam kako je na letnjim po snegu,Ako je neko vozio nek iznese iskustva :D

U pravcu nisam imao problema,malo zanese kad naidje na kolotrage ali se uspesno vrati,ali prilikom kretanja i skretanja ono je strasno.Po utabanom snegu ici autom je bas za#ebano :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante, ja probao kad je bio prvi sneg, prednje gume pirelli sara nekih 5mm, zadnje wiking sara nesto malo, mozda 2mm ... kad ides polako mozes da kontrolises auto i da skreces normalno, doduse zadnje kraj malo bezi, ali to moze da bude i zanimljivo :)

E sad kad bi svi vozili 20km/h i imali strpljenja, to bi bilo super, ovako bolje ne cackati mecku i bataliti voznju ako nemas zimske gume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ja sam vozio i 60 Km/h nije problem u pravcu,ali cim dodje do skretanja mora bas da se uspori a kocnica da se izbegava ili da se miluje..Kad prokliza 1500kg treba mu prilicno dok se ne zaustavi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juceh uzeh 4 Wanli S1088 u dimenziji 205/55 r16. Sve 4 gume imaju dot 4712 i sve imaju saru preko 6mm. Citajuci na netu su oprecna misljenja, jedni ih pljuju dok ih drugi hvale. U prici sa likom od kog sam ih kupio kaze da je doterao na 159-ki iz It i da nije imao ni jednu zamerku sto se tice lezanja na putu, plus ga je kroz Slo uhvatilo nevreme i kaze da su drzale kao blesave i pored mnogo vode na putu. Koliko sam uspeo da nadjem, radjene su po licenci Dunlop S9000. Cena je bila takva da se nisam bas nesto mnogo razmisljao i u slucaju da ne valjaju idu u oglase. Jedina zamerka je da su malo bucnije, u ostalom, videcemo kada ih montiram, pa pisem utiske....

 

Kinezi ali jedni od poznatijih i šire prisutnih na tržištu EU (ima ih i u testovima ADACa, Auto Bilda i ostalo). Da je u pitanju licenca Dunlopa sigurno nije i slobodno mogu reći da tako nešto nije ni moguće (Dunlop ime se u različitim delovima sveta koristi od strane različitih mejdžora i zapravo je on ime koje se koristi u njihovim proizvodnim postrojenjima) već često prodavci slože priču gde brend vezuju za jači da bi ti podsvesno sebe ubedio da je to što si kupio jednako kvalitetno kao da si uzeo Dunlop. Sad kad si ih uzeo možeš ih isprobati i napisati utiske a verujem da su barem pristojni (poput Nankanga recimo) ali teško da su vrhunski nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante kad krene da kliza jako zeznuto.

Ove letnje sa punim profilom i uzdužnim kanalima za vodu propast živa kako se kliza. 

 

Vozim na ovakvoj gumi i mogu da kaže da veće g.ovno od gume još nisam video. Klizava, klizava i to po kiši a po snegu je lutrija. Vozilo jedva krene, pokretanje iz mesta traje beskonačno dugo a svo vreme pratiš da ti prikolica ne pobegne.

 

SP372City-275-70-R22.5_tcm2136-121704.pn

 

Za vreme vikenda su stavili protekte nešto slično ovim

 

cxcb480114.jpg

 

...i mogu da kažem da se ponaša očekivano. Nema proklizavanja čak i na farbanim površinama a kod usporavanja retarderom ne kliza što je sa onim g.ovnavim bilo ko dobar dan / nikad nisi bio siguran kad će da proklizne.

Tako da od mene (i još gomile kolega) Dunlop SP372  :thumbdown:  veeeeeeeeeeeeeliki.

Dunlop je na pogonskim izdržala 82000 km i ima šaru preko 4 mm videću koliko će protekt da izdrži .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam se zabavljao letnjim gumama u podrumu, pa reko ajde bas da vidim kad su proizvedene.

Imam dve KUMHO, DOT je 4408 a dve su DUNLOP, ali mi njihov DOT nije bas jasan.
Stoji DOT R89N pa onda malo dalje neki duzi broj 3M1R1411. Da li ovo znaci da je 14 nedelja 2011. godine?

