Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Momci, istina je da vozim na hankucima. ALI dobih pre nedelju dana potvrdu priče da su taksisti prezadovoljni vinterama. Odnosno vintere se brzo vremenski isposte, pa nemaju posle 2 (3) godine više prijanjanje a, taksista je prešao za godinu - dve 100000km i oljuštie vintere pre nego što su izgubile prijanjanje. Voleo bih još neku potvrdu ove priče od onih što voze pikap-ove i prelaze godišnje po 100000km :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam za to oko prijanjanja, ali drže ok Wintere.

Po meni su dosta iza Conti-ja, ali koliko para toliko i muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Gube zastupništvo? Čudi me, mislim da su dobro plasirali Conti program. Jedino što im je glupost što na sajtu prikazuju koliko čega ima na stanju (u brojevima) a kad pozoveš ono rasprodato.

Stric ima Sportivu Snow Win ali u manjoj dimenziji (175/65R14, DOT xx13) i prezadovoljan je takođe. Nije bučna, po snegu i vlažnom nije bilo klizanja a guma je dosta udobna u vožnji.

 

Paaaa po onome što sam ja čuo Nemci nisu bili zadovoljni tim njihovim "plasiranjem" brenda, a naročito nisu bili zadovoljni uvođenjem konkurencije u ponudu (GoodYear grupa) pa su kontaktirali drugu firmu koja je veoma uspešna sa GoodYear grupom da napuste njih i pređu na Conti... ta firma se još uvek premišlja šta pametno učiniti, pregovori su u toku, ali očigledno da Coning ne drži baš sve konce u rukama ;) 

 

 

mani da sad gube zastupnistvo kada smo sve dogovorili!!!!!

 

Ko je šta dogovorio? :) 'Ajde ponudite nešto i meni pa možda utičem na firmu koja treba da preuzme :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugovi evo upravo dosao od majstora i evo zasto mi trese auto...obe zadnje gume wintere su iz 2011 godine i na obe su se nekako izdeformisale kad se predje rukom preko njih nije krug nego vise kao ragbi lopta izgleda...e sad dal da kupim dve nove zimske pa stavim napred a ove fulde sto imam da turim pozadi ili da poslusam majstora koji mi kaze da stavim dve tigruse letnje koje su mi u podrumu pozadi da ne kupujem sad zimske gumd kaze em sad skupe em zima ce uskoro da prodje...☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da evo gledam cene po netu nesto mi se ne daju pare sad za zimske bolje da kupim jedan par dobrih letnjih sad kad su jeftinije....dajte neki sajt gde da pogledam gume...lav auto sam gledo bas sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta falim tim tigrušama koje imaš pozadi osim što su krive? Ako su "samo" krive onda vozi njih još 2-3 nedelje i posle stavi letnje i rešen problem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' trese na nekoj određenoj brzini ili baš stalno? Ne bi trebalo zadnje gume da imaju toliki uticaj... mada... wintere... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan izbor!
Ja imam TS830 i neverovatno dobro drže. Posle njih ne planiram nijedne druge gume osim Conti-ja da vozim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznenadio sam se inače LAV autom... veoma su profesionalni i imaju baš baš dosta opreme u prodavnici. Raznorazne sitnice i gluposti za koje sam se pitao "gde bih ovo mogao da kupim" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi evo sad bio kod vulkanizera i stavio letnje gume pozadi i auto ne trese uopste a evo na sta lice moje zadnje zimske koje su zavrsile u kanti odma...

 

cxcb470421.jpg
 
cxcb470422.jpg

 

Ne znam dal se vidi al blagi uzas obe wintere dusu ispustile i iskrivile se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...