Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - podizači farova

Recommended Posts

Ako moze i tako onda super meni npr za skidanje branika, i farova treba pola sata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavni krivac

 

Motor_fara_Stilo.jpg

 
Zadnje vreme mi ne radi taj ozloglašeni motorčić levog fara, pa sam se juče bacio u akciju vađenja neispravnog i postavljanje ispravnog. Nisam hteo da se igram ginekologa pa smo lagano skinuli prednji branik (ujedno bacili pogled na hladnjake / interkuler).
 
1. 
točak namotan u desnu stranu i odvijanje 2 (dva) krstasta šrafa koja drže potkrilo / podvlačenjem potkrila dobija se dovoljno prostora za sve radnje.
 
image.jpg
 
2.  
odvijanje šrafova koji drže branik za krilo, šraf bliži točku za ključ 8 a šraf bliži faru Torx T27
 
image.jpg 2_b.jpg
 
3. i 4. identično kao i 1. i 2. stim što je lakše prići ako su točkovi namotani u levo
 
5. 
otkači se prednji deo šus pleha , dva krstasta i par komada za ključ 10   
3_a.jpg
 
6.   
četri Torx T27 dva u uglovima sa donje strane branika i dva po sredini ispod šus pleha
3_b.jpg
 
 
7. 
četri Torx T27 iznad maske, treba biti pažljiv jer su to zadnji šrafovi koji drže branik
 
 
image.jpg
 
8.
ovako izgleda bez branika
image.jpg
 
9.
dalje krstastim šrafcigerom se oslobađa nosač (odmah ispod fara) na koji je oslonjen branik i dalje sa gedorom 10 se odvrću i oslobađaju nosači fara
 
image.jpg
 
10.
osigurač konektora se povuče bočno i konektor je slobodan. Dalje se far pažljivo izvadi iz karoserije
image.jpg image.jpg
 
11.
otkačiti strujni konektor sa zadnje strane motora. Dalje motor se drži na dva krstasta šrafa i lagano izvući jabučicu poluge motora iz žljeba
 
 2013_04_27_386.jpg far_1_e.jpg
 
 
 
Dalje sve obrnutim redom.
 
 
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze i tako onda super meni npr za skidanje branika, i farova treba pola sata :)

Verovatno cu i ja u utorak za pola sata, samo prvi put je kompikovano. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, svaka cast za detalje :thumbsup: . Zadnji put sam to skidao 2009. pri ugradnji xenona pa se sve podsecam dok citam ovo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.Krenuo juce sa mora i zatrebalo mi malo da oborim farove kad ono ne radi.Od kad sam uzeo auto samo sam bio isprobao ovu funkciju i radilo je sve.OD tada nisam ni koristio.Da li je moguce da radi na jednom  ako je na drugom crko motorcic ili ne i da li je moguce da su mi crkla oba motorcica bas u isto vreme ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustanovio sam da mi oba motorcica zuje sto znaci da nisu oni crkli.Imam samo pitanje da li bi nakon namestanja i stavljanja u ponovni rad trebalo ici da se svetla steluju ili ce se visina lepo podesavati kao i dok su bili ispravni ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš ponovo stelovati farove ako ih ne budeš skidao jer će se motorici nakon popravke postaviti u položaj koji je odabran na prekidacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno jeste ali ja nisam pokušavao jer treba odvrnuti 2 šrafa na motoricu pa ga onda otkačiti sa onog dela koji se pomera u faru. Meni je lakše bilo da skinem branik. A kada sam sve već rasturio onda sam ubacio i xenone da se kasnije ne mučim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je bez skidanja branika, pisao sam par postova iznad kako sam ja skinuo el.motorić fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam procitao.Znaci moze odatle za ovaj far kod akumulatora.A da li si skidao onaj drugi far kod posude za vodu i antifriz na ovaj nacin ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam isti problem sa farovima, pokusao da nastelovam preko one strafove ali far se ne pomera a motorcici ne rade. Odneo kod jedan majtor ali on samo nastelovao farove da svete na put ali nije mogao nista da poprave. Sad su farove povuceni ispod hauba i fiksirani :(

 

Posto nisam bas spretan sam da ovo sredim, mozete li da preporucite neko u NBG ko moze da nasteluje i popravi farove i kolku bi to kostalo?

 

Izvinite ako ovo je off topic. 

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki krsten servis to moze da sredi...

A imas i kolege sa foruma koje se bave iskljucivo sa farovima i osvetljenjem, pa mozes i njih da kontaktiras:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46128-restauracija-farova-poliranje-bojenje-u-crno-hromiranje/

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53104-prodaja-i-ugradnja-xenona-parking-senzora/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam procitao.Znaci moze odatle za ovaj far kod akumulatora.A da li si skidao onaj drugi far kod posude za vodu i antifriz na ovaj nacin ?

Za desni far ne znam jer mi otkazao elektro motorić u levom faru tako da na desni nisam ni obraćao pažnju. Ako provališ kako piši inforamicije radi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano je u nekoj temi detaljno sve vezano za popravku elektro motorica ali u mom slucaju nije moglo jer se taj beli sraf otkinuo od klizaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko, ima slika koju sam postavio, taj pipak koji stoji u klizacu a sa kog dalje krece taj beli sraf je toliko mali i tanak, tako da bilo kakvo lepljenje i popravka u mom slucaju nisu bili moguci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, je l' pitas Marka ili mene?

Ja sam pitao za ona dva imbus srafa preko kojih vam recimo na tehnickom nasteluju farove. Jedan za gore-dole drugi levo-desno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve stvari, ili se sjebao navoj ili se okačio far / sočivo. Jedino kad skineš far pa znaš na čemu si ili da guraš foto aparat u far i slikaš. 


http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46504-stilo-zamena-sijalice-desnog-fara/page-3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je navoj jer se sraf vrti a nista se ne desava. Onaj za levo-desno radi, ali gore-dole ne.

Oko poklopca levog fara jedva da prste mogu da gurnem, a kamoli aparat :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi jedan majstor da je velika verovatnoca da ce nakon namestanja i vracanja zgloba u svoje mesto nakon nekog vremena ponovo ispasti jer se verovatno napravila veca rupajer se pojela od pomeranja.Sta vi mislite i da li ima onda svrhe namestati ovo ili da idem na tehnicki ili kod nekog majstora da samo namestimo svetla u najbolji polozaj i tako ostavim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...