Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - podizači farova

Recommended Posts

Proveri I da li ti se pomera unutrasnji deo fara. Tj mozda on glavi negde pa zato motor ne odradjuje svoje. Takodje pitanje je u kakvom je stanju sam el.motor, da li si I njega podmazivao I cistio jer se moze desiti da je I on unutra zaprljan I da nema dovoljno snage da pomera far, a bez opterecenja se okrece.

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane kralj si :) hvala za ove seme. sve sam  skinuo i proverio,struja dolazi do motorica,ali nece da rade,a kada sam ih opet direktno spojio rade ali kao da idu malo teze...e sad me zanima da li moze toliko da ih uspori ona mast koja je verovatno fabricki stavljena na zaupcanike u motoricima.cini mi se da je jako gusta tj. tvrda,ali nisam je cistio jer nisam znao cime bi je uklonio a da neostetim nesto unutar motorica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu za seme.

Da ne ponavljamo na vise mesta, ako nisi video temu cenjenog kolege koji je maltene sve do detalja objasnio: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57329-stilo-popravka-motorica-za-nivelaciju-farova/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, treba mi savet oko zamene motorića fara. Naime ne radi mi motorić na levom faru,imam neki polovan-skinut na otpadu, nadam se da je ispravan i nije mi jasno kako da podesim ugao fara sa ovim "novim" motorićem-pošto je stari ostao u "nekom" položaju....kako da znam gde je na faru "sredina" tj.kako da sad levi (kad zamenim) uklopim sa radom  desnog motorića ??? Inače levi far mi je bio previše "podignut", em ne radi motorić, em ni  u servisu nisu mogli da ga podese.  Desni far normalno radi gore-dole sa motorićem !!

   Da li postoji mogućnost probe motorića nekako na 12 v, a da ga ne priključujem na instalaciju fara ???

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas temu o zameni motora fara. A sto se tice pozicije ako je motor ispravan nakon prikljucivanja ce sam zauzeti isti polozaj kao i drugi far tj u zavisnosti od polozaja koji je zadat sa table jer su oba sinhronizovana istim signalom koji dobijaju iz kompa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da sacekam lepse vreme pa da nadjem neko mesto da se zavucem sa stilchekom da mu skinem branik i farove pa da vidim da zamenim i namestim motoric.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kupljen motočić i krećem lagano u njegovu (možda) zamenu.

 

DSCN4014.jpg DSCN4015.jpg DSCN4016.jpg DSCN4017.jpg
 
DSCN4018.jpg DSCN4019.jpg DSCN4020.jpg 
 
DSCN4021.jpg DSCN4022.jpg DSCN4023.jpg DSCN4024.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego da montiras podmazi ga i očisti ona tri klizna kontakta na potenciometru. Jeste malo pipavo ali si onda miran jer nije baš jednostavno skidati branik

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i razmišljao, imam grafitnu mast pa da samo malo podmažem zupčanike. Inače motorčić ko nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanje prednjeg branika Stilo

 

image.jpg
 

 

Ova dva šrafa su ovi označeni na ovom nosaču ?

 

  image.jpg karavan.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo jedno pitanje pošto i ja od juče imam problem sa motorićem fara koji non stop zuji na 0,1 i 3 a snop se niti diže niti spusta dok na 2 prestane sa zujanjem pa s'tim u vezi pročitah da je naš jedan član došo do levog fara i motorića tako što je samo skinuo podkrilo i motorić odšrafio od fara, kaže dovoljno je pristupačno bilo, njegov Stilo je 1.6.16v. Da li još neko pokušavao da na sličan način skine motorić ali na 1.9 JTD 115ks s'obzirom da je ta leva strana baš natrpana i turbinom, interkulerom crevima ne znam koliko bi bilo pristupačno da probam sam da dodjem do motorica na ovaj način pošto u skidanje fara i branika se ne bih sam upuštao? Podkrilo mi jednostavnija varijanta i a i menjao sam sebi desno sam tako da mi to ne bi bio problem.

Unapred hvala odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav marko moje misljenje je da ne moze odatle da se pridje ako je neko uspeo nek ti objasni, ja isto imam stila kao tvoj i da sam na tvom mestu skinuo bih branik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam druže bas sam danas proverio, odšrafio sam podkrilo prva 3 šrafa i malo ga napeo čisto da vidim može li se prići faru i ne može, jeste za nijansu malo pristupačnije ali ne toliko koliko meni treba...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako malo prostora za igranje sa alatom.

 

zamena_sijalice_3.jpg zamena_sijalice_4.jpg zamena_sijalice_5.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakse ce biti da skines branik i far, sve ukupno nemas vise od 13 srafova, a vremenski ti treba da sve skines oko pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu ovih dana da sredim taj motoric pa javljam sta sam uradio cisto informacije radi...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas skinuo elektro motoric fara ali sam išao preko akumulatora tako mi je delovalo najlakse skinuo poklopac kućišta akumulatora, akumulator, kućište akumulatora, zaštitnu plastiku fara i na kraju motorić fara. Kada se izvuče kućište akumulatora mesta za rad oko fara ima na pretek. Skidanje svega navedenog i vraćanje bez žurbe 1h vremena. Po meni lakša varijanta od skidanja branika i samog fara. Jedini problem sto sledeće nedelje moram sve ponovo u utorak mi stiže drugi motorić tako da sam morao sve da vratim jer mi treba auto...jbg...:)

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...