 

Inace, sve 4 gume sudeci po sarama nisu lose. Ali naravno, nije im suditi samo po sarama. Igra tu i ulogu njihova starost. Da li je previse 7 godina starosti za gume, posto su ove dve KUMHO iz 2008?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi neki divljak, ne jurcaš i ne testiraš gume do njihovih granica, nećeš imati problema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne divljam, da kucnem u drvo nisam nikad proklizao do sad, a nisam se ni sankao sa winterama koje su sad na njemu :D vozim normalno

 

Ove letnje su bile na autu kad sam ga uzeo, u planu su mi sad 16" alu felne pa sa njima i druge gume... Mozda vec ovog leta ako ispadnu neke pare, ali cu se najverovatnije jos ovo leto voziti sa ovim 15-icama.

Nego razmisljao sam da li bi uopste mogao da ih prodam nekome ako nabavim 16" za ovo leto, da ih ne bacam :D Da izvucem kolko-tolko :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da ih prodas sto da ne, samo ako su ravnomerno potrosene. Prodaj dve i dodaj pare i uzmi dve nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dve su DUNLOP, ali mi njihov DOT nije bas jasan.

Stoji DOT R89N pa onda malo dalje neki duzi broj 3M1R1411. Da li ovo znaci da je 14 nedelja 2011. godine?

Da, tako oznacavaju, evo ovde imas sliku mojih novih Dunlop-ki, da ne postavljam opet (nedelja proizvodnje je na zadnjoj slici): http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva/page-189#entry1074698

 

Sto se prodaje tice, teze ces ih prodati, ali te nista ne kosta da pokusas. Sto se kaze, svaka roba ima svoga kupca, meni se desavalo da odu 16'' sa 2-3 mm sare. Ali, recimo, poslednji par sam bacio, izvadio sam im dusu. Ne bih voleo da ih neko stavi na auto iz bilo kog razloga cak i da uspem da ih prodam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo prijatelji!

Ako neko ima saznanja ili iskustva sa ovim pneumaticima Kormoran 175 65 R14 82H nek' izvoli neka kaze nekoliko reci:

Ko i proizvodi, kakav kvalitet imaju koliko kilometara mogu da prodju i te slicne stvari.

Sve ovo mi je potrebno posto sa ovim gumama sam prosao oko 30000km.

Kako da ubacim slicicu kako sare izgledaju?

Hvala na pomoci i suradnji.

Edited by Ivan
Prebaceno, skinut nepotreban quote

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar = Kormoran = Taurus = Riken

 

Šta god da te interesuje čitaš pod Tigar jer ima daleko više iskustava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kormoran se pravi u Pirotu. To je drugi brend za Tigar gume predviđen za najsiromanišnija tržišta. Ne znam da li se u još nečemu razlikuje u odnosu na prave Tigar gume, ali spolja izgledaju isto. Da li je smeša ista to već ne mogu da ti kažem.

 

S obzirom da spadaju u samo dno ponude, takve performanse možeš i da očekuješ. Ako nemaš visoke prohteve, možeš da ih uzmeš, ali ja bih strpljivo proverio da li na popustima može da se kupi neki Goodyear, Dunlop, Semperit... Nije isključeno da je razlika u ceni mala, a kupićeš bolju gumu. Takođe nisi napisao je'l kupuješ letnje ili zimske gume, tj. koji model Kormoran guma te interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o dunlop blueresponse gumi? Letnju ciljam u 205/55 r16. Ima ih po dobroj cifri u beocar-u. Napred vec imam fastresponse ali ne mogu da ih nadjem vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam od letos Sport BluResponse bas u toj dimenziji (u V brzinskom indeksu) i vrlo sam zadovoljan. Bio sam malo skeptik posto sam cuo raznorazne price o prethodnim modelima Dunlopa. Ali su me opredelili odlicni rezultati na testovima (ili prva ili u samom vrhu) i super cena za koju sam ih nasao, tada 3 meseca stare, Made in Germany.

Posto sam hteo malo da promenim, prvi pik mi je bio Pirelli P7 Cinturato, nisam ih nasao. Prethodno sam imao Continental PremiumContact2, pa Michelin Primacy HP.

Poredeci sa svim ovim gumama, Sport BluResponse im je rame uz rame, udobna, tiha, nisam divljao ali sasvim korektno se ponasa i u ostrijoj voznji, na oko se vec vidi kvalitet gume.

Po mom skromnom misljenju, odlicna kupovina uz nizu cenu u odnosu na ostale konkurente iz premium klase guma. Ovde imas moje postove od letos, kada sam razmisljao sta uzeti:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva/page-188#entry1071108

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva/page-189#entry1074698

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam uzeo dunlop po pristojnoj ceni. Samo u dimenziji 195 50 15 za punta. Videcemo kako ce da se pokazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...